Connect with Us

Zgjedhjet e 25 prillit/ Biberaj flet me superlativa: Rezultati për PD do jetë më i lartë se ai i 2005

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Biberaj flet me superlativa: Rezultati për PD do jetë më i lartë se ai i 2005

Publikuar

-

Basha mbledh Këshillin dhe Kryesinë/ Biberaj: Për të rrëzuar Ramën duhet reformim i PD nga themelet

Anëtari i kryesisë së PD-së, Aleksandër Biberaj u shpreh se rezultati i fitores së Partisë Demokratike do jetë më i lartë se në vitin 2005.

Gjatë një interviste për “Ora News” Biberaj u shpreh se kryeministri Edi Rama është një person i urryer nga qytetarët shqiptarë, duke theksuar se politikanët që pasurohen dhe duan pushtet kanë nisur të bëhen më arrogant.

“Rezultati i fitores së Partisë Demokratike do jetë më i lartë se në vitin 2005. Zhgënjimi dhe urrejtja ndaj Ramës është shumë me e lartë se ajo ndaj qeverisë së Fatos Nanos.

LEXO EDHE:  Rama propozoi një President Kombëtar/ Doda: Dua ta shoh në…

Nuk e krahasoj Nanon me Edi Ramën, Fatosi ishte më liberal dhe ekonomia në qeverisjen e tij ka lulëzuar nuk kishte problem me oligarkët dhe PPP-të. Politikanët që pasurohen dhe duan pushtet bëhen arrogante”, tha Biberaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rinis me debate seanca plenare/ Opozita nuk heq dorë, kërkon dhe një orë ‘pushim’

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ka rinisur me debate senaca plenare pas 15 minutave pushim.

Deputetët e opozitës kanë kërkuar që të ndërpritet sërish seanca plenare deri në momentin që në sallë të vijë kryeministri Rama.

Fillimisht ishte Luciano Boci që u përplas me Lindita Nikollën.

Debati Luciano Boci dhe Lindita Nikolla:

Luciano Boçi: Ndërprisni sencën dalim më pas jashtë për një orë kemi të drejttë ta shtyjmë.

Lindita Nikolla: Kërkuat pushim dhe vendosëm 15 minuta kohë

LEXO EDHE:  Rama propozoi një President Kombëtar/ Doda: Dua ta shoh në…

LEXO EDHE:  Shkoi në Gjermani për të hapur ekspozitë/ Gazetari degjeneron RamënLuciano Boçi: Sipas nenit 52 prandaj ne kërkojmë të shtyhet seanca.

Mdërkohë që Oriola Papuri, akuzoi se dera është hapur me forcë.

“U mblodhëm dhe në rregullore mbledhja është 60 minuta, sa i përket zhvillimit se kur e nisim dhe kur e përfundojmë është punë e grupit tonë. dilni nga salla dhe ne të vijojmë mbledhjen”, tha ajo./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shpallja “non grata” e Berishës/ Kim: Ata që thonë se janë habitur, nuk po tregohen të sinqertë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ka folur në lidhje me vendimin për shpalljen “non grata” të ish kryeministrit Sali Berisha.

VOA ka ndarë një pjesë të shkurtër të intervistës, ku Kim thotë se kur sekretari i shtetit përcakton dikë për korrupsion domethënës kjo është shumë e dukshme.Kim shton se ata që thonë që janë të habitur nga ky përcaktim, nuk po tregohen të sinqertë.

LEXO EDHE:  Pamjet nga spitali rajonal i Fierit/ Rama: Hyrja e “stallës” që u verboi sytë komentatorëve

LEXO EDHE:  “Ene pyt mileti, ku i grisi këpucët ky dreq?!”/ Artan Hoxha nuk i ndahet Ramës

Mendoj se është e drejtë të thuhet që në shumicën e rasteve në momentin kur dikush përcaktohet nga sekretari i Shtetit për korrupsipon domethënës, zakonisht është shumë e dukshme. Dha ata që thonë që janë të habitur, nuk po tregohen shumë të sinqertë”, thotë Kim ndër të tjera./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha “shpreh dashurinë” për Ramën/ Kryeministri i përgjigjet në distancë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Gjatë seancës së tretë plenare, kreu i PD-së Lulzim Basha, duke qeshur  ka kërkuar prezencën e kryeministrit Edi Rama në Kuvend për të diskutuar programin socialist për katër vitet e ardhshme.

Pas diskutimeve dhe këmbënguljes nga Basha dhe opozita, Rama i është përgjigjur kërkesës së tyre në distancë.

Kryeministri sapo më lajmëroi se nuk është prezent për arsye të rëndësishme pune”, u shpreh kryetarja e Kuvendit.

LEXO EDHE:  Rama propozoi një President Kombëtar/ Doda: Dua ta shoh në…

LEXO EDHE:  Skenari/ Ja si LSI-PD do rrëzojnë Ramën nga kryeministërNdërkohë ka bërë të ditur se Rama do të jetë prezent në seancë rreth orës 17:00.

Kreu i grupit parlamentar të PD, Alfred Rushaj ka kërkuar kohë për të kryer një mbledhje me grupin parlamentar të PD. Si rrjedhojë seanca e tretë plenare është ndërprerë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE