“Politikani shkel ligjin dhe nuk burgoset”/ Paralajmëron Çupi: Vendi do futet në krizë socio-politike

10 Shkurt 2021, 21:23, Politikë CNA
“Politikani shkel ligjin dhe nuk burgoset”/ Paralajmëron

Duke marrë shkas nga kriza shëndetësore që ka shkaktuar koronavirusi, analisti Frrok Çupi, ka sulmuar politikën.

Çupi tha se politikanët janë të parët që e shkelin hapur ligjin hapur dhe që nuk burgosen apo dënohet siç ndodh me qytetarët e thjeshtë.

Analisti deklaroi në emisionin ?Open? kjo situatë është e rëndë, ndërsa paralajmëroi se pas krizës së pandemisë, vendi jonë do futet në krizë socio-politike.

?Pandemia ka futur në krizë të gjithë botën, por te ne është specifike. Britania ka krizë, por nuk kam parë që Johnson të shpërfillë popullin dhe masat mbrojtëse ndaj virusit.

Pas krizës së pandemisë, vendi jonë do futet në krizë socio-politike. Problemi është se politikani e shkel ligjin hapur dhe nuk burgoset. Jemi shekuj mbrapa. Raporti me ligjin është ai i Luigjit të 14. Ligjin e bëj unë. Kjo është situatë e rëndë?, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga