Connect with Us

“Ai ma shkrin zemrën”/ Alketa Vejsiu zbulon letrën e shkruar nga i biri

Showbizz

“Ai ma shkrin zemrën”/ Alketa Vejsiu zbulon letrën e shkruar nga i biri

Publikuar

-

“Ai ma shkrin zemrën”/ Alketa Vejsiu zbulon letrën e shkruar nga i biri

Alketa Vejsiu është një nga moderatoret dhe personazhet televizivë që jetën e saj private dhe familjen e ka mbajtur gjithnjë larg kamerave.

Janë shumë të rralla momentet ku ajo ndan momente të fëmijëve të saj apo dedikime që ata i bëjnë.

Së fundmi ajo ka ndarë në rrjete sociale një letër që e ka shkruar djali i saj, Lioneli. Lioneli ka treguar disa nga gjërat që e ëma pëlqen të bëjë.

Mami Alketa. Ndihmon, e përkushtuar.Do të jetë në avion gjatë perëndimit të verdhë dhe të kuq. I pëlqen të hajë tartuf. I pëlqen të shohë fëmijët kur mësojnë. I pëlqen të kërcej kur dëgjon këngë si përshembull ‘Calma’. Thotë që liderët lexojnë dhe dija është fuqi. Është shumë e dashur nga familja e saj veçanërisht nga djali Lionel”, shkruan i biri në një letër.

LEXO EDHE:  “Më rreh zemra fort”/ Dojna Mema flet për herë të parë për lidhjen e dashurisë

Ndërsa Alketa e ka ndarë metë gjithë ndjekësit e saj dhe krahas shkruan: “Ai ma shkrin zemrën gjithmonë! Të dua nga hëna dhe përtej. Ka mama çun”./ CNA.al

Me këmbë përpjetë në jaht/ Alketa Vejsiu publikon foto nga pushimet luksoze
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Prej kohësh ka qëndruar larg ekranit/ Elita zbulon se kur do të rikthehet në televizion

Publikuar

-

Nga

Prej një kohe të gjatë nuk e kemi parë në ekran moderatoren Elita Rudi.

Rudi është distancuar paksa nga bota e televizionit pasi ëstë marrë me kujdesin e fëmijëve të saj, Zëri dhe Bota.

Duke qenë se të gjithë fansat e saj janë kuriozë të dinë se kur do të rikthehet Elita në ekran jo e ka treguar këtë përmes një bisede virtuale.

LEXO EDHE:  “Më rreh zemra fort”/ Dojna Mema flet për herë të parë për lidhjen e dashurisë

LEXO EDHE:  Fiori Dardha i prek të gjithë me postimin e saj: "Për ty që ke kaluar vitin më të vështirë të jetës tënde"

moderatorja ka treguar se në shtator do t’i rikthehet ekranit duke mos zbuluar asnjë detaj rreth projektit që do të drejtojë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk u bë as gjyshe”/ Reperja shqiptare përlotet teksa flet për ndarjen nga jeta të nënës së saj

Publikuar

-

Nga

Reperja Melinda Ademi ka folur për herë të parë për nënën e saj të ndjerë e cila ndërroi jetë pak muaj më parë, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Mes lotësh ajo rrëfeu se e ëma luftoi për 6 vjet radhdazi me sëmundjen e saj dhe në fund nuk mundi t’ia dilte.

Ka luftu shumë me kan prezente, dhe jam shumë e lumtur që ka mujt me m’pa me performu, me pas sukses. Më ka shty me qenë më e fortë, mos e me lan punën anash, vetë ka qenë shumë e fortë. U mërzit shumë, ndoshta e ka ditur që ka me shkuar dhe nuk ka dasht. Ka dasht me nejt, me na pa tu u rrit dhe as nuk u bo gjyshe, shkoi shumë herët 50 vjeç. Kisha pas qejf me e kthyer dhe njëherë, por ka qenë e shkrume ashtu“, tregoi mes lotësh reperja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Djali i nënës”/ Një tjetër aktor i famshëm i serialeve turke me origjinë shqiptare

Publikuar

-

Nga

Aktori i njohur i serialit më të ndjekur të momentit “Nehir”, Burak Yoruk  ka zbuluar se është me origjinë shqiptare.

Djaloshi simpatik pak minuta më parë ka publikuar një foto ku krahas saj shkruan në shqip “Djali i nënës”.

Kështu Burak ka treguar se nëna e tij është me origjinë shqiptare dhe ai ka vendosur ta ndajë këtë fakt me të gjithë ndjekësit e tij.

LEXO EDHE:  Gaia feston 1-vjetorin e lindjes/ Olta Boka i bën dhuratën e veçantë

LEXO EDHE:  Mes lotëve dhe zërit që i dridhej, Alketa Vejsiu nuk përmbahet dhe u përgjigjet komenteve

Kujtojmë se Burak ka në numër të madh rolesh në serialet turke, ku ka luajtur përkrah Alina Boz, ose siç njihet ndryshe Hazall i “Fate të kryqëzuara”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE