Connect with Us

Aksidenti tragjik në Vlorë/ Jepet masa e sigurisë për vajzën që i shpëtoi përplasjes

Kronika

Aksidenti tragjik në Vlorë/ Jepet masa e sigurisë për vajzën që i shpëtoi përplasjes

Publikuar

-

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 22-vjeçaren Silvana Muho, që ishte pjesë e aksidentit në autostradën Levan-Vlorë, ku humbi jetën Anxhela Çapo.

Seanca Gjyqësore është zhvilluar në spital, pasi e reja është në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit. Mësohet se Muho është lënë në “arrest shtëpie” deri në përfundimet e plota të hetimit, pasi Gjykata e Vlorës ka prova, të cilat vërtetojnë që ajo nuk ka qenë drejtuesja e mjetit.

LEXO EDHE:  “Rama bën testin e Covid-19 me emër fallso”/ Manjani: Tek tërmeti bëri viktimën duke përdorur të birin

Dy vajzat ishin duke udhëtuar me një mjet tip “Hyndai”, me një shpejtësi 160 km në orë, në momentin kur ka ndodhur aksidenti fatal./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Përmbyset kamioni në Kuçovë/ Drejtuesi i mjetit mbetet i bllokuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur në vendin e quajtur Kozare , në Kuçovë. Shtetasi me inicialet A.P, duke drejtuar mjetin e tij tip “Kamion”, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Ndërkohë që shërbimet e policisë dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë në nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka mbetur i bllokuar në mjet.“Sot , rreth orës 20:00, në vendin e quajtur Kozare, Kuçovë shtetasi A.P, duke drejtuar mjetin tip “Kamion”, ka dal nga rruga dhe është përmbysur. Shërbimet e policisë dhe të zjarrëfikses, në vendgjarje po punonjë për nxjerrjen e drejtuesit të mjetit, pasi ka ngelur i bllokuar në mjet.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Vlorë/ Ka të vdekur

LEXO EDHE:  Plagosja e 42-vjeçarit në Vlorë/ Zbardhen detajet e para

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëvizte me biçikletë/ Makina përplas 56-vjeçarin në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një 56-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Murras.

Sipas burime nga policia bëhet me dije se një mjet ende i paidentifikuar, ka aksidentuar shtetasin me inicialet V.H , 56 vjeç.“Më datë 24.09.2021,rreth orës 20:05, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Murras , një mjet ende i paindetifikuar , ka aksidentuar shtetasin V.H , 56 vjeç, banues në Cërrik, i cili po qarkullonte me biçikletë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Aksidentohet makina e blinduar me para në Korçë

LEXO EDHE:  Plagosja e 42-vjeçarit në Vlorë/ Zbardhen detajet e para

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për identifikimin e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e shkakut të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kokainë dhe 25 milionë euro/ Arrestohen 3 “bishat” shqiptare në Itali

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Policia italiane ka arrestuar 5 persona, mes tyre tre shqiptarë për trafikim dhe shpërndarje të kokainës.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, 5 personat e arrestuar në kuadër të operacionit ‘Bestia’, dy nga të cilët italianë të moshës 45 dhe 52 vjeç dhe tre shqiptarë të moshave 22, 27 dhe 55 vjeç, ishin pjesë e rrjetit të organizuar kriminal.

LEXO EDHE:  Aksidentohet makina e blinduar me para në Korçë

LEXO EDHE:  Plagosje dhe drogë/ Policia arreston 2 persona

Gjatë aksionit u sekuestruan 3 kg kokainë dhe 25 milionë euro cash.Këta persona raportohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Bra.

Mësohet se grupi i drejtohej njëri tjetrit me nofkën “Bisha” dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE