Connect with Us

Rama i përgjigjet deklaratave të Yuri Kim/ Zbulon dy qarqet ku do kandidojë

Politikë

Rama i përgjigjet deklaratave të Yuri Kim/ Zbulon dy qarqet ku do kandidojë

Publikuar

-

Rama i përgjigjet deklaratave të Yuri Kim/ Zbulon dy qarqet ku do kandidojë

Kryeministri Edi Rama në një dalje për mediat pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve ka komentuar deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila pak ditë më parë u bëri thirrje partive politike që të mos përfshijnë njerëz të lidhur me krimin në zgjedhjet e 25 prillit.

Rama u shpreh se si parti po zbatojnë ligjin, ndërsa shtoi se nuk është përgjegjësia e tyre nëse dikush fsheh të kaluarën, por është perasonale, dhe çdo kush që gënjen do përballet me ligjin.

I pyetur se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit, Rama zbuloi edhe dy qarqet, duke u shprehur se Vlorën nuk do e lërë, ndërsa Durrësit i ka një borxh.

“Ne kemi ligjin, zbatojmë ligjin. Përgjegjësia e kujtdo që gënjen në vetëdeklarim është përgjegjësi individuale jo partie. Partitë nuk janë drejtori policie, verifikojnë në bazë të ligjit dhe sipas ligjit i kemi bërë verifikimet gjithmonë. Skemi ndërmend të ngremë salla torturash në selitë e partive nëse dikush fsheh diçka. Ne shohim dokumentacionin në dispozicion.

LEXO EDHE:  PD publikon faturat/ 10 milion euro për mikun trafikant të Ballës, SPAK të hetojë

Lista e deputetëve do të dal në fund duke u bazuar tek eksperienca që kanë por edhe tek energjia e atyre që janë të rinj. Ku do kandidoj unë është problem më i vogël, por Vlorën nuk e lë dhe Durrësit i kam një borxh”, tha Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjendet një valixhe e braktisur te stadiumi Dinamo/ Dyshohet për eksploziv

Publikuar

-

Nga

Gjendet një valixhe e braktisur te stadiumi Dinamo/ Dshohet për eksploziv

Një valixhe e braktisur është konstatuar mbrëmjen e sotme në Tiranë në rrugën ”Sulejman Delvina”.

Shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetër sigurie rreth valixhes dhe menjëherë janë njoftuar forcat xheniere për veprime të mëtejshme.

Pritet të zbulohet se cfarë ka brenda valixhja e dyshimtë.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 26.07.2021, në rrugën “Sulejman Delvina”, sherbimet e Policisë kanë konstatuar në trotuar një valixhe të braktisur.

LEXO EDHE:  Edi Ramën e pret një fund i tmerrshëm/Qytetarët e shohin si kufomë!

LEXO EDHE:  Teatri Kombëtar/ Ngjela: Rama e kërkon prodhim tregu interesash klienteliste

Menjeherë pas konstatimit është vendosur perimetri i sigurisë dhe është bërë njoftimi i forcas xheniere për veprime të metejshme.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Djali i George Soros pushime në Shqipëri/ Takohet me Ramën dhe poston foto nga Vlora

Publikuar

-

Nga

Djali i George Soros pushime në Shqipëri/ Takohet me Ramën dhe poston foto nga Vlora

Djali i George Soros, Alexander Soros është takuar sot me kryeministrin Edi Rama në jug të vendit ku  ka zgjedhur të pushojë këtë fundjavë.

Soros ka ndarë fotot në rrjetet sociale, duke e quajtur Ramën mikun e tij të mirë, ndërsa ka postuar edhe pamje nga riviera shqiptare teksa e cilëson më të bukurën në Europë.

LEXO EDHE:  “Hëngshin kokën e njëri-tjetrit”/ Basha i përvishet Ramës

 “Ishte e mrekullueshme të kthehesha në bregdetin e bukur shqiptar me mikun tim të mirë Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Shfletoni disa fotografi të nje nga rivierave më të bukura dhe të paprishura të Evropës“, shkruan djali i Soros.

LEXO EDHE:  SHBA/ Kandidati demokrat Joe Biden fiton zgjedhjet presidenciale

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dje gërmadhë e tërmetit, sot fituese e çmimit të arkitekturës/ Rama nxjerr pamjet nga shkolla në Durrës

Publikuar

-

Nga

Dje gërmadhë e tërmetit, sot fituese e çmimit të arkitekturës/ Rama nxjerr pamjet nga shkolla në Durrës

Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, është shpallur fituese e çmiimit prestigjioz ndërkombëtar të arkitekturës.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dhe fotot në rrjetet sociale ku shkruan se shkolla “Bedrie Bebeziqi” e cila dje ishte gërmadhë e tërmetit ka fituar një çmim prestigjioz në fushën e arkitekturës.

Statusi i Ramës

SHKOLLA “Bedrie Bebeziqi” dje gërrmadhë e tërmetit në Durrës, sot FITUESE E ÇMIMIT PRESTIGJOZ NDËRKOMBËTAR TË ARKITEKTURËS

LEXO EDHE:  PD publikon faturat/ 10 milion euro për mikun trafikant të Ballës, SPAK të hetojë

LEXO EDHE:  Edi Ramën e pret një fund i tmerrshëm/Qytetarët e shohin si kufomë!

“BigSEE Architecture Award 2021”

LEXO TE PLOTE