Connect with Us

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar muaji Shkurt për xhepat tuaj?

Horoskopi

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar muaji Shkurt për xhepat tuaj?

Publikuar

-

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar muaji Shkurt për xhepat tuaj?

Dashi

Megjithëse do të vonoheni, do të merrni një lajm, dokument ose ofertë që do të reflektojë në mënyrë të favorshme në të ardhurat tuaja financiare. Do të duhet të bëni një pagesë të harruar ose të harruar këtë muaj.

Demi

Do të diskutoni çështje të ndryshme financiare ose mundësi të reja me njerëz nga rrethi juaj miqve.Kujdes me shpenzimet e tepruara, ky muaj premton të jetë paksa i vështirë.

Binjakët

Nevoja për të bërë një shpenzim të rëndësishëm për një të afërm mund ta vë buxhetin tuaj në telashe. Nëse do të punoni ose do të angazhoheni në një dokument financiar këtë muaj, kontrolloni gjithçka në detaje dhe shmangni veprimet dhe vendimet e nxituara.

Gaforrja

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, në shkurt do të jeni shumë më i përgjegjshëm në zgjidhjen e problemeve. Ato mund të kërkojnë disa shpenzime të paparashikuara nga ana juaj, por kjo nuk ka gjasa të krijojë goditje në buxhetin tuaj. Do të jetë më e rëndësishme të mos përkeqësoni probleme të tilla, të mos komplikoni atmosferën në shtëpinë tuaj.

Luani

Përpiquni të jeni realist në lidhje me burimet tuaja financiare gjatë këtij muaji. Bëni kudjes me menaxhimin e parave tuaja. Një shpenzim i tepruar mund t’iu vendosë në vështirësi.

Virgjëresha

Problemet në familje, nëse ka, do të jenë kryesisht të një natyre financiare. Ata do të kenë një lidhje me ndonjë kosto më të lartë, ripagimin e një kredie ose blerje, etj.Gjatë këtij muaji do të përjetoni një surprizë në lidhje me një dokument ose një kontratë.

Peshorja

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, në shkurt do të keni pritje të caktuara për ndryshime të mira në të ardhurat tuaja, për marrjen e parave ose për ngjarje të tjera financiare (të favorshme për ju).Ju do të merrni mbështetje ose këshilla të rëndësishme nga njerëzit me të cilët punoni ose jeni anëtarë të të njëjtit grup, organizatë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni këshillat e astrologut për ditën e sotme

Akrepi

Gjatë këtij muaji të keni pritje për një rritje në të ardhurat tuaja ose për të marrë para shtesë, si dhe situata të tjera financiare të favorshme për ju. Disa nga marrëdhëniet tuaja financiare këtë muaj do të lidhen me të huaj, duke punuar me një kompani të huaj, ose të afërm që janë larg jush.

Shigjetari

Në aspektin financiar, jini të kujdesshëm dhe shmangni vështirësitë financiare. Tani mund të keni stres në lidhje me shpenzimet e larta, kredinë, etj. Kini kujdes nga humbjet e parave të padëshiruara.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji ju do të duhet të negocioni, të vendosni, të nënshkruani një dokument në lidhje me marrjen e parave nga një shtet ose institucion bankar, përmes të afërmve tuaj ose partnerëve të biznesit dhe të tjerëve.Mund të ketë një vonesë në paratë që prisni të merrni.

Ujori

Ndonjëherë do të ketë vështirësi ose ndërlikime në përgatitjen ose marrjen e dokumenteve të një natyre financiare ose ato që përfshijnë një kosto më të lartë monetare.

Peshqit

Financiarisht, shpenzimet tuaja do të jenë më të larta se zakonisht, për shkak të disa ngjarjeve të papritura.Një rol të rëndësishëm në punët tuaja financiare do të luajë një person nga rrethi juaj i të afërmve, por patjetër me veprime në favorin tuaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni këshillat e astrologut për ditën e sotme

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo është një ditë interesante. Çiftet e qëndrueshme gjejnë forcë, ata që kërkojnë dashuri ndihen më të motivuar. Sot në punë mund të jeni viktimë e pasigurisë.

Demi

Nëse një histori nuk funksionon më, ju mund të jeni ai që kërkoni sqarim. Në punë duket se ekziston mundësia e përballjes me një periudhë positive. Sidoqoftë, aspekti ekonomik ende duhet të plotësohet.

Binjakët

Ju jeni të pakënaqur dhe ndoshta ky nuk është një moment që kalon. Shtyni punët e dashurisë për sot. Në punë nuk është e lehtë të mbani hapin me ju, sot ju jeni i lirë nga përqëndrimi ose ndoshta shumë i ngarkuar me detyra.

Gaforrja

Një person i njohur gjatë kësaj periudhe mund të bëhet i rëndësishëm në gjysmën e dytë të muajit. Në punë, mos prisni që gjërat të ndodhin: punoni shumë për t’i realizuar ato.

Luani

Mos u merrni me çështjet e dashurisë, e diela do të jetë një ditë e mirë për të pastruar gjithçka që nuk funksionon. Në punë është më në fund një moment i rëndësishëm: mbase do të duhet të vendosni nëse do të hidhni hapin e madh.

Virgjëresha

Hëna është e kundërt, asgjë serioze, por ju mund ta ndjeni zemrën tuaj të hutuar. Në punë duhet të zgjidhni një problem të vogël personal: dini të përshtateni me situatat e reja, të merrni ndihmë nga racionaliteti juaj.

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi nuk kanë pikën e lidhjes me njëra-tjetrën

LEXO EDHE:  “Bëjini sytë katër”, këto janë shenjat më tradhëtare të zodiakut

Peshorja

Sot mund të përjetoni ndjesi të çuditshme: nëse ka dy histori në lojë, kërkohet kujdes maksimal. Në punën e tij, kur është e mundur, ai bën një vlerësim të situatës.

Akrepi

Është një ditë e rëndësishme për dashurinë dhe për ata që kërkojnë të rregullojnë një marrëdhënie. Në punë, nëse duhet të bëni një propozim, është më mirë ta bëni menjëherë. Nëse prisni një përgjigje, lajmi i mirë po vjen.

Shigjetari

Situata e përgjithshme sugjeron më shumë vëmendje në dashuri: diçka nuk është në rregull. Në punë tani për tani po përjetoni pak lodhje, mbase është ajo që i kufizon iniciativat tuaja. Bricjapi. Hëna është interesante, por gjatë fundjavës, grindjet në dashuri mund të lindin. Në punë sot ka nervozizëm në ajër, nga e mërkura e ardhshme ne fillojmë përsëri.

Ujori

Qielli është pozitiv, por mos e teproni: mos u nxitoni në dashuri edhe nëse dëshironi. Në punë do të keni mundësi të mira,  mos u frikësoni, shfrytëzojini ato.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqve që duan të përjetojnë një dashuri të re do të kenë yje në favor. Në punë Hëna në shenjë mund të sjellë një përqendrim të mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ju dëshironi të riktheheni në rrugën e duhur dhe të kërkoni zgjidhje, të provoni alternativa, veçanërisht nëse mendoni se keni qenë viktimë e padrejtësive në punë. Si gjithmonë, këshilla është të pohoni idetë tuaja.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Është një moment i fortë për ndjenjat. Është koha e duhur për t’ia zbuluar ndjenjat tuaja njerëzve me të cilët rrini dhe do të zbuloni se ju jeni reciprok.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna do të jetë në shenjën tuaj, kjo do t’ju garantojë pak gjallëri. Dita më e mirë do të jetë e premtja. Ata që po përjetojnë një kohë të vështirë në dashuri mund të jetë koha të insistojnë dhe t’i japin vetes një shans tjetër

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Momenti pozitiv vazhdon dhe ju duhet ta shfrytëzoni plotësisht atë, veçanërisht në lidhje me mjedisin e punës. Jeni nën presion por po reagoni në mënyrën e duhur.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Yjet janë padyshim pozitivë për tre ditët e ardhshme. Këto do t’ju shërbejnë për të verifikuar stabilitetin e ideve tuaja të cilat gjithashtu mund të jenë revolucionare dhe të cilat ndonjëherë janë konsideruar të tepruara.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Duket se ju jeni shumë i zhytur në mendime, gjithashtu duke marrë parasysh praninë në shenjën tuaj të Mërkurit. Mund të keni pak melankoli sepse mendoni shumë, këshilla është të jetoni të dashuruara emocionet tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Pavarësisht vullnetit tuaj të madh dhe angazhimit tuaj, rezultatet po përpiqen të arrijnë. Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të mos shqetësoheni pa nevojë, së shpejti era do të ndryshojë.

LEXO EDHE:  Pasione dhe çmenduri në çift/Çfarë do ndodhë me 12 shenjat e horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Jeni më të motivuar dhe më të ndjeshëm se zakonisht. Keni disa mendime për punën dhe paratë. Jini të kujdesshëm dhe përpiquni të kaloni këto ditë, të cilat mund të jenë të komplikuara.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Shpejtësia me të cilën ju thoni se keni ndjenja për një person që sapo keni takuar është mbase e tepruar, edhe sepse në të njëjtën kohë përfundoni duke mos e njohur më veten në këtë histori. Mundohuni të jeni pak më reflektues.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Për ata që kanë mbyllur një histori ose që jetojnë një histori të vështirë dashurie, ata duhet të mendojnë me kujdes. Gjithashtu sepse zhgënjimi i shkaktuar nga ai mund të ndikojë në ju në ditët në vijim.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Mund të duhet të përballeni me pak lodhje që rezulton nga një fundjavë shumë e zënë dhe shumë angazhime në punë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Gjithashtu, çifteve afatgjata u ndodh që të përjetojnë një kohë të vështirë. Do të jetë dita e duhur për të hedhur një hap vendimtar drejt partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE