Connect with Us

Berti Qerosi telefonon Ilir Kullën, i përgjigjet Ilir Meta

Satire Politike

Berti Qerosi telefonon Ilir Kullën, i përgjigjet Ilir Meta

Publikuar

-

Berti Qerosi telefonon Ilir Kullën, i përgjigjet Ilir Meta

Dje pasdite, një ngjarje tronditëse ka ndodhur në strukturat e LSI-së në qarkun e Korçës, të cilat menaxhohen dhe drejtohen nga i famshmi intelektual me vlera globale, Berti Qerosi.

Një avokat dhe biznesmen i njohur si mbështetës i LSI-së, kishte njoftuar se ishte larguar nga partia, këtë e kishte bërë nëpërmjet mediave të cilat e kishin konfirmuar lajmin, por i shqetësuar Berti Qerosi nuk mund ta pranonte , ai nuk mund të lejonte se si mund të dilte në këto kohë të vështira një armik në gjirin e klasës së partisë së tij revolucionare.

Partia e cila bën qejf me grupe të rinjsh, tani duhet ta zgjidhte këtë çështje.

Personi që ishte larguar, jo vetëm ishte një biznesmen, por dhe avokat, kishte punuar dhe nëpër gjykata, tani ishte një mbështetës i LSI-së  që kërkonte të prishte frymën e partisë  dhe për këtë duhet të merrte ndëshkimin e merituar.

Qerosi kishte dy zgjedhje, ose ta sulmonte në mënyrë frontale armikun e blerë nga Edi Rama, ose nga ana tjetër ta zgjidhte këtë çështje dhe ta kthente në gjirin e partisë, ta mbante brenda armikun sa për t’i thënë opinionit se Edi Rama nuk na blen dot, dhe kështu ndodhi.

Berti Qerosi menjëherë rrëmbeu telefonin, telefonoi të famshmin Ilir Kulla, këshilltarin e Presidentit Ilir Meta, njeriun e akuzuar nga Basha se familjarët e tij po bënin biznese me kompani telefonike me dhjetra miliona euro. Disa vite më parë, të gjitha të thëna këto në emisionin e Blendi Fevziut , por më pas Kulla u trondit dhe mori masat. Çështja  mori heshtje mediatike, derisa nga kompanitë u shitën dhe Iliri shkoi këshilltarë Presidenti.

Si mjeshtër i të tilla sfidave , ishte i duhuri që duhej të konsultohej Berti Qerosi. Ai telefonoi Kullën dhe i tha: Një armik ka dalë në gjirin e partisë, ai do të largohet. Ilir Kulla tha se do ta konsultonte me të madhin President  i cili sapo dëgjoi që Kulla po fliste me Berti Qerosin, i rrëmbeu telefonin nga dora.

LEXO EDHE:  “Partia ime është Durrësi”/ Valbona Sakollari "ndez motorët" e fushatës elektorale

Presidenti Ilir Meta, i tha se armiku në gjirin e partisë duheshe mbajtur fort, nuk duhej lëshuar të ikte se mund të duhej për pazar me Ramën.  Të paktën mjaftonte të gënjenin njerëzit. Ai mund të thotë se ka ikur nga partia në Korçë, por që qëndron tek partia në qendër dhe këtë duhet ta bënte për Ilir Metën, Presidentin e zemrës së tij, theksoi Meta.

DOKUMENTI/ Përgjimet e Mafies italiane në Tiranë: Më ka telefonuar këshilltari i presidentit. Do prezantoj dhe vete Metën!

Berti Qerosi, i lumtur nga zgjidhja e dhënë nga Ilir Kulla dhe Presidenti Meta, nxitoi të jepte lajmin tek tufa e vogël e njerëzve të LSI-së. Pa rreth e rrotull lokalit, nuk i kishte ngelur asnjëri. Të gjithë kishin ikur, kishte ngelur i vetmuar. Atëherë, telefonoi sërish Ilir Kullën të cilit i kërkoi që t’i jepte zgjidhje vetë çështjes me “armikun”.

Ilir Kulla, menjëherë telefonoi “armikun” duke i thënë: Të lutem, për mua, për Presidentin Ilir Meta , dua që ti të bësh një deklaratë ku të thuash që ti nuk je larguar nga partia në qendër, por vetëm ke pasur probleme në bazë.

Personi nuk pranoi dhe debatoi  por sapo Ilir Kulla i tha se ti duhet ta bësh këtë për Berti artia, të na rrojë Presidenti Ilir Meta!

Berti Qerosin, armiku e pranoi menjëherë dhe tha ‘Po’, përpara atij dorëzohem. Të na rrojë Berti Qerosi i cili kohët e fundit ka filluar lexon lajme me zë të lartë, u përlot kur lexoi statusin e “armikut”./CNA.al

Një mandat për Berti Qerosin në Korçë

Zbulohet marrëveshja e Berti Qerosit me Monën

Monika Kryemadhi krenare për Berti Qerosin!

LRI në festë për Berti Qerosin/ Mona drejt Korçës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Satire Politike

Efekti Berti Qerosi/ Mona fillon me këngët partizane

Publikuar

-

Nga

Lideri shpirtëror dhe udhëheqësi intelektual i shquar i fushatës së LSI në Korçë Berti Qerosi, ashtu siç pritej ka lënë gjurmë të pashlyeshme tek Monika Kryemadhi, kryetarja legjendare e partisë së burrit të saj Ilir Meta.

Në takimin e fundit që pati Mona me Bertin duket se ngrohtësia, dashuria, fjala, magjepsja ndaj vlerave intelektuale dhe kapaciteteve gjeniale të Berti Qerosit do të kishin kaq shumë efekte tek Mona, askush nuk e besonte.

E pra, kështu ka ndodhur. Pas një bisede të gjatë “kokë më kokë”, ku janë shqyrtuar dhe janë diskutuar emër për emër kandidatët për deputetë, strategjitë elektorale, sukseset e pafundme që po ndodhin në Korçë, shpresën e madhe që ngjall Berti Qerosi si lider shpirtëror, i zgjedhuri i Monikës në rajonin e Korçës.

LEXO EDHE:  Një analizë për zgjedhjet në Korcë/ Humbja që flet

LEXO EDHE:  Një analizë për zgjedhjet në Korcë/ Humbja që flet

Më në fund edhe Monika nuk rezistoi më. Pasi zhvilloi disa takime sipas axhendës së përcaktuar nga Berti, Mona ka publikuar efektin e takimit me të. Nga një Mona që kafshonte veshë e godiste me çizme, është kthyer në Mona partizane. Asaj i janë kujtuar tingujt e filmit “Dimri i fundit” dhe me muzikën e tij brilante, ajo ka shoqëruar takimet e saj. Puth këtë e puth atë, puthu këtu e puthu aty, nuk dihet sa Covid ka shpërndarë dhe sa njerëz do vdesin pas takimeve me Monën, por mësohet se ajo ka thënë: Berti Qerosi më la gjurmë të pashlyera nga takimi me të, prandaj le të vdesi kush të dojë, le të rrojë kush të dojë, Berti Qerosi do jetojë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Të plasin çelozët/ Lulin do e votojnë edhe kinezët

Publikuar

-

Nga

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Lulzim Bashën nuk mund ta votojë gruaja, nuk e voton djali i xhaxhait por do e votojnë vllezërit dhe motrat kinezë.

Sipas një lajmi të dhënë sot nga zyra e propagandës të Lulit, vajza shqiptaro-kineze Tina Dang ka deklaruar votën e saj për Lulzim Bashën.

Nuk e dime, ky është amanet që nga koha e miqësisë shqiptaro –kineze, kur shoku Mao dhe shoku Enver u lidhën si dy vëllezër, apo ka lindur një dashuri e re nga kinezët për Lulzim Bashën ekskluzivisht.

Shpresojmë që Luli me premtimet e tij të edhe zgjidhjen globale të virusit kinez që ka bërë botën lëmsh.

Lulzim Basha njihet për afeksionet e tij ndaj kinezëve. Dikur premtoi investime të mëdha kineze në Tiranë, por kuptohet, si gjithmonë gënjeu.

LEXO EDHE:  Projektligji për Teatrin/ LSI paralajmëron “tërmet”?!

LEXO EDHE:  Zgjedhjet Lokale/ Meta: Kandidatët edhe jashtë partive

Mësohet se pasi vajza kineze Tina Dang deklaroi se do votoj PD-në në Tiranë ka reaguar edhe i riu korean Sum Qim Mo.

Ai deklaroi se ka mbetur i befasuar nga puna e Opozitës në Elbason …..dhe do votoj patjetër për të!!/CNA.al

Tina Dang, votuesja kinezo-shqiptare e Lulit

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Ekskluzive/ Meta takon Berti Qerosin

Publikuar

-

Nga

Çelja e negociatave/ Meta bisedë online me Isabel Santos dhe Luigi Soreca

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga CNA.al pak ditë më parë, Ilir Meta u shfaq sot në Korçë.

Takimin kryesor Presidenti  i Rilindjes e ka zhvilluar me Berti Qerosin, intelektualin, personalitetin politik të rajonit të Korçës, strategun elektoral të LSI.

Të pranishëm në takim ka qenë edhe Tedi Blushi dhe kandidati lider i LSI në Korçë, Endrit Braimllari.

Në këtë takim është diskutuar mjaft gjerë për largimet nga LSI, pra ato të të vjetërve dhe të rinjvë, për problematikat që kanë në këtë qark, si u iku avokati biznesmen dhe u kthye me një telefonatë të Ilir Kullës e shumë të tjera si këto.

Gjithashtu Ilri Meta më pas ka zhvilluar një takim kokë më kokë dhe e ka larguar jashtë Blushin dhe Braimllarin.

Sipas Qerosit, mësohet se Iliri t’i ketë kërkuar  të vazhdojë fort fushatën e tij elektorale në mbështetje të LSI dhe fitores së saj të padiskutueshme. Dikur kryetari lokal u bë drejtor pa shkollë, mund të duket pak e roitur kryetarja, paska jashtë linje, rëndësi ka që LSI ta kemi të fortë, partia mbi të gjitha, theksoi Meta.

LEXO EDHE:  Basha flet për djegien e mandateve/ Nuk e bëjmë sepse nuk do LSI

LEXO EDHE:  Formula e Ramës në zgjedhje/ Kërkon 71 mandate bashkë me PDIU

Berti ka mbushur sytë me lot dhe i ka premtuar Ilirit se ska Flori më të mirë se ai.

Pas një puthje të fortë janë ndarë të dy, Berti ka rufitur i lumtur kafen e radhës dhe më pas ka dalë në shesh dhe ka bërtitir: Rroftë Ilir Meta dhe poshtë tradhtarët!/CNA.al

Berti Qerosi telefonon Ilir Kullën, i përgjigjet Ilir Meta

 

Zbulohet marrëveshja e Berti Qerosit me Monën

LRI në festë për Berti Qerosin/ Mona drejt Korçës

 

Monika Kryemadhi krenare për Berti Qerosin!

Një mandat për Berti Qerosin në Korçë

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: