Connect with Us

Laboratori i heroinës në Has/ GJKKO jep dënimin për grupin Avdylaj

Kronika

Laboratori i heroinës në Has/ GJKKO jep dënimin për grupin Avdylaj

Publikuar

-

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të Dritan Dajtit

Gjykata kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka dhënë dënimin për grupin e Avdylajve të Shijakut.

Pjesëtarët e grupit janë dënuar me dhjetëra vite burg, teksa ai që mbahet si ‘koka’ i tyre, Altin Avdyli ka marrë dënimin prej 6.8 vite.

Mësohet se dënimet janë dhënë për laboratorin e heroinës që u zbulua në Branogë të Hasit.

Dënimet nga GJKKO:

-Gjevi Ndoka 8 vjet 8 muaj

-Altin Avdyli 6 vjet 8 muaj

LEXO EDHE:  Dekorimi i Gafur Mazrekut/ PD: Asgjë nuk mund ta justifikojë Edi Ramën

-Esat Mehmeti 10 vjet

-Petrit Suljemani 8 vjet 8 muaj

-Sajmir Sulejmani 8

-Hajri Seferi 10 vjet 8 muaj

-Orges Jahoelezi 6 vjet 8 muaj

-Shkëlqim Avdyli 4 vjet 8 muaj

-Mario Zeqiri 4 vjet 8 muaj

-Elton Shehaj 4 vjet 8 muaj

-Ardit Gjyriqi 4 vjet 8 muaj

-Admir Hoxha 12

-Hekuran Hoxha 10 vjet 8 muaj

-Vehbi Berushi 8

-Anila Shuti 2 vjet – 25 muaj sherbim prove

-Xhavit Shyti 8

-Flamur Çela 8/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e vëllezërve Haxhia/ Gjykata jep vendimin për dy të arrestuarit  

Publikuar

-

Nga

“Arrest me burg” është masa e sigurisë, e dhënë sot nga Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, për dy të arrestuarit Besian Xhixha dhe Enver Diva.

Besian Xhixha dhe Enver Diva dyshohen si bashkëpunëtorë në vrasjen e dy vëllezërve Haxhia, në prill të vitit 2020, në Durrës.

Kujtojmë këtu se Besian Xhixha dhe Enver Diva u arrestuan pak ditë më parë nga Policia e Durrësit, e cila deklaroi se nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë krijuar dhe siguruar mjetet për kryerjen e vrasjes së shtetasve Besmir dhe Viktor Haxhia.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Konsumoi të gjitha ilaçet me të cilat kurohej/ 24 vjeçari përfundon në gjendje kome, niset me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Nga

E rëndë/ Konsumoi të gjitha ilaçet me të cilat kurohej, 24 vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës

Një i ri nga Gjirokastra është nisur me helikopter drejt Tiranës në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Gjirokastër ku I. Dalipi 24 vjeç është gjetur nga familjarët e tij në gjëndje kome, për shkak se ka pirë të gjitha barnat me të cilat kurohej.

Ai është dërguar fillimisht në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës. Më pas është kërkuar ndihma e helikopterit për ta përcjellë në drejtim të kryeqytetit për ndërhyrje më të specializuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Dekorimi i Gafur Mazrekut/ PD: Asgjë nuk mund ta justifikojë Edi Ramën

LEXO EDHE:  Përballja me KLGJ/ “Peshku i madh” i SPAK-ut, gati mbrojtjen

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po punonte në bodrumin e një pallati/ Plagoset rëndë punëtori në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një 35-vjeçar është rrëzuar nga shkallët, teksa ka qenë duke punuar në bodrumin e një pallati, në Tiranë.

Për pasojë, i riu ka marrë lëndime dhe është transportuar menjëherë në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 19.06.2021, rreth orës 12:50, në rrugën “Haxhi Hysen Dalliu”, duke punuar në bodrumin e një pallati, është rrëzuar nga shkallët, punëtori shtetasi K. A., rreth 35 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  SHBA e vendosur për ndëshkimin e Llallës/ Dështon seanca e parë ndaj ish kryeprokurorit

LEXO EDHE:  Përballja me KLGJ/ “Peshku i madh” i SPAK-ut, gati mbrojtjen

Grupi Hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE