Connect with Us

Si të realizoni sfidën e siluetit në “Tik Tok?”/ Truku për të përfunduar trendin e momentit

Teknologji

Si të realizoni sfidën e siluetit në “Tik Tok?”/ Truku për të përfunduar trendin e momentit

Publikuar

-

Si të realizoni sfidën e siluetit në “Tik Tok?”/ Truku për të përfunduar trendin e momentit

Sfidat e Tik Tok ndryshojnë në shkallë të vështirësisë, por për fat të mirë kjo është mjaft e lehtë pasi të dini se si.

Si të realizoni Sfidën e Siluetit në Tik Tok?

Sfida e Siluetit është zakonisht dikush që pozon përpara një dere dhe pastaj papritmas kthehet në një siluetë kur dritat fiken. Sfida e Siluetit është zakonisht dikush që pozon përpara një dere dhe pastaj papritmas kthehet në një siluetë kur dritat fiken.

Shumë njerëz përdorin këngën “Freak” të Doja Cat, në të cilën ajo provon këngën e Anka nga vitet 1950.

Ka disa video shpjeguese të “Sfidës së Silikimit” të Tik Tok në aplikacion, por një nga më të mirat është nga një përdorues i quajtur @nurseswilling .


Videoja e tyre shpjegon se si mund të gjeni një filtër Snapchat të quajtur “vin rouge” që ju ndihmon të krijoni një pamje siluetë shumëngjyrëshe pa nevojë për ndriçim të veçantë. Në videon @nurseswilling shpjegon se hapni Snapchat, shkoni te filtrat dhe më pas klikoni Explore.Pastaj kërkoni për “vin rouge”.

LEXO EDHE:  VIDEO-Isli Islami mposht Covid-19 dhe rikthehet në emision/ Shihni reagimin e Ori Nebijaj

Pastaj mbështesni telefonin tuaj gati për të filmuar, fikni dritat në dhomën tuaj, por lini një derë të hapur në korridor dhe sigurohuni që dritat e korridorit janë të ndezura.Ju duhet të shihni në ekran që kjo krijon një pamje siluetë.

Kjo do të thotë që ju më pas mund të performoni vallëzimin tuaj ose cilindo stil të Tik Tok-ut që shpresonit të bëni në këtë formë siluetë. Nëse keni krijuar një kontrast të papritur nga pozimi normal në siluetë, atëherë do të duhet të filmoni klipet veçmas pasi dikush do të ketë nevojë për filtrin dhe një nuk do të ketë.Pastaj thjesht redaktoni ato së bashku.Sigurisht, kjo do të thotë që ju do të filmonit videon jashtë aplikacionit Tik Tok.Pastaj do të duhet ta ngarkoni në Tik Tok pasi të keni përfunduar.

Ju gjithmonë mund të provoni të njëjtat hapa, por pa një filtër snapchat dhe të vendosni një dritë me ngjyrë në korridorin tuaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Studimi/ Filtrat e Instagramit ndikojnë negativisht tek përdoruesit e rrjeteve sociale

Publikuar

-

Nga

Nëse përdorni Instagram, Facebook ose Snapchat , është e pashmagshme që të jeni dhe një adhurues i fotografive.

Sipas një studimi të realizuar së fundi, thuhet se ¼ e përdoruesve të rrjeteve sociale përdorin filtra në fotot që publikojnë në rrjetet sociale.

Sondazh i ri ka zbuluar se filtrat kanë një ndikim negativ në një të katërtën e vetëvlerësimit të përdoruesve të mediave sociale.

Për më tepër, një e katërta thonë se përdorimi i filtrave e ka prishur perceptimin e tyre se si duken deri në atë masë sa tronditen kur shohin fotografi të pa redaktuara.

LEXO EDHE:  Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet

Sondazhi, nga Uvence, pyeti 2,069 të anketuar se si ndihen për filtrat në mediat sociale.

LEXO EDHE:  Ermal Mamaqi i bën kamerën e fshehtë kamarierit/ Kjo video nuk duhet humbur

Një i pesta tha se ata tani nuk postojnë më fotografi në mediat sociale pa përdorur mjete redaktimi që heqin qafe rrudhat, njollat ​​dhe strijat.

Ndërkohë, 37 përqind thanë se preferojnë fytyrën e tyre të filtruar në fytyrën e tyre të vërtetë./ CNA.al 

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Telefonat e vjetër “Android” mund të mos funksionojnë më

Publikuar

-

Nga

Nëse përdorni një pajisje Android shumë të vjetër, së shpejti nuk do të jeni në gjendje të hyni në llogarinë tuaj Google.

Pajisjet me Android 2.3.7 ose më të vjetër do të humbasin aftësitë e tyre të llogarisë Google në 27 Shtator. Google shpjegoi përmes një postimi se: “Si pjesë e përpjekjeve tona të vazhdueshme për t’i mbajtur përdoruesit tanë të sigurt, Google nuk do të lejojë më identifikimin në pajisjet Android që funksionojnë me Android 2.3.7 ose më të vjetër duke filluar nga 27 Shtator 2021.

Android 2.3.7 u prezantua pothuajse 10 vjet më parë, kështu që ka shumë të ngjarë që shumë përdorues të Android do të ishin përditësuar tashmë.

LEXO EDHE:  Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet

LEXO EDHE:  Rama publikon videon/ Shqipëria po forcon kapacitetet testuese për Covid 19

Sidoqoftë, ka mbi tre miliardë pajisje Android aktive në të gjithë globin, kështu që mund të ketë pak përdorues që mund të mos kenë përditësuar versionin e ri të Android.

Nëse është e mundur të përditësoni pajisjen tuaj të vjetër në një softuer pak më të ri, atëherë ndiqni hapat e mëposhtëm.

Si të azhurnoni një telefon Android

Sigurohuni që pajisja juaj është e lidhur me WiFi.

Shkoni te “Cilësimet” tuaja dhe pastaj klikoni “Rreth telefonit”.

Klikoni “Kontrollo” për përditësime.

Nëse ka një përditësim të disponueshëm, atëherë duhet të shihni një opsion për ta instaluar atë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Snapchat nuk funskionoi për miliona përdorues/ Si të rregulloni aplikacionin në telefonin tuaj

Publikuar

-

Nga

Snapchat pushoi së funksionuari për miliona përdorues në të gjithë botën javën e kaluar, duke shkaktuar shkatërrim të përdoruesve të platformës së mediave sociale.

Përplasjet u raportuan për herë të parë në orët e para të mëngjesit të së Premtes me kohën në Mbretërinë e Bashkuar (të enjten vonë natën me orën amerikane).

Snapchat pranoi ndërprerjen në një cicërimë, duke thënë “Ne jemi të vetëdijshëm për një problem që pengon disa përdorues të hyjnë në aplikacion“, tha kompania nga llogaria e Snapchat. “Bëni durim, ne po e shikojmë atë dhe po punojmë për ta rregulluar! “, Shtuan ata.

Por, pas disa problemeve të raportuara në përdorimin e aplikacionit pas rregullimit, Snapchat këshilloi përdoruesit të përditësojnë manualisht në App Store.

LEXO EDHE:  Në muajt e fundit të shtatzënisë/ Eliona Pitarka nuk e fsheh më barkun e rrumbullakosur

LEXO EDHE:  VIDEO-Isli Islami mposht Covid-19 dhe rikthehet në emision/ Shihni reagimin e Ori Nebijaj

Në orën 1 të mëngjesit të së Shtunës në mëngjes, ata thanë: “Ne jemi të vetëdijshëm se disa përdorues kanë ende probleme me qasjen në aplikacion.

Si të rregulloni Snapchat-in?

Një pjesë e problemit është se përdoruesit ende raportojnë probleme edhe pasi Snapchat ka pretenduar një “rregullim”.

Kjo për shkak se do t’ju duhet të azhurnoni manualisht aplikacionin për ta bërë atë të funksionojë përsëri.

Nëse jeni përdorues i iPhone, kjo do të thotë të shkoni në App Store dhe të shkarkoni përditësimin më të fundit. Dhe është e njëjta histori për përdoruesit e Android, por përmes Dyqanit Google Play.

Pasi të jeni përditësuar, sigurohuni që ta ç’instaloni dhe instaloni sërish aplikacionin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE