Connect with Us

Letra sekrete e 21 janarit/ Prendi rrëfen paralajmërimin për sulm ndaj ish presidentit

Kronika

Letra sekrete e 21 janarit/ Prendi rrëfen paralajmërimin për sulm ndaj ish presidentit

Publikuar

-

ish-presidenti bamir topi ne studio

Ish-komandat i Gradës së Republikës së Shqipërisë, Ndrea Prendi ka folur mbrëmjen e djeshme në “Opinion” në lidhje me protestën e 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë 4 qytetarë para kryeministrisë.

Prendi u shpreh se për protestën e 21 janarit kishte marrë tre letra me shkrim nga departamenti kundër krimit të organizuar dhe krimeve të rënda, të cilat paralajmëronin situatën që mund të krijohej gjatë protestës. Ish-komandati i Gradës sqaroi se letrat ishin dërguar nga Interpoli gjerman, Departamenti kundër krimit të organizuar si dhe kishin marrë informacion nga burime kofidenciale.

Sipas Prendit, në letrën e parë nga interpoli gjerman ka pasur informacion se organizata terrosite do të organizonte sulme kundër institucionit të Presidentit dhe Kuvendit. Kujtojmë se në 21 janar 2011, Bamir Topi ka qenë në detyrë si president i Republikës dhe sipas Prendit në atë kohë është paralajmëruar sulm ndaj tij.

LEXO EDHE:  Topi zbulon kafen me Ramën/Si ndjehej për çadrën e PD dhe çfarë i thashë

“Nga Interpol gjermani kemi patur informacion se: Sipas këtij mesazhi informohemi se organizata terroriste do të organizojnë sulme me lëndë kimike kundër instiucionit të Presidentit dhe Kuvendit në disa vende të ndryshme të Europës gjithashu edhe instituionet homologe në Shqipëri”, u shpreh Prendi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari i jep fund jetës, vetëvritet me armë gjahu

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari i jep fund jetës, vetëvritet me armë gjahu

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbremjën e sotme në Tiranë.

Mësohet se një 60 vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë me armë gjahu në banesë.

Ngjarja ka ndodhur në zoënë e Astirit.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:00, në Astir, në banesën e tij dyshohet se është vetëvrarë me armë gjahu çifte shtetasi F. I., rreth 60 vjeç, banues në Astir Tiranë.

LEXO EDHE:  Putin paralajmëron një sulm të mundshëm ndaj Koresë së Veriut

LEXO EDHE:  Atentati ndaj aktorit/ Zbulohet motivi

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në afërsi të Drejtorisë së policisë së Tiranës.

Mësohet se një automjet tip ‘Smart’ nën drejtimin e një shofereje femër ka marrë përpara 4 persona dhe është largua me shpejtësi nga vendngjarja.

Burime bëjnë me dije se personat e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për identikimin e drejtueses së mjetit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Topi zbulon kafen me Ramën/Si ndjehej për çadrën e PD dhe çfarë i thashë

LEXO EDHE:  Bamir Topi flet pa dorashka/ PD është dëmtuar nga vetë e djathta, janë shpartalluar figurat intelektuale

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Publikuar

-

Nga

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Katër zona kanë mbetur pa energji elektrike në zonën e Farkës, sipasojë e përplasjes së një makine me shtyllën elektrike.

Përkatësisht pa energji kanë mbetur zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël në Tiranë.

OSSH njofton se grupet e punës janë në terren e po punojnë për riparimin e defektit.

“Për shkak të një defekti në një nga fiderat e NST Farkë, si pasojë e këputjes së përcjellësave nga përplasja e një mjeti me shtyllën, kanë mbetur pa energji pjesërisht zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël. Grupet e avarisë së OSSH janë në terren e po punojnë për riparimin sa me shpejt të defektit”, thuhet në njoftim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE