Connect with Us

Linda Rei rrëfen historinë nga fëmijëria/ “Profesori ishte homofob, më detyronte të…”

Showbizz

Linda Rei rrëfen historinë nga fëmijëria/ “Profesori ishte homofob, më detyronte të…”

Publikuar

-

Linda Rei rrëfen historinë nga fëmijëria/ “Profesori ishte homofob, më detyronte të…”

Linda Rei ka folur për vështirësitë që ka hasur në fëmijërinë e saj. Ajo ka rrëfyer se kur ishte në shkollën 8-vjeçare, kishte një profesor homofob, i cili e detyronte të luante futboll edhe pse ajo nuk  pëlqente.

E ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ajo ka rrëfyer të gjithë situatën që i ka ngelur në mendje që nga ajo kohë.

Unë kam pasur probleme të kundërta kur isha në 8-vjeçare se nuk kam pasur qejf asnjë lloj sporti, por në shkollë kishim fiskulturën dhe në shkollë kisha një profesor homofob. Ai kishte vendosur se s’bën që çunat të luanin futboll dhe vajzat të luanin volejboll. Nuk doja të luaja futboll dhe kisha rrezik të më ngelnin. i thashë dhe mamit, shkuam tek drejtoresha. Nuk kishte si ta zgjidhje këtë gjë. Ti je çun, do luash futboll me zor”, tregon Linda./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

Nuk e ndal as operacioni i vështirë/ Dafina Zeqiri zbulon surprizën për fansat

Publikuar

-

Nga

Nuk e ndal as operacioni i vështirë/ Dafina Zeqiri zbulon surprizën për fansat

Pak ditë më parë, këngëtarja Dafina Zeqiri zbuloi se kishte kaluar një situatë shumë të ndrëlikuar shëndetësore. Për shkak të lëndimit të disa ligamenteve në gju, ajo i ishte nënshtruar një operacioni.

“Kanë qenë 5 javë të gjata”, shkruante Daffina në një postim në Instagramin e saj ku tregonte momentet në spital.

Ajo tregoi se i fejuari i saj Dj Geek, i kishte qëndruar pranë dhe ishte kujdesur gjatë gjithë kohës për të.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAFINA ZEQIRI (@dafina.zeqiri)

Por pavarësisht operacionit, ajo nuk ndalet kur vjen puna tek muzika. Dafina ka zbuluar se javën e ardhshme do të vijojë me xhirimet e klipit “Duro”.

LEXO EDHE:  “Ajo është femra ime e parë”/ Reperi shqiptar tregon të “pathënat” e lidhjes me Elita Rudin

LEXO EDHE:  Një femer e bukur dhe natyrale si Jonida Vokshi (Foto)

E emocionuar! Këtë javë do të nisim xhirimet për “Duro”, gjithashtu e lumtur që s’kam nevojë të kërcej pasi s’mund të bëj asnjë lëvizje për shkak të ndëhyrjes”, shkruan Dafina në postim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gjykata e dënoi me burg/ Ja si e priti Fjolla Morina vendimin

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme Gjykata e Kukësit mori vendimin dënim me burg për këngëtaren Fjolla Morina.

Ndryshimi i masës së sigurisë është bërë në mungesë të këngëtares, pasi ajo është arratisur prej javësh nga banesa ku ndodhej në arrest shtëpie.

Pas arratisjes Fjollës iu shtua edhe një tjetër akuzë për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Ndërkohë që Gjykata ka marrë këtë vendim, Fjolla nga ana tjetër në arrati dhe po shijonte mbrëmjen me të fejuarin dhe mikeshën e saj./ CNA.al

 

LEXO EDHE:  Gjyshja seksi shqiptare që u dashurua me brazilianin/ Historia që i befasoi të gjithë

LEXO EDHE:  “Rilindja të futet në karantinë”/ Ish deputeti: Në shkollat tona mund të ndodhë gjithçka

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Një fatlume si Orinda/ Ja komenti që i bën vjehrra në fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Një fatlume si Orinda/ Ja komenti që i bën vjehrra në fotot e fundit

Moderatorja Orinda Huta ka realizuar një set shumë të bukur fantastik duke sjellë ngjyrat e pranverës me veshjen e saj.

Komentet komplimentuese kanë qenë të shumta, por ai që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve ishtte komenti i vjehrrës së saj, nënës së Turjan Hyskos.

Lulja më e bukur e stinës”, shkruan vjehrra e saj duke treguar se mes tyre ka një marrëdhënie perfekte.

Kujtojmë se së fundi Orinda po përflitet për shtatzëni, detaji që është kapur nga ndjekësit pas komenteve të mikeshave të saj në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Gjyshja seksi shqiptare që u dashurua me brazilianin/ Historia që i befasoi të gjithë

LEXO EDHE:  "Ajo është femra ime e parë"/ Reperi shqiptar tregon të "pathënat" e lidhjes me Elita Rudin

Xhemi Shehu komentoi tri zemra në foton e Orindës dhe Turit po kështu edhe Marçela Lati, e cila ka zgjedhur ngjyrën rozë për zemrën, duke na zbulaur se nëse është e vërtetë çifti mund të jetë në pritje të një vajze./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta)

LEXO TE PLOTE