Connect with Us

SHËNIM/ Basha nuk është i oligarkëve

Politikë

SHËNIM/ Basha nuk është i oligarkëve

Publikuar

-

Basha mbledh Këshillin Kombëtar në orën 18:00/ Mbledhje formale online

Lulzim Basha ka reaguar sërish duke përdorur termin oligark kundër biznesit, por mesa duket Luli vuan nga amnezia.

Sepse ka mjaft fakte që na tregojnë se Lulzim Basha nuk ka asnjë lidhje me oligarkët. Basha nuk qendron dhe jeton bashkë me familjarët e tij në vilat luksoze të oligarkut Agron Papuli, siç e ka quajtur ai, dhe e denonconte pafundësisht disa muaj më parë.

E njëjta situatë është me vilat e siguruara tek “Valamar”, rezidenca luksoze në gjirin e Lalzit. Në vilat luksoze ku jetojnë oligarkët atje jeton edhe Luli, atje e ka vilën kunati, atje i kanë vilat edhe familjarët e tij.

Nga ana tjetër flet për oligarkët dhe për koncesionin e Rinasit. A nuk është kunati që e ka zgjedhur oligarkun Shefqet Kastrati, që ai e quan të tillë. A nuk hoqi zyrat e tij nga një tjetër oligark dhe i çoi tek koncesionari i Rinasit dhe rrugës së Kombit pasi tradhtoi djemtë që protestuan për rrugën e Kombit?

A nuk janë oligarkë ata që i kanë falur ‘Mercedez-in’ e tij luksoz, ata që kanë fituar dhjetra miliona euro me tenderat e qeverisë. A nuk janë oligarkë biznesmenët që ai mban në krah dhe që i financojnë partinë dhe fushatën elektorale?

Prandaj Lulzim Basha nuk ka lidhje me asnjë oligark, nuk i njeh oligarkët dhe nuk do të qeverisë me oligarkët.

Ai do të qeverisë me popullin të cilin po e pyet cilat janë hallet e tij që ta ndërtojë programin me prioritetet dhe hallet që kanë njerëzit, por nga ana tjetër shpall programin ku ka vetëm ulje taksash për të pasurit dhe kryesisht për oligarkët.

LEXO EDHE:  Video-“Fadroma do kalojë mbi trupat tanë”/ Teatri u shemb teksa Basha flinte e Kryemadhi stërvitej

Lulzim Basha nuk është vetëm shoku i oligarkëve, por ul edhe taksat për ta./CNA.al

Basha tallet me shqiptarët/ Prezanton programin pa pritur përgjigjet e njerëzve

Basha justifikohet për vilat/ Kam hyrë i pasur në politikë!

“Nuk jam pronar i asnjë vile”/ Basha “qahet” në emision: Jetoj me qira

“Do e kallëzoj në SPAK”/ Veliaj: Basha ka marrë makinë luksoze dhe vila nga “oligarkët”

Fakti/ Lulzim Basha do ulë taksat për oligarkët

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE