“Gjaku i ri i kombit më të vjetër”/ Djali i reperit shqiptar merr nënshtetësinë shqiptare

27 Janar 2021, 11:43, Lifestyle CNA
“Gjaku i ri i kombit më të vjetër”/ Djali i reperit

Reperi i njohur, Gold Ag dhe bashkëshortja e tij Ermira u bënë prindër për herë të parë më 28 Nëntor.

Ata u bënë me një djalë të cilin e quajtën Gueril. Që prej lindjes së tij, Gold Ag ka ndarë shumë momente me të birin në rrjetet sociale.

Gueril është një luftëtar që sulmon armikun në befasi me grupe të vogla. Përderisa ka lindur më 28 nëntor, për ditë të flamurit, për ditëlindje të Adem Jasharit, për daljen publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është diçka që lidhet me emrin Gueril. Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka qenë ushtri guerile që ka vepruar në grupe të vogla kundër armiqve. Adem Jashari ka qenë luftëtar gueril. Në përgjithësi luftat tona, të shqiptarëve në trojet tona, janë bërë në stilin gueril. Kemi pasur edhe lufta frontale kuptohet por si gueril kemi vepruar gjithmonë historikisht. Kështu që gueril është ai, luftëtar që sulmon befasishëm me grupe të vogla armikun?, ka shpjeguar Gold Ag.

Së fundi ai ka treguar se i biri tashmë është me nënshtetësi shqiptare. Ai ka publikuar një foto të të birit i cili mban në duar pasaportën shqiptare.

?Jam gjaku i ri, i kombit ma t?vjetër. E gëzofsh shtetësinë shqiptare djali jem?, shkruan ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga