Connect with Us

Horoskopi i ditës, 25 janar 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 janar 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 21 shkurt 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill
Ju keni dyshime që kalojnë nëpër kokën tuaj dhe nuk dini si t’i zgjidhni ato. Vëmendje për diskutimet familjare, mos jini shumë impulsiv, mendoni para se të përgjigjeni. Në fushën sentimentale, nëse po jetoni një histori që ka lindur kohët e fundit, do t’ju duhet të përballeni me disa konflikte të vogla.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Po vijnë dy ditë të shkëlqyera në fushën sentimentale, nëse duhet të organizoni takime dashurore, kjo është koha e duhur. E vetmja pengesë mund të jetë pak e lodhur, kushtojini vëmendje shërimit fizik.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Gjatë ditës së nesërme, kushtojini vëmendje dashurisë: nëse ka ndonjë humor të keq në çift, përpiquni të merrni kohë, shmangni përplasjet. Sa i përket profesionit, preferohen udhëtimet dhe lëvizja, ide të reja me zhvillime konkrete muajin tjetër.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Janari ka qenë një muaj i rëndë deri më tani, fundi i janarit dhe muaji pasardhës mbërrijnë për të lënë pas vetes polemikat dhe për të zgjidhur disa probleme.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Jeni i fortë dhe me aftësi të mëdha për të vazhduar dhe zhvilluar projektet tuaja. Ju mund të mendoni të ndryshoni një aktivitet jofitimprurës, të zgjeroni horizontet tuaja me krijimtarinë tuaj, është një mundësi për t’i dhënë një kthesë tjetër jetës suaj.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Hëna sigurisht do t’ju japë një dorë të hënën, do të jetë një javë shumë e dedikuar për shoqërinë. Diçka e rëndësishme në jetën tuaj mund të ndryshojë në orët e ardhshme.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Do të jeni më të vendosur se zakonisht në dashuri. Në këtë kontekst, nëse ka diçka që nuk shkon, jini të kujdesshëm për të folur sepse kjo mund të çojë në një ndarje me partnerin tuaj. Në punë ka shumë përpjekje për të bërë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për shenjat?

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Shmangni debatet familjare nesër. Sa i përket dashurisë, megjithatë, nëse ka dyshime si çift, përpiquni t’i sqaroni ato pa paragjykime. Në punë do të dëshironit më shumë qetësi shpirtërore.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Gjithmonë duhet të kërkoni hapësira të lirisë në jetën tuaj, ata që kanë mundësi duhet të mendojnë të bëjnë diçka të bukur dhe pastaj të veprojnë me optimizëm. Qielli, favorizon marrëdhëniet shoqërore.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Yjet rekomandojnë një fazë reflektimi për këtë javë, e cila është diçka që nuk shkon kundër natyrës tuaj, në të vërtetë. Lejimi i vetes një moment për ta bërë atë në vetmi nuk do të thotë të mbylleni para të tjerëve, por vetëm të dëshironi të tregoni një situatë me qetësi dhe kthjelltësi.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Ekziston dëshira për të pushtuar dhe afirmuar veten edhe në dashuri. Urani së shpejti do të sjellë një ndryshim të madh të papritur, një transformim që do të kulmojë midis marsit dhe majit.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Nëse jeni në dy marrëdhënie, duhet të bëni një zgjedhje drastike, nuk mund të vazhdoni të luftoni me ndjenjat tuaja. Nëse ka pasur një mbyllje, këshilla më 25 janar është të mos e mendoni dhe të ktheni faqen, emocionet kanë dërguar zemrën tuaj në dridhje dhe menaxhimi i tyre ishte i vështirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për ditën e sotme?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për ditën e sotme?

Dashi

Në këtë të Mërkurë do të jetë më mirë të shmangni zemërimin , do të jeni shumë të ndjeshëm. Kushtojini vëmendje marrëdhënies me shenjat e Demit dhe Akrepit sepse mund të keni një dëshirë të madhe për të distancuar përgjithmonë dikë. Kur keni diçka brenda që ju mundon, zakonisht nuk mund ta përmbaheni, por duhet të flisni. Rreziku është të thuash shumë ose të jesh shumë i ekzagjeruar në deklaratat e tua.

Demi

Ju jeni pak nën presion dhe në këtë moment nuk është e lehtë të bësh gjëra të reja. Ju nuk keni kënaqësi nga puna, sepse rezultatet nuk janë ato që prisnit ose sepse nuk ju pëlqen ajo që keni filluar gjatë tre javëve të fundit. Meqenëse jeni një shenjë toke do të donit më shumë garanci: ata që punojnë si punonjës e dinë që diçka po ndryshon edhe pse jo për fajin e tyre. Ndiheni veçanërisht të trazuar, kështu që këshilla e astrologut është të rikuperoni pak qetësi. Ekziston rreziku për të shkuar kundër dikujt që ndoshta do të kishit dashur më të pranishëm në këtë kohë.

Binjakët

Nga kjo pasdite e tutje ju mund të rigjeni gjallërinë. Kjo është një javë interesante: e mërkura dhe e enjtja mund të jenë ditët klasike për të biseduar me një person, për të krijuar një projekt. Ndoshta e vetmja pikë e dhimbshme është dashuria. Në dashuri, diçka nuk është në rregull: ata që kanë vendosur pritjet tek një person, nga fundi i shkurtit mund të bëjnë papritmas një hap prapa.

Gaforrja

Ju e filluat javën me shumë shqetësim dhe kur jeni shumë të shqetësuar rreziku është të bëni gabime. Pavarësisht nga kriza juaj e brendshme, ju jeni rritur në krahasim me vitin e kaluar dhe jeni më mirë. Kur duhet të luftojmë për të marrë gjërat, kur jemi zhytur në situata të diskutueshme dhe mendojmë se kjo është tendenca e duhur, është sikur jemi të bindur për të duke mos kuptuar se ndoshta nuk është kështu. Kur më në fund mund të braktisim shtigje të përafërta, shtigje të reja hapen.

Luani

Në këtë të Mërkurë do të përqafoni Hënën e cila do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut. Sigurisht, të heqësh qafe të gjitha tensionet dhe të gjitha problemet që lindën gjatë dy javëve të para të shkurtit është e vështirë . Fakti që nga e enjtja Venusi nuk është më e kundërta ju lejon të rivendosni një ekuilibër të caktuar që mund të jetë gjithashtu i dobishëm nëse doni të kurseni ose rikuperoni një dashuri.

Virgjëresha

Po kaloni një javë me të vërtetë stresuese por mos u shqetësoni sepse rezultatet do të jenë të shkëlqyera. Java e parë e marsit njofton diçka të bukur në horizont, por duket se duke u shqetësuar për çështje praktike, të punës dhe financiare, duhet të largoheni nga të gjitha ato që kanë të bëjnë me dashurinë. Mundohuni të bëni gjërat që duhet të bëni përndryshe rrezikoni të ndjeheni nën presion të vërtetë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Dyfytyrshat/ Këto janë shenjat më të shtirura të zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 7-14 Shtator/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Ka shumë energji këtë të Mërkurë edhe nëse mëngjesi nuk do të jetë aq interesant. Nga e enjtja do të jetë më mirë, në këtë vit ju i Peshores do të keni forcën dhe dëshirën për të përcaktuar shumë situata të jashtëzakonshme. Kjo vlen për ata që duhet të martohen, të shkojnë të jetojnë së bashku ose që duan të kenë një fëmijë. Problemi i vetëm është ndrojtja, frika dhe ankthi për të cilin shpesh bini pre.

Akrepi

Ju mund të ndiheni pak të trazuar, veçanërisht në pjesën e fundit të kësaj dite. E mërkura dhe e enjtja janë ditë kur është e lehtë të humbasësh durimin: përpiquni të mos ktheheni përsëri në atë situatë konfuzioni dhe nervozizmi të madh që mund të keni përjetuar rreth datës 10 të këtij muaji. Kushtojini gjithashtu vëmendje financave sepse shumë diskutime ndodhin për këtë arsye ose ndoshta do të zgjidhni një ndryshim në punën tuaj dhe kjo gjithashtu do të përfshijë vendime financiare. Për shitjet dhe lajmet e punës do të duhet të presim deri në Mars.

Shigjetari

Do të jetë shumë e rëndësishme të kemi krahasime dhe mbi të gjitha shumë miq përreth. Ju lodheni lehtë duke qëndruar gjithmonë në shoqëri me të njëjtët njerëz, duhet të bëni gjëra të ndryshme dhe të shoqëroheni me njerëz të rinj. Kjo është një ditë e mirë dhe e enjtja do të jetë gjithashtu interesante për të vizituar mjedise të reja. Disa lajme të mira mund të vijnë gjithashtu.

Bricjapi

Po ktheheni nga një fillim mjaft i rëndë i javës , në fakt të hënën dhe të martën Hëna e kundërt gjeneroi stres por ju po shkoni drejt një pjese të dytë më të mirë të javës. Këtë të Mërkurë, ka diçka që nuk është vetëm në nivelin fizik: shërimi i vërtetë do të ndodhë nga e Premtja e tutje. Nëse ka një mosmarrëveshje familjare, biznesi, mendohuni mirë para se të flisni. Vështrimet do të forcohen të Shtunën dhe të Dielën.

Ujori

Tani për tani jeni të mbushur me shpresa të mëdha për të ardhmen . Ju të Ujorit qeveriseni nga dy planetë: Urani që përfaqëson çmendurinë dhe Saturni, planeti i përgjegjësisë. Me forcën e gjërave atëherë ju hyni në kundërshtim me veten tuaj, ndjenja e përgjegjësisë bllokon dëshirën për të zgjedhur një revolucion që mund të ndryshojë jetën tuaj. Ndoshta kohët e fundit keni ngecur me shumë ngarkesa.

Peshqit

Ju jeni gati të përjetoni një kushtëzim të ri, të rëndësishëm dhe gjithashtu pozitiv : nga e enjtja Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm që nuk do të ketë fuqinë për të transformuar jetën në disa orë ose për të ndryshuar emocionet e dikujt. Sigurisht që ky tension ndihet, ju jeni viktimë e ngritjeve dhe ngritjeve. Për çiftet në krizë dhe marrëdhënie të paqarta, midis të shtunës dhe të dielës një bisedë shumë e veçantë dhe e sinqertë do të jetë e pashmangshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 shkurt 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 21 shkurt 2021

Dashi

Yjet nuk do të jenë në anën tuaj, kështu që përpiquni të shmangni çdo lloj diskutimi. Por mos u shqetësoni, pasi gjatë javës Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe gjërat do të ndryshojnë për mirë. Në punë është një fazë disi komplekse.

Demi

Do të jetë ditë e mirë për ndjenjat dhe, në veçanti, beqarët do kalojnë momente të gëzuara. Ata që duan t’i japin fund një lidhje mund ta bëjnë atë më lehtë. Në punë, dëgjoni propozimet që ju bëhen, keni yjet në krah.

Binjakët

Gjatë kësaj jave do të ndjeni njëfarë nervozizmi dhe shumë nostalgji. Në dashuri nuk është koha të mendoni për një person që ka qenë pjesë e së kaluarës suaj. Në punë keni disa probleme për shkak të nervozizmit.

Gaforrja

Nëse jetoni dy histori të dashuruara, atëherë përpiquni të jeni të kujdesshëm dhe të mos ngatërroheni. Gjërat janë më mirë në punë, edhe pse diçka ndoshta do të duhet të shtyhet.

Luani

Nuk do të ketë tronditje të mëdha në dashuri edhe për këtë. Gjërat do të jenë mirë duke filluar nga fundi i javës, kur Hëna është në favorin tuaj. Mundohuni të bëni kujdes me shpenzimet.

Virgjëresha

Do të rrezikoni të keni disa debate në dashuri por përpiqeni të mos dilni nga bisedat e vjetra. Në punë mund të ndiheni të mbingarkuar: ka shumë gjëra për të bërë dhe shumë shpesh jeni vetëm ju që duhet t’i bëni.

Peshorja

Këtë ditë mund të ketë një krizë të vogël të përkohshme për çiftet. Në punë gjërat do të përmirësohen, madje edhe fitimet mund të rriten.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për shenjat?

LEXO EDHE:  Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e ardhshme

Akrepi

Mund të keni një pengesë që do t’ju bëjë të humbni edhe durimin. Në çift, nga ana tjetër, momente shumë intriguese po vijnë nëse bën pak përpjekje për të. Ju keni njohuri fituese në punë.

Shigjetari

Do të jetë një ditë nervoze në dashuri prandaj përpiquni të shmangni diskutimet dhe t’i shtyni ato në ditët në vijim. E njëjta gjë vlen edhe për çështjet e biznesit.

Bricjapi

Mund të jetë një ditë në të cilën mund të ketë diskutime në dashuri. Në punë mund të keni disa mundësi të reja për të shqyrtuar.

Ujori

Ajo që po përjetoni është një kohë e mirë për ndjenjat, për sa kohë që nuk mendoni për të kaluarën, por shikoni përpara. Sa i përket punës, ju mund të kompensoni kohën e humbur dhe madje të fitoni pak më shumë nëse punoni vetë.

Peshqit

Mund të përjetoni emocione të bukura në dashuri: disa probleme vetëm nëse jeni me një person të gabuar: mbase është e nevojshme të merrni një vendim drastik. Një lajm i mirë po vjen në punë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Nga

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Dashi

Kjo ditë është ideale për përcaktimin e së ardhmes, por vetëm diskrete për sa i përket aftësisë fizike . Jo gjithçka përshtatet së bashku, dhe përkundër vullnetit tuaj të mirë ekziston një Hënë disonante që mund të shkaktojë disa bezdi të vogla. Këshilla për ju Dashi është të shkoni përpara: ju e dini shumë mirë që nuk jeni bërë për t’u kthyer, sidomos në dashuri, dhe kur një situatë nuk është më e vlefshme, përpiquni të shkoni më tej.

Demi

Sot keni një Hënë të mirë që do t’ju ndihmojë të gjeni pak qetësi të humbur . Sidoqoftë, nuk është një ditë e jashtëzakonshme dhe po ktheheni nga një zhgënjim i vogël. Të gjithë projektet e lindura në kohët e fundit po shkojnë në lëvizje të ngadaltë ose ndoshta po përjetoni një situatë me kohë të pjesshme në lidhje me punën dhe prandaj gjithçka ju duket pa perspektivë.

Binjakët

Nëse nuk keni pasur një përgjigje të mirë dhe nuk jeni vënë në gjendje të bëni zgjedhje të reja, ne jemi afër tij. Do të jetë shumë e vështirë të qëndrosh akoma me këta yje dhe madje edhe ata që kanë pasur probleme personale dhe fizike mund të gjejnë shumë qetësi. Këshilla për ju Binjakët është të jeni pak më pak sipërfaqësor , sepse ndonjëherë të dëshironi të bëni shumë gjëra rrezikoni të bëni gjithçka gabim, ndërsa duhet të përqendroheni tani.

Gaforrja

Hëna është e vendosur në hapësirën zodiakale kështu që ju jeni mbindjeshëm, hiperaktiv dhe prekës . Meqenëse po kalojmë nga një fazë e vështirë në një fazë më të mirë, në këtë periudhë ju nuk dini çfarë të bëni ose jeni duke pritur për ngjarje dhe do të ishte e përshtatshme të vëzhgoni me kujdes atë që ju rrethon .

Luani

Ju jeni krenar dhe vështirë se e pranoni se jeni gabim, por sigurisht në tre javët e fundit ka pasur komplikime dhe nuk përjashtohet që ju të mbani një pjesë të përgjegjësisë. Mbase e keni kuptuar që gjithçka ka ndryshuar dhe tani gjëja më e rëndësishme është të mos mendoni për të kaluarën por për mënyrën e menaxhimit të së ardhmes . Midis 10 dhe 12 Shkurt gjithçka ndryshoi ose në çdo rast keni pasur mendime të dyta.

Virgjëresha

Ju jeni përpara një jave plot tension . Megjithëse do të keni suksese të mira dhe Marsi do të jetë një muaj me forcë të madhe për ju të Virgjëreshës, këto ditë ju jeni vazhdimisht nën presion : ka nga ata që fle pak, nga ata që duhet të mendojnë për një çështje të rëndësishme në funksion të pranverës dhe ata që duhet të zemërohen për të pohuar mendimet e tyre.

Peshorja

Duket se keni gjëra të mëdha në mendje falë Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm, por sot ende ndikohet nga mungesa e vullnetit ose tensione të vogla për shkak të Hënës disonante. Gjatë tre javëve të fundit, shumë Peshore kanë pasur një rënie fizike dhe tani duhet të rikuperohen: nga e enjtja gjërat do të jenë më mirë. Ju nuk duhet t’i merrni emocionet negative që do të përjetoni në javët e ardhshme si një e dhënë për të ardhmen, sepse nuk është kështu!

Akrepi

Është shumë e rëndësishme tani që ju Akrepët të keni një vizion të qartë për të ardhmen. Dita e sotme është interesante falë Hënës në aspektin e mirë dhe mbase edhe mund të jeni në gjendje të rikuperoni një dashuri . Ata që kanë dy histori në lojë ose kanë bërë një rrëmujë, nga e enjtja do të jenë shumë më të qetë ose do të bëjnë një zgjedhje drastike. Për fat të keq, gjithçka që keni bërë në javët e fundit ka qenë pak e padobishme ose shpesh ju është dashur të zemëroheni. Për fat të mirë, kjo është java e rikuperimit të ngadaltë, por gradual .

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 nëntor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 nëntor 2020

Shigjetari

Do të ishit mirë t’i shpjegonit atij që doni se si janë gjërat në të vërtetë , sepse midis të shtunës dhe të dielës shumë prej jush do të duhet të përballen me partnerin. Gjithçka varet nga lloji i marrëdhënies që keni: në historitë për një kohë të gjatë ka mërzi ose distancë; në raportet ku gjithçka dukej se po shkonte mirë në fillim të shkurtit, mund të ketë pak më pas mendim gjatë fundjavës. Tani është shumë e rëndësishme për ju Shigjetari të mendoni pozitivisht për të ardhmen .

Bricjapi

Ju po luftoni me një Hënë të kundërt dhe që nga dje nuk po ndiheni në formë perfekte ose ndoshta thjesht po zhyteni . 2020 sigurisht ka qenë një vit i komplikuar për ju si Bricjap, që keni përjetuar transformime shumë të rëndësishme. Edhe ata që kanë pasur një problem të madh tani mund ta zgjidhin atë. Shpresa është që në funksion të një fundjave të rëndësishme do të jeni në gjendje të rizbuloni interesin më të madh për dashurinë : të Shtunën dhe të Dielën Hëna do të jetë shumë e favorshme për shenjën tuaj të zodiakut.

Ujori

Për momentin do të jetë e rëndësishme të shmangni shpenzimet e panevojshme dhe të ndiheni mirë me veten tuaj . Për disa kohë tani ka qenë pak e vështirë për ju Ujori të përqendroheni në gjëra: ju mund të mos jeni në gjendje të flini mirë natën ose ndoshta të zgjoheni në mëngjes pa dashur vërtet të shkoni dhe të bëni gjërat e zakonshme. Ju duhet të shmangni mërzinë dhe përsëritjen ! Ndoshta disa gjëra nuk janë më “në varësi të juve” ose ndoshta do të dëshironit të ndryshonit gjithçka. Në muajt e ardhshëm do t’ju duhet të studioni strategji të reja për të ecur përpara edhe në fronte të tjera. Horizonte të reja për të eksploruar.

Peshqit

Këto ditë do të jetë e përshtatshme të bëni një analizë të kujdesshme të emocioneve që ndjeni . Kjo fundjavë e ardhshme do të jetë e rëndësishme sepse disa çifte do të përballen me një lloj “brenda ose jashtë”. Alëaysshtë gjithmonë shumë e vështirë për ju të harroni një dashuri edhe pas një ndarjeje: këto fantazma të së kaluarës peshojnë shumë në një nivel emocional, veçanërisht kur përpiqeni të jetoni një histori të re. Këshilla për ju Peshqit është të pastroni inatet e vjetra dhe t’ju tërheqin për të dashur . Nëse e keni mbajtur një person në pezull ose ndoshta doni të dilni nga një lloj makthi në lidhje me një ndarje, nga e enjtja Afërdita fillon një tranzit në shenjën tuaj që ngadalë mund të sjellë shumë progres./ CNA.al

LEXO TE PLOTE