Connect with Us

Taulant Balla rrëfehet për herë të parë/ Tregon si është njohur me bashkëshorten me bindje të djathta

Life Style

Taulant Balla rrëfehet për herë të parë/ Tregon si është njohur me bashkëshorten me bindje të djathta

Publikuar

-

Taulant Balla rrëfehet për herë të parë/ Tregon si është njohur me bashkëshorten me bindje të djathta

Kreu i Grupit Paralamentar të PS, Taulant Balla, si asnjëherë  më parë ka rrëfyer detaje nga jeta e tij private. I ftuar në emisionin “E diela Shqiptare”, në rubrikën “Gjysma ime”, ka prezantuar bashkëshorten e tij.

Ai ka treguar më shumë rreth njohjes me bashkëshorten duke u rrëfyer:

“Gjysma më e mirë. Me irisin kemi 15 vite bashkë dhe kemi dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.Me Irisin edhe njohja ka qenë për shkak të detyrës që unë bëja dhe që Irisin kryen, e dedikuar në sektorin privat, nuk ka punuar kurrë në sektorin shtetëror. Por kemi pasur një njohje për shkak të punës qe ne kryenim. Unë si deputet më duhej të konsultohesha me përfaqësues të sektorit të biznesit që lidheshin me punën paralmentare legjislative. Irisi ka qenë shumë refuzuese në fillim më pas kuptova pse pasi vinte nga një famije e persekutuar, dhe me orientim të djathtë, por besoj se këto gjëra i kemi kaluar edhe Irisi mbështet forcën time politike”, u shpreh ndër të tjera Balla.

Më pas Arditi e ka pyetur si është e mundur që një vajzë e një familje të persekutuar që dashurohet me një socialist.

Po në fakt e vërtetë. Kështu ka ndodhur. Unë mund të them që jam krenare që përfaqësuesit e familjes time duke qenë nga Tirana në ato ditë të ftohta Dhjetori të tranzicionit të vitit 90 kanë qenë nga pjesëtarët që kanë mbushur oborrin e Qytetit Studenti.

Edhe pse isha e vogël 13 vjeçe atëherë, por më vonë edhe unë kam votuar PD. Ndërkohë mbasi kisha kaluar dhe studimet, mbasi isha kthyer në Tiranë për asrye pune kam shkuar dhe unë pranë zyrave të kryesisë së Kuvendit dhe jam njohur me Taulantin, biles doja të specifikoja këtë moment, ka qenë një miku ynë i përbashkët, një avokat me emër.Në atë kohë ai ishte dhe eprori im, dhe më jep një opinon ligjor dhe më thotë që duhet të takosh zotin Balla. Aty nisi gjithçka”, është shprehur Irisi.

LEXO EDHE:  Lajm i fundit/Basha mbledh grupin parlamentar pas rrjedhjes së votave

Në atë moment fillova ta shikoja nga një këndvështrim tjetër, jo në këndvështrimin politik, ngjyrat e partive politike ishin venitur, ishin shuar dhe thashë pse mos e njoh njeriun dhe dashuria nuk njeh moshë, nuk njeh ngjyrë, dhe unë u dashurova”, vijon më tej Irisi.

Ndërsa Talant Balla ka treguar se ka qenë një dashuri me shikim të parë.

Nuk besoj te dashuria me shikim të parë por është një momenti i parë që ti krijon një afkesion dhe që ajo më vonë nis dhe konturohet”, shprehet ai./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

Do prezantojë “Portokallinë”?/ Fjoralba Ponari: Nuk e kam menduar kurrë…

Publikuar

-

Nga

Do prezantojë “Portokallinë”?/ Fjoralba Ponari: Nuk e kam menduar kurrë...

Pak ditë më parë Eneda Tarifa bëri të ditur lajmin se nuk do të ishte më pjesë e spektaklit të humorit Portokalli.

Vendin e saj u përfol në media se do të zinte moderatorja Fjoralba Ponari dhe për këtë ka folur sot vetë kjo e fundit.

Ponari ka pranuar se do të jetë prezantuesja e spektaklit të humorit gjatë një interviste në rubrikën “N’Trip” në emisionin “E diell”.

Sapo më është besuar, e them me bindje, projekti më sfidues në televizionin e Top Channel. Bëhet fjalë për Portokallinë. Për hir të së vërtetës ka qenë një nga ato projekte që nuk e kam menduar veten kurrë që do të bëhesha pjesë e aq më tepër që do e moderoja. Për një arsye të thjeshtë, sepse kam menduar historikisht se aty do të ishte dikush që kishte një background që i përket aktrimit.

Megjithatë po të shihni historikun e moderatorëve, nuk kanë qenë aktore të gjitha apo aktorë të gjithë ata që e kanë moderuar. Por me aq sa më tha dhe bordi drejtues e rëndësishme është që të kesh të dhëna të mira dhe të jesh bashkëpunues dhe çdo gjë tjetër zgjidhet. A do të zgjidhet? Mbetet për t’u parë”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE:  Video-Gafa në takimin e Bashës/ Kreu i PD lëviz buzët, por zëri është i një gruaje

LEXO EDHE:  Presidenti Meta takon Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Mbrojtjes së Kroacisë

Më tej Ponari foli edhe për ish-moderatoren e këtij spektakli, Xhemi Shehu.

“Xhemi Shehu padiskutim, ka qenë një nga figurat jo vetëm e dashur dhe e zonja, por me një kimi të mrekullueshme me Salsanon, gjë që unë realisht e shikoj si shembull dhe do të doja të arrija në ato nivele bashkëpunimi”, nënvizoi ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Tension dhe energji negative”/ Rosela Gjylbegu tregon çfarë “fshihet” pas festivaleve

Publikuar

-

Nga

“Tension dhe energji negative”/ Rosela Gjylbegu tregon çfarë “fshihet” pas festivaleve

Rosela Gjylbegu është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Së fundi ajo ka qenë e ftuar në emision “E diell” ku ka folur për festivalet.

Ajo është shprehur se pas tyre ka shumë tension dhe energji negative dhe gjërat nuk janë ashtu siç duken nga jashtë.

E pyetur rreth festivaleve ajo shprehet: “Jo. Ka shumë tension, fatkeqësisht ka shumë energji negative, që nuk duhet të ekzistojë. Meqë ne jemi në javën dhe përfundimin e Sanremos, nuk e ndjej këtë në Sanremo. Mund të ketë shumë probleme në prapaskenë, por artistët repsektohen, ka dinjitet, na mungon. Na mungon, jo në të gjtiha festivalet të them të vërtetën, mendoj se Ardit gjebrea ka bërë një punë të jashtëzakonshme, është i vetmi.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Valbona Mema zbulon sekretin e formave të bukura të trupit

Publikuar

-

Nga

Valbona Mema zbulon sekretin e formave të bukura të trupit

Këngëtarja e muzikës popullore, Valbona Mema, është komentuar shumë për pamjen e jashtme. Ajo ka arritur të fitojë forma perfeket të trupit dhe të gjithë janë kurizoë të dinë mënyrën se si ka arritur të humbasë kaq shumë kilogramë.

Valbona ka qenë e ftuar ditën e sotme në emisionin “E diell” ku ka treguar se për të humbur të gjithë kilogramët i është nënshtruar një diete shumë strikte dhe sigurisht merret çdo ditë me aktivitet fizik.

Me një vullnet të paparë që kam i humba shumë kilogram në bazë të një diete strikte  dhe vrapit që unë bëj çdo ditë. Kam qenë shumë e kolme”, shprehet ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE