Connect with Us

Kampion i botës, momenti kur lojtarët e Bayernit ngrenë lart trofeun (VIDEO)

BundesLiga

Kampion i botës, momenti kur lojtarët e Bayernit ngrenë lart trofeun (VIDEO)

Publikuar

-

Bajerni i Mynihut është tashmë pjesë e historisë. Nuk ka asnjë trofe që gjigantët bavarez nuk e kanë fituar këtë sezon. Pas kampionatit, Kupës së Gjermanisë, Champions League, Superkupës së Europës, tashmë është Kupa e Botës për klube kupa e radhës që shtohet në vitrinën e skuadrës së drejtuar nga Hansi Flik.

Bajerni ka mposhtur me shifrat minumale 1-0 Tigres, megjithëse e ka arritur një gjë të tillë mes polemikave. Zakonisht jemi mësuar që VAR-i të prishë festën e skuadrave, por këtë herë e kundërta ka ndodhur.

Benjamin Pavar dërgon topin në rrjetë në minutën e 58, por menjëherë anësori ngre lart flamurin për pozicionin jashtë loje. Madje edhe një prekje me dorë e Levandovskit është dyshuar përpara se mbrojtësi francez të zotëronte topin.

Mirëpo është VAR-i ai që hedh poshtë vendimin e anulimit të golit, duke i dhënë mundësinë kështu bavarezëve të udhëhiqnin me atë gol, që do të rezultonte i vetmi i kësaj finaleje.

Për më tepër ndiqni pamjet e mëposhtme, nga momenti i ngritjes së trofeut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

BundesLiga

Tifozët në Gjermani nuk pyesin për COVID-19, ja çfarë ndodh në derbin e Hamburgut

Publikuar

-

Nga

U luajt ditën e sotme në Bundesliga 2, derbi mes skuadrës së St. Pauli dhe Humburgut, me këta të fundit që u mposhtën minimalisht, 1-0.

Si të gjitha ndeshjet e tjera, edhe kjo e sotmja u luajt pa praninë e tifozëve, për shkak të masave të marra kundër koronavirusit.

Megjithatë ndonëse nuk mund të ishin të pranishëm në shkallët e stadiumit, tifozët e St. Pauli krijuan një atmosferë elektrizuese para stadiumit, për t’i treguar skuadrës mbështetjen e tyre.

Nuk munguan as fishekzjarrët, gjatë kohësh kur po luhej ndeshja. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ngatërresa me orarin bllokoi gjithçka, si i iku Haaland nga duart United

Publikuar

-

Nga

Erling Haaland po i bën të gjithë për vete me golat e tij. Potencë fizike, dëshirë e madhe për të fituar duele dhe ndeshje, dhe instinkt vrasës përpara portës kundërshtare. Vetëm 20 vjeç është norvegjezi i Dortmund, por konsiderohet me të drejtë një nga sulmuesit më të mirë dhe më premtues.

Ishte vera e vitit 2019, Haaland ishte pjesë e Moldes në Norvegji dhe ndiqej nga Manchester United. Klubi anglez siguroi një akord parimor dhe do të paguante 3 milion paund + bonuse për kartonin e lojtarit shtatlartë. Daily Mirror zbulon se pse lojtari nuk ia doli të transferohej në “Old Trafford”.

Drejtuesit e United dhe agjenti i sulmuesit kishin fiksuar një telefonatë për në orën 9:00 të mëngjesit. Ky i fundit mendonte se telefonata e e mbylljes së marrëveshjes do të vinte nga Anglia në orën 9:00 me orën norvegjeze.

Në vendin skandinav sistemi orar është 60 minuta përpara Anglisë. Mino Raiola priti pak dhe më pas mbylli transferimin e Haaland te austriakët e Salzburg, të cilët paguan 8 milion euro te Molde. Telefonata nga Anglia erdhi më pas, por ishte tepër vonë…

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Klubi i Bundesligës në rënie të lirë, shkarkohet trajneri dhe zyrtarët, pjesë edhe futbollisti shqiptar

Publikuar

-

Nga

Schalke 04 humbi dje 5-1 me Stuttgart. Menjëherë pas ndeshjes, drejtuesit më të lartë të klubit kanë vendosur shkarkimin e trajnerit dhe disa zyrtarëve të tjerë. Në muajt e fundit, klubi nga Gelsenkirchen ka vetëm një fitore, teksa është rrugës për në Bundesliga 2.

Kriza financiare ka bërë që drejtuesit të shihnin të ardhmen te elementët pas shumë kosto, teksa në janar u afrua edhe mbrojtësi i Kombëtares gjermane, shqiptari Shkodran Mustafi.

Duket se skuadra ka vijuar të mos bëjë kthesën, me Kicker që bën me dije se bordi ka shkarkuar menjëherë dje në mbrëmje trajnerin Christian Gross, drejtorin sportiv Jochen Schneider, përgatitësin atletik Werner Leuthard dhe koordinatorin e skuadrës, Sascha Riether.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: