Connect with Us

Ardjan Takaj lë pas problemet shëndetësore, kthehet pas shumë kohësh pranë Skënderbeut

Sport

Ardjan Takaj lë pas problemet shëndetësore, kthehet pas shumë kohësh pranë Skënderbeut

Publikuar

-

Pas një kohe të gjatë mungese, presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, është rikthyer në Korçë.

Ai ka qenë gjatë fundjavës me ekipin dhe në gjendje të mirë shëndetësore pas problemit që kaloi disa javë më parë.

Në tribunën VIP  për ndeshjen ndaj fierekëve, të barazuar 1-1, nuk munguan as drejtuesit e Apolonisë.

Tashmë pritet që Takaj të jetë më pranë ekipit, pasi problemet shëndetësore kanë kaluar dhe ai po merret personalisht me merkaton.

Te Skënderbeu priten lëvizje të tjera këto ditë të fundit që kanë mbetur nga merkatoja e janarit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Sport

Zyrtare/ Dinamo emëron trajnerin e ri

Publikuar

-

Nga

Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos. Klubi e pati paralajmëruar që dje që do t’i besohet një shqiptari dhe kështu ndodhi.

Uku do të jetë trajneri më i ri i Dinamos, pas një largimi  të papritur ditën e djeshme të Françesko Moriero.

Uku jo vetëm që është një ish-lojtar i bluve, por ka edhe një të shkuar në pankinë. Në kohën e Fabricio Kamaratës, ai ka qenë zv.trajner dhe më vonë iu bashkua Nevil Dedes në të njëjtin rol te Tirana. Kur pjesa dërrmuese e lojtarëve nuk kanë ndryshuar, askush më mirë se ai nuk mund ta merrte përsipër këtë detyrë.

Njoftimi i klubit:

Zyrtare/ Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos.

Tekniku 31-vjeçar rikthehet në pankinën Blu pas një eksperience të shkurtër si zv.trajner në ekipin e Tiranës.

Uku është një njohje e vjetër e ekipit pasi ka qenë në rolin e zv.trajnerit edhe gjatë sezonit të kaluar si dhe trajner i ekipit të 21-vjeçarëve.

Trajneri i ri ka mbështetjen e plotë të presidentit Pontrelli dhe stafit blu, ndërsa shihet si zgjedhja më optimale, falë edhe njohjes së skuadrës nga afër.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Kishte pak hapësira”, trajneri i Legias për Muçin: Ndeshja e fundit tregoi çfarë lige jemi për lojtarët teknikë

Publikuar

-

Nga

Ernest Muçi tashmë ka luajtur ndeshjen e parë me Legian e Varshavës, teksa tekniku Czesłav Mishnievicz, i dhuroi 45 minuta aktivizim për të gjithë pjesën e dytë në ndeshjen në transfertë ndaj Gornik.

19-vjeçari-vjeçari i solli fat skuadrës duke qenë se pjesa e parë ishte mbyllur 1-1 dhe në fund Legia fitoi me rezultatin, 1-2.

Megjithatë, ish-futbollisti i Tiranës, nuk pati mundësinë të tregonte shumë aftësitë e tij pasi nuk ia doli të gjente hapësirat e duhura në fushë.

Në lidhje me këtë, trajneri i Legias, Mishnievicz, u shpreh se ai takim tregoi se çfarë lige është Polonia për lojtarët me teknikë si Muçi.

“Nga ata që kanë ardhur nga merkato, sigurisht është më e lehtë që të integrohet më shpejt dikush që ka pasur stërvitje të rregullta. Muçi duket që është në mesin e sezonit, shihet, është i përgatitur fizikisht. Por, ndeshja ndaj Gornik, tregoi se çfarë lige jemi ne për futbollistët teknikë si ai. Do të jetë pak e vështirë në fillim.

Ai u përball me ekipin që ka vrapuar më shumë se të gjithë në kampionat, kishte pak hapësira në fushë.

Mendoj se lojtarët që vijnë nga lindja, përshtaten më lehtë se portugezët apo spanjollët. Kjo edhe prej temperaturave. Lojtarë nga Ukraina, Uzbekistani, Shqipëria nuk janë të frikësuar nga klima në fund të shkurtit apo fillim të marsit.

Nuk iu vjen si e papritur koha e ftohtë. Është mirë sepse janë lojtarë të ngjashëm me mentalitetin polak. Iu pëlqen të punojnë shumë”, u shpreh trajneri i Legias.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Supergol me roveshatë, talenti i Bylisit realizon një “perlë” ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Bylisi i 21-vjeçarëve po zhvillon një sezon fantastik, teksa kryesojnë kampionatin me 33 pikë. Ditën e djeshme ballshiotët triumfuan me rezultatin 5-1 Tiranën, ku një nga golat e shënuar ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve.

Ishte Flamur Ruçi, i cili në minutën e 60’, pas një krosimi nga e djathta, kthehet bukur dhe godet me roveshatë, duke e ndalur topin në fundin e rrjetës. Një gol me të vërtetë spektakolare, të cilin rrallë e shikojmë në kampionatet shqiptare.

Ka qenë vetë klubi ballshiot, që e ka postuar supergolin në faqen e klubit, ku përveç golit të bukur, Ruçi kishte edhe një dedikim të veçantë, duke shkuar në tribunë dhe duke u përqafuar me një prej të pranishmëve.

LEXO TE PLOTE