Connect with Us

Situata kaotike te Tirana, shpërthen presidenti Halili: Hafizi nuk shkon dot në Shkodër se e hedhin nga ura e Bunës, ja e vërteta me Deden

Sport

Situata kaotike te Tirana, shpërthen presidenti Halili: Hafizi nuk shkon dot në Shkodër se e hedhin nga ura e Bunës, ja e vërteta me Deden

Publikuar

-

Pas deklaratës së trajnerit Nevil Dede, në lidhje me largimin nga Tirana, ka reaguar sërish presidenti Refik Halili, i cili në një lidhje live për “Gol pas Gol”, u shpreh:

“E falenderoj pamasë Nevilin për korrektësinë, për të vërtetën që ai tha. Janë të gjitha të sakta. Çdo gjë është për të mirën e skuadrën. Që Tirana të eci përpara, është familja bardheblu, pastaj vijmë ne të tjerët.

Jam njeriu që kam thënë që do t’i kërkoj trajnerit që të kemi 5 lojtarë të akademisë në formacionin. Nuk kam qenë i çmendur që kam thënë kështu. Kam aq miq aq shokë aq trajnera që i pyes dhe i marr mendime.

Kërkesat për Muçin, Gecin dhe Çelhakën janë lumë. Unë kam rezistuar, nuk jam i çmendur që mos fus lojtarët e akademisë, por duam edhe rezultate, duam të dalim kampion. Kemi qenë të kujdesshëm, dhe e kam lënë trajnerin të veprojë.

Jam i kënaqur, atë kontingjent ka pasur, ke menduar me Mukën që do bëjmë këtë gjë. Fakti është që nuk kemi pasur rezultate pozitive.

Ky klub nuk imponon askënd, nuk i merr askujt asnjë kafe. Duhet pak frymëmarrje për të arritur edhe rezultatet që ne na nevojiten.

Nuk e kam shitur kurrë Tiranën, nuk kam bërë asnjë poshtërsi. Kur dëgjoj njerëz që flasin sipas dëshirës së tyre, siç ishte rasti i profesor Hafizit. Ai u largua nga Tirana, i ka marrë financat që ka pasur, e ka larë dhe kreditë që kishte. Ka ardhur dhe te Vila Goldi ka ndenjur me muaj dhe javë. Ishte trajner i akademisë tonë. Gjithsesi prapë jemi ulur kemi ngrënë dhe kemi pirë. Unë jam treguar tolerant. E kam treguar edhe me Mirel Josën, Starovën, jemi miq, vazhdojmë e takohemi.

Rezultatet pasqyrojnë dhe presioni nga tifozeria të dertojnë të bësh edhe ndryshime. Për trajnerët, pavarësisht se kemi përfunduar keq, unë nuk bëra ndryshime. Memën e mora me shumë qejf dhe e vendosa aty, nuk e imponova as Egbonë. Nuk iu kam thënë asgjë. Mbi të gjitha është Tirana pastaj të tjerë. Hafizit i uroj që nipërit e tij të bëhet mbretërit  e botës, por Hafizi nuk mund të shkojë dot në Shkodër dhe të kaloj pasi e hedhin nga ura e Bunës dhe e njohin të gjithë se kush është ai. Shpresoj që klubi të eci përpara

Kur dëgjoj Hafizin se flet për djalin tim, i cili ka një jetë në futboll. Unë do i thoja Hafizit, se djemtë e tij ishalla të bëhen sa më të mëdhenj dhe të mos kenë fatin e djalit tim. Nuk i lejohet atij të flasë për djalin tim dhe të tjerëve. Nevilit do i jem mirënjohës. Do bashkëpunoja me atë në mënyra që doja unë. Nuk mund të më përmendet fëmija. Jo 1 në 2 të flasin për djalin tim. Nuk mund të bëhet kështu që të merreni me djalin tim. Këta njerëz që flasin për djalin tim janë të paguar të flasin për këtë. Është një djalë shembullor, nuk bën presion se është djali i presidentit. Dalin disa njerëz që kanë humbur. Matraxhiu nuk e di çfarë lidhje ka me futbollin.

Ju keni marrë në intervista edhe Grentin. Unë këtë kërkoj. Unë mund të jem i vetmi baba, që edhe bashkëshortja më ka thënë, se të gjithë punojnë për të mirën e fëmijës, ndërsa ti je kundër. Te kjo punë unë nuk hy te trajneri, duke i thënë se fut djalin tim. Djalit i kam thënë luaj futboll. Unë nuk mund t’ia heq të drejtën atij, ka filluar që i vogël të luajë. Nuk më intereson se luan bukur djali apo rri në stol, më interesojnë rezultatet. Këtu nuk është momenti për të folur për djalin tim. Unë po them se e shikoj skuadrën se është e kompletuar me lojtarë të mirë. Kemi 6-7 lojtarë të Kombëtares. Doka ishte i lirë. I kam uruar sukses dhe i kam thënë që shpresoj të eci më lart.

Unë jam 7 pikë larg vendit të parë, kështu them unë, ju thoni 16 pikë. Kështu e shikoj unë si president i Tiranës. Tirana ka lojtarë të mirë. Kampionati është i gjatë, por edhe i shkurtër

Do të vazhdojmë të punojmë, do të jemi shumë të kujdesshëm për të bërë më të mirën për klubin tonë. Trajneri i ri? Nuk jam në gjendje që të përcaktoj. Kohë nuk ka. Do të mendohem, do ta shikoj dhe do të vendosim. Kur ta vendosim do t’iu njoftojmë.”, u shpreh Halili.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Surprizat në Europa League/ Slavia eliminon Leicesterin, Leverkuseni eliminohet nga Young Boys

Publikuar

-

Nga

Skuadra zvicerane, Young Boys, ka bërë befasinë e natës duke mposhtur Bayer Leverkusenin dhe duke e eliminuar nga Europa League, ndërsa Leicester ishte viktimë e Salvia Prague.

Young Boys kishin mposhtur Bayer Leverkusenin në ndeshjen e parë me rezultatin 4-3, por që pritej një rikthim i gjermanëve në ndeshjen kthyese.

Ishte Siebatcheu i cili shënoi golin e vetëm për Young Boys në min (43′). Skaudrat shkuan në pushime me avantazhin e zviceranëve. Ndeshje përfundoi, rezultati përfundimtar, Bayer Leverkusen 0-1 Young Boys.

Në anën tjetër, Leicesteri është shokuar në King Power Stadium nga skaudra çeke, Slavia Prague.

Pjesa e parë përfundoi pa gola në Angli, por çekët në pjesën e dytë shokuan anglezët. Ishte fillimisht Provod i cili shënoi në min (49′) për ti dhënë avantazhin Slavia Pragës.

Goditjen përfundimtare për Slavia Prague e dhe Sima në min (79′). Rezultati përfundimtar, Leicester City 0-2 Slavia Prague.

LEXO TE PLOTE

Sport

Milani kualifikohet me fat, ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve në Europa League

Publikuar

-

Nga

Milan ka triumfuar duke eliminuar Crvena Zvezdan nga një duel i vështirë në kuadër të 1/16 të Europa League.

Edhe pse skaudrat u ndanë në barazim 1-1, Milani ka shënuar dy gola në Beograd, dhe me rregullin e golit mik kualifikohet me tej.

Ndërkaq, në ndeshjet e mbrëmjes, nuk pa pasur shumë surpriza, teksa këto janë të gjitha rezultatet:

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

17-vjeçari i Bayernit zgjedh kombëtaren e Gjermanisë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi 17-vjeçar i Bayernit të Mynihut, Jamal Musiala, ka zgjedhur “Pancerat” dhe do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së trajnerit Joakim Lëv në ndeshjet e muajit mars. Lëv është takuar personalisht me lojtarin dhe me sa duket e ka bindur atë që të refuzojë çdo tentativë të Anglisë për të zgjedhur kombëtaren e “Tre Luanëve”.

Ky lajm është konfirmuar edhe nga vetë “Sky Sport” dhe “Bild” ditën e djeshme, të cilët janë shkruar se Musiala është i bindur edhe nga trajneri i Bajernit, Hansi Flik për të zgjedhur kombëtaren gjermane. Kujtojmë që lojtari luan prej dy sezonesh në Mynih dhe konsiderohet një nga lojtarët më premtues për të ardhmen në skuadrën e Bajernit të Mynihut.

Vetë lojtari pranoi dje për faqen zyrtare të federatës gjermane të futbollit se e kishte patur të vështirë për të zgjedhur kombëtaren e duhur. “Nuk ishte e lehtë të zgjidhje mes këtyre dy kombeve. Mendoj që kam bërë zgjedhjen e duhur, kam lindur në Gjermani dhe luaj prej disa kohësh këtu. Edhe pse në Angli jam rritur dhe kam hedhur hapat e para si lojtar. Mezi pres të veshë fanellën e “Pancerave”, do të jetë një ndjesi e veçantë”, tha Musiala.

I pyetur nëse kishte shpresë për të qenë një lojtar i kombëtares në Europian, talenti u shpreh: “Është një ëndërr që dua ta bëj realitet. Edhe pse duhet që më parë të ingranohem me skuadrën. Shpresoj shumë që të jem pjesë e Gjermanisë në një turne aq të madh. Më parë duhet të bind trajnerin Lëv, nuk do të jetë lehtë pasi në skuadër ka shumë lojtarë të mëdhenj. Këtë e di shumë mirë pasi shumë prej tyre luajnë te Bajerni. Të shohim se çfarë do të ndodhë”.

LEXO TE PLOTE