Connect with Us

E PABESUESHME/ Ja kujt i mbyll llogarinë Twitter, pas Donald Trump

Satire Politike

E PABESUESHME/ Ja kujt i mbyll llogarinë Twitter, pas Donald Trump

Publikuar

-

Është thuajse e pabesueshme, e mahnitshme ajo që ka ndodhur. Twitter, pas Donald Trump zbuloi edhe faktorin e rëndësishëm politik në Shqipëri, njeriun i cili me punën e tij të palodhur, me daljet e tij mediatike, me aktivitetin e pandalshëm në rrjetet sociale ka çmontuar qeverinë e Edi Ramës dhe mesa duket lidhja e Ramës direkt me Twitterin ka ndikuar që kundërshtarit më të madh të qeverisë t’i ndodhë gjëma.

Genc Pollos i kanë mbyllur Twitterin! Twitter ia mbylli llogarinë pasi zbuloi se Pollo mbështeti Trump, çfarë humbje e madhe për demokracitë botërore!

Çfarë është ky fat i zi për demokratët që nuk e dinë ku nuk e dinë ku ndodhet Pollo ka nja shtatë a tetë vjet që kur ka dalë në opozitë. Fshihet vrimave të PD, ende nuk ka marrë zonë elektorale dhe tani publikisht qan për Twitter se publikoi një video , kundër kryeministrit Rama. Në fakt, çdo ditë të gjithë eksponetët e PD publikojnë me dhjetëra video, edhe njerëz shumë aktivë si rasti i Jorida Tabakut, si rasti i Gazmend Bardhit, si rasti i Belind Këlliçit, si i Edi Palokës, por askush nuk qahet për Twitter-in.

LEXO EDHE:  Presidenti Trump, optimist për ritmet e zhvillimit të vaksinës

Maksimumi Facebook mund tju heqë ndonjë video për shkak të të drejtave të autorit apo mbrojtjeve që bën kopmania Akromax në Shqipëri. Genc Pollos i kanë mbyllur Twitter dhe ky është një hall i madh që demokartët duhet ta zgjidhin, duhet të dalin në protesta para godinës së qeverisë, përpara AKEP. Të shkojnë dhe të shëmbin çdo godinë e cila nuk i çon një shkresë Twitter për të treguar se kush është i madhi Genc Pollo dhe pse atij nuk duhet t’i mbyllet Teitter-i.

Ai me luftën e tij, me betejat e tij, me skandalet dhe tenderat e tij kur ka qenë ministër ka bërë atë që s e ka bërë askush, pa bërë asgjë ka qenë gjithë jetën në pushtet. Ky quhet Genc Pollo! Si mundet Twitter t’i mbyllë ciu ciu-t Genc Pollos, këtij zogu të vërtetë të fjalës së lirë dhe betejave të demokracisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Satire Politike

Ekskluzive/ Zbulohen ministrat e Bashës në bashkëqeverisje me Ramën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Bashkëqeverisja mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk ka më asnjë dyshim. Tashmë jemi përballë faktit, se kemi një opozitë formale dhe fasadë që propozon, dhe Rama miraton.

Apo dhe fakti tjetër që Rama denoncon dhe Opozita i jep mbështetje, siç ishte kriza energjitike. Kryeministri Rama, siç nuk ndodh në asnjë vend të botës doli në media e paralajmëroi krizën energjitike dhe rritjen e çmimeve. Denoncime të tilla në fakt duhet t’i bëjë Opozita, por në këtë rast Rama bëri denoncimin, Opozita doli i dha mbështetje.

Vetëm pak orë pas deklaratës së Ramës, doli Lulzim Basha dhe i “erdhi në ndihmë”, Ramës, duke i propozuar shtatë pika.

Por, bashkëqeverisja ka filluar edhe në parlament me miratimin nga të dy palët, për zgjatjen e afateve të Komisionit të Vettingut, me dakordësinë për Reformën Administrative, apo edhe për Reformën Zgjedhore.

Pra, janë këto detaje që tregojnë bashkëqeverisjen në parlament.

Por, CNA.al ka mësuar se do ketë edhe bashkëqeverisje të vërtetë, do ketë edhe ndarje pushteti.

Për këtë çështje mesa duket Lulzim Basha ka vendosur dhe “ministrat” e tij që do ndajnë pushtetin me Ramën.

Pra marrëveshje për të ndarë para, tendera, punësime etj.

Gojët e liga thonë se edhe në Slloveni ka pasur një takim Rama-Basha, për të konfirmuar “ministrat” e Lulit, që do i shërbejnë Ramës.

LEXO EDHE:  Maradona është i çmendur/ Legjenda argjentinas lë nam, ul pantallonat dhe tregon…

LEXO EDHE:  Maradona është i çmendur/ Legjenda argjentinas lë nam, ul pantallonat dhe tregon...

Kryeministri Edi Rama pazare direkt me Lulin

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj do mbulohet nga Ervin Salianji

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi do mbulohet nga Gazment Bardhi.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi do të mbulohet nga Grida Duma.Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj do të mbulohet nga Elda Hoti.

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca do të mbulohet nga Enkelejd Alibeaj.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, do të mbulohet nga Jorida Tabaku.

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja do të mbulohet nga Albana Vokshi.

Ministrja i Mjedisit, Mirela Kumbaro do të mbulohet nga Belind Këlliçi.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi do të mbulohet nga Ina Zhupa.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu do të mbulohet nga Agron Gjekmarkaj.

Xhelal Mziu do të mbulojë ministren e Jashtme, Olta Xhaçka.

Një vend në “kabinet” pritet ta ketë edhe Fitim Zekthi, i cili do të mbulojë Ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Alfred Rushaj mësohet se ka pasur debate të forta me Lulzim Bashën dhe përfundimisht është vendosur të jetë me dy poste, të mbulojë Taulant Ballën dhe Damian Gjiknurin.  

Po ashtu burimet thonë se Basha nuk do lërë asnjë vend për aleatët. Do i mbajë të gjitha për vete.

Këta janë ministrat që do koordinojnë me ministrat e kabinetit “Rama 3”.

Kjo nuk është një qeveri hije, por është bashkëqeverisja Rama-Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-Nga Basha, Rama, Ruçi, Spiropali, Duma e Veliu/ Kush janë VIP-at që “futen” në Big Brother

Publikuar

-

Nga

Në një kohë që në vend flitet për krizë energjitike, për rritjen e çmimeve, e të tjera si këto, duket se shqiptarët e kanë gjetur “ilaçin” për të hequr mëndjen.

Për këtë ka menduar TCH me një shaqje me emrin “Big Brother VIP”, i cili ka startuar mbrëmjen e djeshme.

Në emisionin në fjalë janë mbledhur disa njerëz kryesisht anonimë të cilët thonë se janë të famshëm dhe që për ca muaj do na mbijnë nëpër TV dhe portale.

LEXO EDHE:  Maradona është i çmendur/ Legjenda argjentinas lë nam, ul pantallonat dhe tregon…

LEXO EDHE:  Biznesmeni turk drejt prangave/ Drejtësia amerikane "fundos" mikun e Lulzim Bashës?Por, situata nuk mund t’i shpëtonte as faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilët kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Në rrjet ka plasur humori, ndërsa disa personazhe që futen në Big Brother, janë “identifikuar” me fytyrat e personazheve të ndryshëm të politikës.

Më poshtë disa nga memet më picante në rrjet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Ore kush është ky plaku me kryeministrin”/ Plas humori në rrjet, fotot më pikante

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në SHBA, ka zhvilluar një takim edhe me miliarderin Geroge Soros.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i Qeverisë, i cili ka publikuar në profilin e tij në rrjetet sociale, një foto më Soros.

Por, pas publikimit të kësaj fotoje, në rrjet kanë plasur memet.

LEXO EDHE:  Hebrenjtë “tradhtuan” Donald Trump

LEXO EDHE:  Shenjat e para të luftës tregtare? Trump nxjerr armën e çelikutGjithashtu, faqet e humorit në rrjetet sociale, nuk kanë kursyer as personazhe të tjera të politikës, të cilët I ironizojnë nëpërmjet memeve.

Më poshtë disa nga memet më pikante në rrjet:

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: