"Më bullizojnë për fytyrën time”/ Albi Nako tregon komentet ofenduese të njerëzve

5 Shkurt 2021, 15:02, Lifestyle CNA
"Më bullizojnë për fytyrën time”/ Albi Nako

Koreografi Albi Nako ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë për shkak të komentit që i bëri një prej konkurrenteve të “Just Dance”.

Menëjherë pas kësaj, në rrjet shpërthyen komentet ofenduese teksa e akuzonin koreografin për bullizëm dhe se nuk duhej të ishte më pjesë e jurisë.

Së fundi ai ka qen i ftuar në emisionin “Wake up” ku ka treguar se edhe ai e ka përjetuar bullizmin. Ai është shprehur se kur hedh një foto shpesh merr komente ofenduese për lëkurën apo fytyrën e tij.

?Më vijnë mesazhe ofenduese drejt figurës, mund ta them hapur se jam njëri pa komplekse, por edhe pamjes time. Unë nuk e mbaj veten për të bukur. Unë mundohem të jem vetevetja, të sillem origjinal, të sillem bukur,tjetër gjë si keqkuptohet nga njerëzit.Historikisht njerëzit janë kapur me fytyrën time, me lëkurën time, nuk e quaj fatkeqësi se nuk kam një lëkurë të pafiltruar. Unë jam një njeri që mundohem të jemi i filtrurar dhe origjinal brenda shpirtit tim?, është shprehur ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga