Connect with Us

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Kronika

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Publikuar

-

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Rrugën e Arbërit

Mësohet se një automjet ka përplasur një kalimtare tek Rruga Transballkanike në Vlorë.

Kalimtarja është dërguar në gjendje të rëndë me urgjencë në spital teksa ndodhet në sallën e operacionit.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:00, në rrugën Transballkanike, në afërsi të Gjykatës së Apelit, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasen M. Ll, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve në gjëndje të rëndë shëndetsore.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.

LEXO EDHE:  Motomjeti përmbyset në mes të rrugës/ Plagoset 60 vjeçari

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Shoferi humb kontrollin/ Përmbyset në rrugë trajleri me tulla në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Shoferi humb kontrollin/ Përmbyset në rrugë trajleri me tulla në Elbasan

Një trailer i mbushur me tulla ndërtimi është aksidentuar pasditen e sotme në autostradën Elbasan-Tiranë.

Si pasojë e humbjes së kontrollit, mjeti ka përfunduar në rrethrrotullimin e Bradasheshit.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Trafiku u bllokua për disa minuta në këtë aks./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ E reja i jep fund jetës, vëtëhidhet nga lartësia e pallatit

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ E reja i jep fund jetës, vëtëhidhet nga lartësia e pallatit

Një njarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Tiranë në zonën e Don Boskos, ku një grua rreth 30 vjeçe është vetëhedhur nga lartësia e katit të 3-të të pallatit ku banonte duke ndërruar jetë në vend.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 07.03.2021, rreth orës 15:55, në rrugën “Don Bosko” dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e katit të 3-të të pallatit ku banonte shtetasja S. K., rreth 30 vjeçe, ku për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet se vuante nga probleme të shendetit mendor.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëlloi për vdekje babain/ Del para gjykatës 25 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Qëlloi për vdekje babain/ Del para gjykatës 25 vjeçari

Erdis Rapi, 25-vjeçari, që qëlloi për vdekje babanë e tij Dhori Rapi, 52 vjeç dy ditë më parë ka dalë sot para Gjykatës së Fierit për masën e sigurisë.

I riu goditi me shkop në kokë të premten babain e tij i cili gjeti vdekjen në vend. Report Tv raportoi se në rrjetin e tij social, i riu ishte shumë aktiv, ku poston foto i rrethuar me lekë ndërsa i pëlqen që ta quajë veten “djalë unik”.

Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 11:50, në fshatin Luar, në Roskovec. Policia ka bërë të mundur kapjen e autorit i cili sot pritet të mësojë nëse do të qëndrojë apo jo në burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE