Connect with Us

Gjyqtari i Fierit rrëzon vendimin e tij/ Rikthen në burg dy prej autorëve të vrasjes së Pelivan Sinanrrapajt

Kronika

Gjyqtari i Fierit rrëzon vendimin e tij/ Rikthen në burg dy prej autorëve të vrasjes së Pelivan Sinanrrapajt

Publikuar

-

Gjyqtari Piro Sota ka hedhur poshtë vendimin e tij të parë duke rikthyer në qeli Festim Alimetajn dhe Ferdinand Merkajn.

Ata ishin liruar në arrest shtëpie pasi kishin dhunuar me sende të forta Pelivan Sinanrrapajn i cili humbi jetën tek spitali i Traumës pas plagëve të marra në shpallur e kokë.

Ndërkohë Fitim Zekaj ka mbetur sërish jashtë qelisë pasi i është konfirmuar masa ‘detyrim paraqitje’.

Në datën 29 janar Pelivan Sinanrrapaj së bashku me 3 shokët e tij Fitim Zekaj 42 vjeç, Festim Alimetaj 53 vjeç dhe Ferdinand Meraj 44 vjeç ishin ulur në një lokal në Ballsh. Pasi kishin pirë raki dhe ishin në gjendje të dehur, mes tyre nisi një debat për politikë, ku viktima thoshte se i ishte mirënjohës bashkisë se i futi gruan në punë.

LEXO EDHE:  Vrasja e dy të rinjve/ Rrëfehet i vëllai i Vilson Çutajt: Ata e rrahën Danielin dhe u ngjitën në mal

Pasi dolën nga lokali shokët e tij e kundërshtuan deri sa e rrahën dhe e lanë në mes të rrugës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Video-Hapet rruga e Arbrit/ Rama shfaq pamjet në ditën e Çilirimit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot, është hapur Rruga e Arbrit.

Me një video të rrugës, të postuar në rrjete sociale, Rama iu uron shqiptarëve, 29 Nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë.

Në fakt, hapjen  këtij segmenti rrugor, sot, Rama e kishte njoftuar ditë më parë.

Kujtojmë se ministrja Belinda Balluku ka deklaruar të shtunën, se rruga do të hapet në mënyrë të pjesshme, pasi e gjitha përfundon në pranverë.

LEXO EDHE:  “Kryetarët e fshatrave emërohen në kundërshtim me ligjin nga Bashkia”/ Denoncon kreu i PD Fier

LEXO EDHE:  Itali/ 28 vjeçari shqiptar shfrytëzonte nga burgu për prostitucion minorenenPunimet për “Rrugën e Arbërit” nisën në verën e vitit 2009 dhe zgjatën më shumë se 12 vite.

Tashmë distanca Tiranë-Klos është vetëm 35 km. Rruga kalon në gjashtë tunele dhe ka dy ura.

Ura e Vashës  është më e larta në Ballkan, 250 metra e gjatë dhe 158 metra e lartë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Banesa u përfshi nga flakët/ Ndërron jetë 12-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dervician të Gjirokastrës.

Një 12 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e zjarrit që i përfshiu banesën.Po ashtu ajo sjell pamjet e brendshme të shtëpisë së shkrumbuar nga flakët.

Menjëherë sapo kanë mësuar lajmin, zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe tashmë kanë izoluar flakët, të cilat rezultuan fatale për të miturën, raporton BW.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarri në banesën në Gjirokastër/ Ndërron jetë në spital 12-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

E rënë në Sarandë/ Shkrumbohet banesa, digjet brenda dhe 54- vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital, 12 vjeçarja e cila u lëndua nga flakët që përfshinë banesën në Gjirokastër.

Pak më herët u raportua se e mitura kishte marrë plagë ndërsa ishte transportuar në spital.

Ndërsa në një njoftim të fundit nga policia, mësohet se 12 vjeçarja ka ndërruar jetë.

Gjirokastër/Informacion paraprak.Rreth orës 20:30, në sallën operative ka ardhur një telefonatë se në fshatin Dervician, Dropull, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit I. N.

LEXO EDHE:  “KPK mbylli sytë për gjyqtaren e Apelit”/ Kritikat e gjyqtarit në prag Vettingu

LEXO EDHE:  Foto/ Kush është babai i tre fëmijëve që masakroi me thikë bashkëshorten e tij

Në momentin kur banesa është përfshirë nga flakët, brenda saj kanë qënë shtetasi  I. N., 49 vjeç dhe vajza e tij 12 vjeçare, ku si pasojë janë  dëmtuar dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër për ndihmë mjeksore.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Njoftohemi nga Spitali se 12 vjecarja ka ndërruar jetë.

LEXO TE PLOTE