Connect with Us

Horoskopi i ditës, 11 shkurt 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 shkurt 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 2 Qershor 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Premton të jetë një ditë tjetër e rëndësishme, sepse do të keni favorizimet e gjashtë planetëve. Sigurisht që nuk do ta ktheni jetën përmbys për 24 orë! Vitin e kaluar keni grumbulluar kaq shumë probleme sa që do t’ju duhet kohë dhe përpjekje për t’u rikuperuar plotësisht. Nga këtu deri në fund të pranverës do të keni mbështetjen e një qielli shumë bujar: pjesa tjetër do të varet nga ju.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Do të jeni akoma shumë nervozë, mbase edhe të lodhur fizikisht. Ju mund të keni një dhimbje koke në familje ose dikush po ju pengon juve dhe dikë që ju pëlqen. Për këtë ditë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, pasi që të premten marrëdhëniet ndërpersonale do të bëhen më të relaksuara.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Do të fillojë një periudhë shumë fatlume. Dikush mund të marrë lajme të mira shumë shpejt, atë mesazh të shumëpritur. Ata që nuk po presin përgjigje do të shohin ende përmirësime në marrëdhëniet e tyre me të tjerët. Shkurti do të jetë një muaj që do të japë dashuri të reja për shumë Binjakë. Nëse kohët e fundit i keni dhënë fund një marrëdhënieje, duhet të filloni të lëvizni përpara.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë një ditë interesante, por më e mira do të vijë gjatë fundjavës, sepse do të ketë një tranzit të bukur hënor. Edhe nëse këto ditë keni një dëshirë të madhe për të dashur, jeni bërë më të kujdesshëm, lëvizni me ngadalë. Në frontin e punës do t’ju duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër. Kënaqësitë e vërteta do të vijnë vetëm në fund të majit!

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të dilni në një mënyrë mjaft të lodhur nga tre ditët e fundit. Do të ketë nga ata që do të pyesin nëse duhet të vazhdojnë një punë të caktuar apo të heqin dorë. Për fat të keq shkurti do t’ju vendosë në një pozicion për t’u marrë me një person, ju do të duhet të pajtoheni me këtë nëse ngurroni. Dikush do të vendosë të fillojë një projekt më vete.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Do të jetë dita më e mirë për të folur për dashurinë, për t’u përballur me partnerin apo partneren, sepse nga e premtja e tutje do të duhet të përballeni me Hënën në opozitë. Nëse keni filluar një marrëdhënie me një person që është shumë ndryshe nga ju, tani mund të keni disa vështirësi në dialog, mbase edhe një shkëputje. Do të jetë e rëndësishme të merrni masa në orët e ardhshme!

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Pritet një ditë tjetër shumë interesante. Idetë fituese mund të vijnë tek ju në orët e ardhshme. Do të ketë nga ata që do të fillojnë të shohin jetën e tyre me të tjerët në një mënyrë krijuese. Të gjitha historitë që fillojnë nga këtu e tutje do të kenë yje shumë të mirë. Sigurisht, do të duhet të bëni pjesën tuaj dhe të mos izoloheni!

LEXO EDHE:  The Economist artikull Piramidës së Tiranës/ Yuri Kim: Simboli i së kaluarës së errët po kthehet në partneritet

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Do të jeni ende nën presion. Për disa ditë mund të jeni izoluar pak, mbase jeni ndjerë të lodhur, nëse jo të hidhërruar. Izolimi, për një tip si ju është pothuajse thelbësor herë pas here, sepse ju lejon të sqaroheni brenda vetes, pa kaosin e jashtëm. Në fakt, tani mund të jeni më të vetëdijshëm për atë që dëshironi për të ardhmen.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të duhet të ndaleni dhe të bëheni më të vetëdijshëm për aftësinë tuaj për veprim dhe ndoshta edhe fuqinë tuaj joshëse. Fakti është që ju jetoni një histori dashurie edhe për sa kohë që keni disa stimuj, pas së cilës ju jeni në gjendje ta mbyllni atë brenda natës. Në ditët në vijim, të vërtetat e fshehura mund të shfaqen.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Mund të ndiheni pak me humor të rënë, do t’ju mungojë pak forca. Në çdo rast, do të jetë një ditë e mirë për punë, për ambicie dhe mundësi për të marrë pak kënaqësi personale. Më e mira, megjithatë, do të vijë gjatë fundjavës! Tani e tutje ju mund të vendosni që të doni më shumë liri dhe më pak duhet të ndikoheni nga problemet dhe të tjerët.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Do të ndiheni plot gjallëri, por ndoshta edhe pak të hutuar. Kjo është normale, sepse ju keni një qiell shumë të veçantë. Ju do të dëshironi të kaloni gjithë jetën tuaj në detaje për ta bërë atë më të lumtur. Ujorët më të provuar, me siguri, janë ata që do të kenë më pak aftësi për veprim. Do të jetë e rëndësishme, megjithatë, të insistoni në përpjekjen për të ndryshuar diçka, të mos hiqni dorë, qoftë edhe vetëm për të gjetur shpresë në të ardhmen. Në dashuri do të keni një nevojë në rritje për marrëdhënie të forta. Do të ketë nga ata që duan të afrohen me një person.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Do të jetë një ditë e vlefshme për dashurinë. Për më tepër, fundjavën e ardhshme mund të mbështeteni në bashkëpunimin e Hënës: ju presin ditë plot emocione! Në fund të shkurtit, Venusi do të vijë shenjën tuaj. Planeti do t’ju lejojë të rivendosni qetësinë në çift dhe, nëse ju pëlqen dikush, të hidheni përpara me sukses.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Enjte, 17 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Ju mund të bëni para shtesë sot, nëse luani “kartat” si duhet. Sjellja e ashpër e fëmijëve do të krijojë vetëm pakënaqësi. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por ju nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirat e tij/saj.

Demi
Do keni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës tuaj financiare. Shumica e çështjeve që kanë të bëjnë me jetën personale do të jenë nën kontroll.

Binjakët
Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative do t’ju falë një ditë mjaft argëtuese.

Gaforrja
Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë me energji. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e ardhshme.

Luani
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet financiar. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz tëcilët i takoni rrallë.

Virgjëresha

Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë. Sot ju mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës me gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Ushqimi I mirë dhe romancë parashikohen për ju sot.

LEXO EDHE:  Programi ekonomik i PD/ Besart Kadia kundër Bashës: Mbaje në sirtar

LEXO EDHE:  The Economist artikull Piramidës së Tiranës/ Yuri Kim: Simboli i së kaluarës së errët po kthehet në partneritet

Peshorja
Përpiquni te mbani nën kontroll emocionet tuaja. Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mos u tregoni të pasjellshëm me kolegët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë kolegët rreth jush por edhe do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Akrepi
Shmangni mbingarkesën dhe mbani nën kontroll peshën tuaj. Së shpejti do të ju të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.

Shigjetari
Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar. Sot, do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës tuaj ishin të vërteta. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj është pjesë e shpirtit tënd.

Bricjapi
Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet. Kushtojini kohë e duhur familjes suaj. Kaloni pak kohë cilësore me ta dhe mos i jepni askujt arsye për ankesa.

Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Situata në jetën tuaj në çift do të jetë disi e paparashikueshme. Planifikoni një surprizë dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.

Peshqit
Do të jeni mjaft aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot. Mund të ndiheni të mbytur në jetën tuaj në çift për shkak të mungesës së lirisë sot.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Publikuar

-

Nga

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Peshqit

Kjo do të jetë tronditëse, por shenja e zodiakut që ka më shumë të ngjarë të mashtrojë janë Peshqit.
Normalisht e ndjeshme dhe super-emocionale , ajo nuk mund të mos veprojë sipas ndryshimit më të vogël të humorit.

Në të njëjtën kohë, ajo ka më pak të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie edhe nëse është e pakënaqur për shkak të frikës së saj se mund të dëmtojë atë me të cilin është e lidhur. Ironikisht, ajo mund të zgjedhë në vend të humbjes. Ndoshta thellë brenda saj ajo shpreson të kapet duke mashtruar.

Binjakët

Binjakët janë shumë nevojtarë në një marrëdhënie, kështu që nëse nuk mund t’i kushtoni vëmendje gjatë gjithë ditës, ajo do të gjejë dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Rama mbrojti aferën e inceneratorëve/ Basha nuk i ndahet: Dha 75 milionë euro për mafian e plehrave

LEXO EDHE:  Infektimi i Piperos/ Habit Alfred Çako: Dhurata më e bukur, kam antipati për të

Sa i përket shenjave të zodiakut që nuk janë besnikë, Binjakët ka shumë të ngjarë të mashtrojnë.

Peshorja

Peshoret janë flirtuese të mëdha, prandaj kaq shumë njerëz hezitojnë të nisin një marrëdhënie me ta. Dhe mbase kanë të drejtë që hezitojnë.

Ndërsa do të mendonit se flirti do të ndalonte sapo Peshorja të jetë në një lidhje të përkushtuar, nuk ndodh kështu. Dhe edhe pse zakonisht është i padëmshëm, ndonjëherë shkon shumë larg./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Mërkurë, 16 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni normalisht. Mund të ketë shpenzime lidhur me pronën për disa persona të kësaj shenje. Disa persona mund të përfitojnë padrejtësisht nga ju, nëse silleni tepër bujarë.

Demi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe përpiquni të çliroheni nga çdo ndjenjë frike, pasi ka mundësi që kjo të ndikojë negativisht tek ju. Tregohuni vigjilent gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.

Binjakët
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate pozitive. Dilni dhe kënaquni me miqtë tuaj. Sytë tuaj janë aq të ndritshëm saqë mund të ndriçojnë një ditë të lodhshme për partnerin/partneren tuaj.

Gaforrja
Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot. Qëndrimi juaj pozitiv do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Mos u shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju sot. Veproni ashtu siç e mendoni, pa u ndikuar nga të tjerët.

Luani
Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Përfshirja e vetvetes në një grup të madh do të jetë shumë argëtuese, por do të bëjë që shpenzimet tuaja të jenë larta. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj në këtë ditë vetëm për të provuar se keni të drejtë.

Virgjëresha

Të moshuarit e kësaj shenje duhet të tregojnë kujdes të shtuar për shëndetin gjat ditës së sotme. Mos neglizhoni asnjë shenjë që ju duket shqetësuese. Të qenit novator do t’ju sjellë para shtesë.

LEXO EDHE:  Infektimi i Piperos/ Habit Alfred Çako: Dhurata më e bukur, kam antipati për të

LEXO EDHE:  Rama mbrojti aferën e inceneratorëve/ Basha nuk i ndahet: Dha 75 milionë euro për mafian e plehrave

Peshorja
Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë midis miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Nëse i keni dhënë borxh dikujt, pritet t’i merrni ato sot.

Akrepi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitiv dhe i lumtur do të jetë antidoti më i mirë për të gjitha problemet tuaja. Nëse jeni i martuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për fëmijët tuaj sot, pasi mund të ketë shanse për probleme shëndetësore.

Shigjetari
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor të mirë. Sot, mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve financiare. Ju duhet të konsultoheni me një të besuar për këshilla. Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të dashurit tuaj.

Bricjapi
Një lajm i papritur nga një i afërm do t’ju ndriçojë ditën. Ju do të jeni në gjendje të mbështesni bashkëshortin/bashkëshorten tuaj emocionalisht, nëse kuptoni qartë situatën e tyre. Në kohën tuaj të lirë sot, do të kryeni detyrat që keni planifikuar të realizoni.

Ujori
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot dashuria juaj e përkushtuar dhe e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kurative për të dashurin/dashurën tuaj.

Peshqit
Përfshihuni në aktivitete që do t’ju ndihmojnë të ruani qetësinë. Sot, ndihma e një të afërmi të ngushtë do t’ju sjellë fitime në biznes dhe kjo do të çojë në shpërblime financiare. Harroni sot shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE