Connect with Us

VIDEO/ Evertoni shokon United, i merr pikë në “frymën e fundit” me Calvert-Lewin

Premier Liga

VIDEO/ Evertoni shokon United, i merr pikë në “frymën e fundit” me Calvert-Lewin

Publikuar

-

Manchester United është befasuar në “frymën e fundit” nga Evertoni. Djajtë e Kuq nuk shkuan më shumë se një barazim 3-3, teksa emocionet do të ishin të mëdha në këtë duel spektakolar. Edinson Cavani zhbllokoi sfidën në minutën e 24-t pas një asisti të Rashford, ndërkohë që Bruno Fernandes do të dyfishonte ën fundin e pjesës së parë.

Fillimi i pjesës së dytë do të ishte një makth i vërtet për United që do të pësonte dy gola për 3 minuta. Doucoure dhe James Rodriguez dërguan topin në rrjetë. Gjithsesi United do të rikthehej sërish në avantazh me Mctominay në minutën e 70-të.

Kur u duk se fitorja ishte e arritur, në aksionin e fundit, Calvert-Lewin me një lëvizje të bukur në zonë arrin që të besojë De Gea-n. Pas këtij barazimi diferenca me City-in e vendit të parë shkon në 2 pikë, por ekipi i Guardiolës ka dhe dy sfida për të rikuperuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Barazim shterpë, Chelsea bën “paqe” me Manchester United! City më pranë titullit

Publikuar

-

Nga

Chelsea dhe Manchester United janë ndarë në paqe 0-0 në super duelin e kësaj fundjave në Premier League. Ndonëse një ndeshje e shumë luftuar dhe e shumëpritur nga tifozët e lojës më të dashur me top, ky takim përfundoi me rrjeta të paprekura.

Ekipet lanë pak hapësira në fushën e lojë dhe rastet për shënim ishin të pakta, por duhet theksuar se të dyja vinin të lodhura pas përballjeve që kishin në mesjavë në arenën ndërkombëtare.

Ky barazim, megjithatë nuk i shërben asnjë prej ekipeve, duke bërë që Manchester City të vijojë i pashqetësuar me 12 pikë para United.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Fitorja e 20 radhazi vjen nga dy mbrojtësit, Siti i Guardiolës nuk njeh rivalë

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti nuk di të ndalet dhe në ditën e sotme ka marrë fitoren e 20 radhazi. Një record ky i qytetarëve që vazhdon të zgjerohet, ndërsa në takimin e orës 13:30 në Premier League, mposhtën me rezultatin 2-1, Uest Hem.

Në fakt, të besuarit e trajnerit Pep Guardiola vuajtën pak më shumë se në ndeshjet e tjera, megjithatë në fund dolën triumfues falë dy golave që erdhën nga reparti difensiv. Kështu, klubi nga Mançesteri kaloi i pari në avantazh me anë të Ruben Dias në minutën e 30, megjithatë miqtë do të reagonin dhe dy minuta para fundit të pjesës së parë do të gjenin barazimin me anë të Valencias.

Gjithsesi, në pjesën e dytë, Siti ishte i vendosur për të marrë fitoren e radhës dhe në të 68-tën, Xhon Stons kaloi të tijtë në avantazh. Një gol që rezultoi vendimtar dhe pas këtyre tre pikëve, qytetarët vazhdojnë të qetë rrugën drejt titullit teksa janë në vend të parë me 66 pikë, ndërsa Uest Hem mbetet në vendin e katërt me 45 pikë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E trishtë/ Gjendet i pajetë në liqen babai i portierit Alison

Publikuar

-

Nga

Një lajm i trishtë ka tronditur familjen e portierit të Liverpulit, Alison Beker. Babai i tij, Joze Agostinjo Beket, ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare në jug të Brazilit.

Mediat vendase bëjnë me dije se ai është gjetur i vdekur në një liqen pranë shtëpisë së tij. Lajmi për ndarjen nga jeta të gardianit të Liverpulit është konfirmuar edhe nga klubi i Sao Paolos nëpërmjet një njoftimi zyrtar në “Twitter”.

“Me shumë keqardhje ekipi i Sao Paulos merr lajmin e trishtuar për vdekjen e Joze Agostinjo Bekers, babait të portierëve, Alison dhe Muriel”, shkruhet në njoftimin e klubit brazilian.

Siç raportohet, 57-vjeçari ishte raportuar i zhdukur dhe vetëm pas disa orëve ai u gjet i vdekur në liqen.

LEXO TE PLOTE