“Ishte e stisur”/ Albi Nako sqaron si qëndron e vërteta me konkurrenten: E njoh prej 20 vitesh

25 Janar 2021, 11:53, Lifestyle CNA
“Ishte e stisur”/ Albi Nako sqaron si qëndron e vërteta me

Albi Nako ka reaguar pas komenteve negative që ka marrë për shkak të deklaratës së tij ndaj konkurrentes në ?Just Dance.?

Ai ka treguar se gjithçka ka qenë e inskenuar se Bela, punon për të dhe e gjitha është bërë që ajo të marrë pak vëmendje.

I ftuar në Top Albania Radio, ai u shpreh se Bela është futur në spektakël nëpërmjet tij dhe se nuk e priste që kjo situatë dhe ky moment do të komentohej kaq shumë.

?E vërteta është që unë dhe Bela kemi 20 vite njohje, Bela punon me mua dhe Akademinë e Dansit. Bela u fut në program nëpërmjet meje. E vërteta është që e gjitha që u tha është një dialog i dakordësuar mes meje dhe Belës, për ti bërë një promo asaj vajze që s?ka patur mbështetje nga rrethi i artit.

Sigurisht është e faktuar, sepse përderisa kam krijuar një imazh të tillë në kaq vite karrierë, s?jam i lojtur të shkatërroj imazhin me një batutë. Pse çfarë i thashë unë Belës? Ajo që një performancë e ndërtuar nga unë. I thashë që personazhi që ti solle është fiks si nga Planeti i Majmunëve. Majmuni është kafshë e dashur, po e ngacmove bëhet agresive.

E gjitha u mirëprit si reagim në spektakël por mua s?më vajti mendja se do të kishte një keqkuptim kaq të madh. Kur unë them ishte e stisur, ishte e stisur. Kur unë me Belën thamë unë do të them kështu, ti do të thuash kështu. Duhet të themi diçka që tek publiku do të tingëllojë shëmtuar, që tek publiku të bëjë jehonë?, tha Albi Nako./CNA.al

 

 

 

A post shared by TOP ALBANIA RADIO (@topalbania_radio)

Lajmet e fundit nga