Connect with Us

E bujshme nga Anglia/ Çelsi merr vendimin e papritur për Lampardin, ja kush do të jetë trajneri i ri

Premier Liga

E bujshme nga Anglia/ Çelsi merr vendimin e papritur për Lampardin, ja kush do të jetë trajneri i ri

Publikuar

-

Ecuria e Çelsit në këtë sezon ka lënë shumë për të dëshiruar. Blutë e nisën mirë sezonin, por ndeshje pas ndeshje erdhën vetëm zhgënjime. Edhe pse klubi investoi plot 220 milionë paund në merkato duke transferuar lojtarë si Verner, Havertz apo Zijek, sërish trajneri Frenk Lampard nuk ia doli të përfitonte.

Kështu, duke qenë se është bërë edhe trajneri me mesataren më të ulët për ndeshje (1.67) që nga koha kur Roman Abramoviç mori klubin në vitin 2003, ish-futbollisti do të mbajë të gjithë përgjegjësitë. Në Angli janë të sigurt se Lampard do të shkarkohet, edhe pse fitoi dje ndaj Luton në FA Cup, ndërsa në vendin e tij do të emërohet Tomas Tuhel.

Gjermani sapo u shkarkua nga PSG, megjithatë londinezët e shohin si njeriun e duhur për të menaxhuar grupin e futbollistëve, teksa mund t’iu marrë patriotëve si Verner dhe Havertz më të mirën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Premier Liga

E trishtë/ Ndërron jetë legjenda e Liverpulit

Publikuar

-

Nga

Bota e futbollit në zi. Legjenda e Liverpulit, Ian St Xhon ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare, i cili vuante prej një kohe të gjatë, nga një sëmundje e rëndë në prostë. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i kuq, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

“Ne jemi shumë të pikëlluar nga vdekja e një legjende të vërtetë si  Ian St Xhon. Mendimet e të gjithëve në klubin e Liverpulit janë me familjen dhe miqtë e Ian në këtë kohë të trishtuar dhe të vështirë”, shkruhej ndër të tjera në deklaratën ngushëlluese të klubit anglez.

Ish- sulmuesi skocez kishte fituar dy tituj të ligës së parë nën urdhrat e Bill Shanklit në Anflied në sezonet 1963/64 dhe 1965/66, derisa kishte shënuar edhe golin fitues në finale të FA Cup në vitin 1965.

Xhon gjithashtu kishte përfaqësuar Skocinë 26 herë, derisa më vonë ai u bë trajner i klubit të tij të fëmijërisë, Motheruell, si dhe Portsmuthi.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arteta i mahnitur nga Granit Xhaka

Publikuar

-

Nga

Arsenal triumfoi në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Leister me rezultatin 1-3, teksa një nga më të mirët në fushë për topçinjtë ishte edhe Granit Xhaka. Mesfushori me origjinë shqiptare ka marrë lëvdatat edhe të trajnerit Mikel Arteta, i cili është shprehur se ai është një shembull në fushë.

“Nëse duhet të marrë një shembull në fushë për karakterin dhe për mënyrën si shkon drejt sulmit me atë vendosmëri, ai është Xhaka.

Ai ka luajtur më shumë minuta se gjithë të tjerët, por ai vazhdon edhe kur është i lodhur. Ai mundohet të ndihmojë skuadrën në mënyrën e duhur, ashtu siç bën edhe David Luiz”, u shpreh Xhaka.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Barazim shterpë, Chelsea bën “paqe” me Manchester United! City më pranë titullit

Publikuar

-

Nga

Chelsea dhe Manchester United janë ndarë në paqe 0-0 në super duelin e kësaj fundjave në Premier League. Ndonëse një ndeshje e shumë luftuar dhe e shumëpritur nga tifozët e lojës më të dashur me top, ky takim përfundoi me rrjeta të paprekura.

Ekipet lanë pak hapësira në fushën e lojë dhe rastet për shënim ishin të pakta, por duhet theksuar se të dyja vinin të lodhura pas përballjeve që kishin në mesjavë në arenën ndërkombëtare.

Ky barazim, megjithatë nuk i shërben asnjë prej ekipeve, duke bërë që Manchester City të vijojë i pashqetësuar me 12 pikë para United.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara:
VIDEO/ Fitorja e 20 radhazi vjen nga dy mbrojtësit, Siti i Guardiolës nuk njeh rivalë

Mançester Siti nuk di të ndalet dhe në ditën e sotme ka marrë fitoren e 20 radhazi. Një record ky i qytetarëve që vazhdon të...

Arteta i mahnitur nga Granit Xhaka

Arsenal triumfoi në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Leister me rezultatin 1-3, teksa një nga më të mirët në fushë për topçinjtë ishte edhe...