Connect with Us

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit

Fashion

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit

Publikuar

-

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit

Festa e të dashuruarve ka qenë gjithmonë një mundësi për të veshur të brendshme më të rafinuara dhe seksi. Ndër ngjyrat më të njohura, janë e zeza dhe e kuqja.

Ndër trendet e momentit, përmendet veçanërisht për dy pjesë të forta: sytjena (e cila rrit format) dhe trupi (gjithmonë shumë i pëlqyer nga burrat).

Mbi të gjitha, një set intim për dhuratë funksionon gjithmonë. Ose mund t’ia dhuroni vetes ju bën të ndiheni të sigurt në sharmin tuaj dhe absolutisht të parezistueshme.

LEXO EDHE:  Peshqit e rrezikshëm të ujërave të ëmbla

Shihni më poshtë disa ide./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Java e modës në Milano/ Pak nga koleksioni i Giorgio Armanit

Publikuar

-

Nga

Java e modës në Milano/ Pak nga koleksioni i Giorgio Armanit

Giorgio Armani është magjepsur nga psikologjia e veshjes. Ai gjithmonë ka hetuar nuancat dhe pasazhet, me shumë natyrshmëri.

Gruaja e butë dhe romantike. Koleksioni kushtuar grave gjithmonë ruan shijen për linearitet dhe ashpërsi të butë, e cila rrit feminitetin.

Për ditët e ardhshme, ajo është e pasuruar me prekje të butë dhe romantike: goditje me ngjyrat me ngjyra të ujit, jeshile me reflektime bruz, vjollcë të zbehtë dhe rozë të butë.

LEXO EDHE:  FOTO/Njihuni me ishullin e përrallave

LEXO EDHE:  Foto/ Plas humori në rrjet me “memet” për Salianjin e Ahmetajn

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Harta-Kjo është marka më e famshme në botë/ Ja kë preferojnë shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Një hartë interesante e botës e ripunuar zbulon markat e modës që janë më të popullarizuara në të gjithë globin ku sipas saj,  Louis Vuitton është më i preferuari.

Në hartë tregohet se sa e kërkuar është secila markë në botë pë një vit. Marka franceze Louis Vuitton është e para në 47 vende, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar dhe Australinë, ndërsa Gucci është i dyti, duke dalë i pari në 13 vende, përfshirë Italinë . Chanel është e treta dhe është marka më e kërkuar në 12 vende, përfshirë Pakistanin dhe Tajlandën .

1-Louis Vuitton – 47 vende

LEXO EDHE:  “Ishte e shkruar të shpëtoja”/ Riselda Sejdija rrëfen incidentin e frikshëm gjatë setit fotografik

LEXO EDHE:  Foto-Aktorja shqiptare feston ditëlindjen/ Çfarë dhurate mori nga Rama?

2-Gucci – 13 vende

3-Chanel – 12 vende

4-Calvin Klein – 11 vende

5-Rolex – 9 vende

6-Traineri – 4 vende

7-Tony Burch – 3 vende

8-Loewe – 2 dhe Valentino – 2 dhe gjithashtu Fendi – 2 vende

Harta është hartuar nga faqja e këshillave financiare money.co.uk , ku tregohet se në sa vende ësht% e pëlqyer secila markë.

Sipas faqes Louis Vuitton është parë si marka më e suksesshme  dhe më e preferuar nga të pasurit dhe të famshmit për dekada.

Sipas të dhënave në hartë shqiptarët preferojnë më shumë LouisVuitton/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Java e Modës “Dakar” në Senegal/ Pasarela në një pyll me baobab

Publikuar

-

Nga

Java e Modës “Dakar” në Senegal/ Pasarela në një pyll me baobab

Organizatorët e Javës së Modës “Dakar” të këtij viti kanë një mesazh për botën: qëndrueshmëria është në mode. Të detyruar nga kufizimet e koronavirusit për të mbajtur shfaqjen jashtë, modelet u shfaqën pranë trungut të një peme të lashtë baobab teksa sfilonin në pasarelë.

Ngjarja, e mbajtur në fundjavë në kryeqytetin e Senegalit me temën e përgjegjësisë mjedisore, paraqiti 20 dizajner koleksionet e të cilëve kanë qenë  të punuar me dorë. “Shumë prej dizenjatorëve tashmë kishin bërë ‘modë të ngadaltë’ por ata nuk e dinin atë,” tha Adama Ndiaye, themeluesi i Javës së Modës Dakar dhe stilistja pas Adama Paris.

“Është bërë këtu dhe nuk është bërë në sasi të mëdha. Ne na vinte turp për këtë për vite me radhë, por tani jemi krenarë për të. Ky është luks.” Në atë që është bërë e njohur si “moda e shpejtë”, konsumatorët, veçanërisht në Perëndim, po blejnë dhe hedhin rroba me një shpejtësi alarmante, duke bërë që ndotja e lidhur me industrinë të rritet. Pjesa më e madhe e pëlhurave të përdorura në Javën e Modës Dakar të këtij viti, megjithëse u mblodhën në Afrikë, u importuan nga jashtë. Edhe pëlhura prej dylli prodhohen zakonisht në Kinë dhe Evropë . Shfaqja e së shtunës, në përputhje me temën mjedisore, u zhvillua në një fushë të baobabëve.

LEXO EDHE:  FOTO/Njihuni me ishullin e përrallave

LEXO EDHE:  RiRi elegante dhe seksi për Dior

Por ambienti ishte plot me shishe plastike uji, si dhe çadra, dyshekë dhe posterë të zbukuruar me logon e ujit në shishe Kirene, i cili sponsorizoi ngjarjen. Bel Jacobs, bashkëthemelues i Fashion Act Noë, një grup fushate i lindur nga Rebelimi i Zhdukjes, tha se Java e Modës Dakar duhet të njihet për përfshirjen në një bisedë rreth qëndrueshmërisë dhe konsumit të tepërt./ CNA.al

LEXO TE PLOTE