Connect with Us

“Më mirë martohu dhe bëj fëmijë”/ Ofendoi konkurrenten, ndjekësit kritikojnë ashpër koreografin dhe moderatoren

Showbizz

“Më mirë martohu dhe bëj fëmijë”/ Ofendoi konkurrenten, ndjekësit kritikojnë ashpër koreografin dhe moderatoren

Publikuar

-

“Më mirë martohu dhe bëj fëmijë”/ Ofendoi konkurrenten, ndjekësit kritikojnë ashpër koreografin dhe moderatoren

Një deklaratë e koreagrafit, Albi Nako ndaj një konkurrenteje në emisionin “Just Dance”, ka shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale kundër koreografit dhe moderatores Dojna Mema.

“Komplimente, por unë mendoj se të garosh me këta të rinj, pa përjashtuar gjithë energjinë tënde  mendoj që je në një moshë më mirë martohu dhe bëj fëmijë se sa të vazhdosh”, u shpreh Albi ndaj konkurrentes.

Ndërkohë në rrjet kanë vërshuar komentet negative duke kërkuar që Albi të largohet nga juria për bullizëm ndërsa ndaj moderatores dojna Mema, duke qenë se asjo shpesh bën deklarata kundër seksizmit.

Kjo e fundit ka reaguar pas komenteve me anë të një postimi në Instastory duke thënë që ndodhet në një pozicion shumë delikat.

“Quhem Dojna Mema dhe jetoj ne nje vend ku s’eshte e thjeshte te jesh NJERI. Punoj ne televizon dhe kjo ka qene gjithmone endrra ime. Jam penduar pak, sepse eshte e veshtire te kesh nje pozicion publik ne nje vend jo-normal. Nje dite te shajne me liber shpie pse jep opinion tend (sepse s’je ti per te dhene mend) dhe diten tjeter te shajne prape pse nuk e dhe. Kam mbajtur gjithmone qendrime te forta mbi seksizmin, ne vendin e kohe nuk mjafton, sepse nese zgjedh te qendrosh neutrale nje here, ke qene fallco gjithmone. Prezantoj nje talent-shoë kercimi me nje juri dhe pozicioni im eshte shume delikat, por gjithmone asnjeanes. Jam sulmuar serisht, me po te njejten dhune verbale, por kam arritur ne nje pike qe per fat te keq vika me moshen, kur ti kupton se je bije e nje populli qe e stimulon vetem ndjenja e shemtuar e urrejtes. Quhem Dojna Mema dhe jashte nje spektakli ku kam nje pozicion asnjeanes, mendoj se çdo forme seksizmi duhet te marre pergjigjen qe meriton!?”, ka shkruar Dojna./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E trishtë/ Flori Mumajesi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Publikuar

-

Nga

E trishtë/ Flori Mumajesi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Sot është një ditë zie për kantautorin Flori Mumajesi. Nëna e tij është ndarë nga jeta dhe sot është përcjellë për në banesën e fundit.

Top Albania Radio e ka mësuar lajmin e trishtë nga burime të afërta të familjes.

Prej kohësh ajo ka vuajtur nga problemet me zemrën dhe së fundmi ishte shtruar në spital për këtë aryse./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Dielli doli”/ Ardit Gjebrea jep lajmin e mirë

Publikuar

-

Nga

“Dielli doli”/ Ardit Gjebrea jep lajmin e mirë

Dy javë më parë Ardit Gjebrea bëri të ditur se ishte infektuar me Covid-19. Sot pas dy javëve të vështira moderatori tregon se e ka mposhtur Covid dhe se tashmë është më mirë nga ana shëndetësore.

Ai falenderon stafin mjekësor i cili është kujdesur për të si dhe ëngjëllin e tij, bashkëshorten Anila Gjebrean për kujdesin dhe përkushtimin ndaj tij në këto ditë të vështira.

Kaq ishte! Tani filloi rekuperimi dhe së pari falënderoj: dr. Adrian Jorgjin që më ngriti në këmbë, infermiere Florën për durimin, Anilën engjëll mbrojtës për ditët dhe netët pa gjumë, miqtë që çdo mëngjes më mbushnin inbox të WhatsApp me merakun e tyre.

Faleminderit dhe të gjithë ju që më keni shkruar dhe uruar shërim të shpejtë, jeni shumë të mirë dhe bekimet tuaja ishin doza e duhur për të mbajtur optimizmin lart – motiv force! Tani sigurisht do duhet pak kohë deri sa të ndez të 5 motorrët, po kush na nxiton? Dielli doli,” shkruan moderatori Ardit Gjebrea./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ardit gjebrea (@arditgjebrea)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ema Andrea flet pa dorashka/ Rrëfen për ngacmimet seksuale në punë

Publikuar

-

Nga

Ema Andrea flet pa dorashka/ Rrëfen për ngacmimet seksuale në punë

Aktorja e njohur, Ema Andrea, si rrallëherë ka folur hapur për ngacmimet seksuale në punë. Gjatë një interviste për DW, ajo ka treguar se është përballur me situata të tilla. Ema ka treguar se ka kaluar shumë vështirësi gjatë karrierës së saj e megjithatë ka gjetur forcën për të ecur përpara.

Kam pasur nga të dyja rastet si, bashkëpunëtorë burra që kam punuar mirë, jam respektuar për profesionin, kemi ecur përpara shumë mirë. Si dhe ato raste kur refuzimi apo çdo gjë tjetër që ka qenë kompleksive në personin që ka patur pushtet, e ka përdorur këtë pushtet ose këtë ‘Jo’ ose këtë refuzim, për të mos më dhënë atë që meritoj kur kam patur nevojë. Në fillim nuk e kupton. Thua ‘ku është gabimi im?’

Ja, kjo është pyetja që të lodh shumë: ‘Çfarë bëra unë që t’i krijoj idenë se kam aq nevojë sa të mund të krijoj raporte banale? Ka qenë e vështirë ngritja e karrierës, ecja përpara, konsiderimi, të pranuarit në profesion. Gjë që më ka bërë më të fortë, më ka bërë të kërkojë forma të tjera të reja. Por kur largohem në distancë kuptoj që kam humbur mundësi që i kam merituar. Dhe kjo natyrisht që e ka bërë më të vështirë. Paguan me vetmi, paguan me paragjykim, paguan me përjashtim”, është shprehur Ema Andrea./ CNA.al

LEXO TE PLOTE