Connect with Us

Skandali nuk ndalet/ Lokali i Blushit bën kërdinë

Aktualitet

Skandali nuk ndalet/ Lokali i Blushit bën kërdinë

Publikuar

-

Lokali “Pub Republika” dhuratë e Ben Blushit për vajzën e tij nuk di të ndalet. Ndonëse janë bërë disa denoncime, ku në kohë pandemia ka shkelur rregullat dhe është kthyer në një bombë shëndetësore, autoritetet vijojnë të mbyllin njërin sy.

Çdo javë, në ambientet e mbyllura të Pub Republikës vazhdon skandali, ku me qindra të rinj po bëhen rrezik për shoqërinë.

Ka qenë ish kryeministri Sali Berisha ai i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebok ka nxjerrë një video, ku Pub Republika ushtron aktivitetin e saj edhe gjatë orëve të natës dhe me grumbull njerëzish, i pashqetësuar.

Berisha ka nxjerrë mesazhin e qytetarit dixhital, i cili shprehet se në lokalin e Blushit vazhdojnë festat deri në orën 02:00 pas mesnate, ndonëse qytetarët e thjeshtë gjobiten për mosmbajtjen e maskes.

LEXO EDHE:  Ben Blushi intervistë për Deutsche Welle/ Do kemi kongres me delegatë pa garë, pa konkurim normal, pa proces, të emëruar

“Bomba bilogjike e Arben Malavites shperndane covid19 dhe vdekje ne Korçe!

Per Pubin Blushi ligji nuk ekziston.

Qindra qytetare gjobiten per maska ne rruge kurse Pubi i Arben Malavites nuk njeh ligj.

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr Mbreme republika pub house, Ora 02 pas mesnate. Vazhdon avazin policia e Ferdianad Mares drejtorit te korruptuar te Policise Dhe shefi i komisariatit krenar gjokutaj,  te cilet me urdher direkt nga Edvin Hajduti

Vazhdojne te tolerojne bombat shendetesore ndersa Qytetaret gjobiten 50 milione pubi Ben Malavites vazhdon punen”, shkruan Berisha./CNA.al

https://www.cna.al/2021/01/18/ben-blushi-i-paprekshem-lokali-i-tij-mbjell-covid-19-dhe-dhune-ne-qytetin-e-korces/

https://www.cna.al/2020/12/25/foto-video-ekskluzive-policia-mbyll-lokalin-e-ben-blushit/

https://www.cna.al/2021/01/03/plas-arma-ne-lokalin-e-blushit-lufte-pas-mesnate/

https://www.cna.al/2020/12/26/ca-te-nenes-e-ca-te-njerkes-policia-gjobit-50-milione-qytetaret-dhe-vetem-10-milione-blushin/

https://www.cna.al/2020/12/26/bomba-shendetesore-naten-e-krishtlindjes-policia-gjobit-lokalin-e-blushit/

https://www.cna.al/2020/12/25/skandali-lokali-i-blushit-bombe-shendetesore-qeveria-asnje-mase/

https://www.cna.al/2020/12/24/video-skandali-shqiperia-ne-karantine-lokali-i-ben-blushit-ne-korce-ben-gjemen/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nëse Basha del forcë e parë ia japim mandatet”/ Topollaj: Marrëveshje me PD vetëm me një kusht

Publikuar

-

Nga

“Nëse Basha del forcë e parë ia japim mandatet”/ Topollaj: Marrëveshje me PD vetëm me një kusht

Anëtari i bordit drejtues në Bindjen Demokratike Fabjan Topollaj u shpreh se nëse kreu i PD Lulzim Basha merr mbështetje masive dhe mund të fitojë pushtetin me mandatet e BD-së, ato janë gati që t’i japin mbështetje por me një kusht.

“Vota jonë do jetë poatjetër nëse Basha merr mbështetje masive për të qenë kryeministër. Nëse jemi përcaktuese ne shkojmë me Bashën nëse plotëson kushtet tona siç është fillimi i ndryshimit të soistemit politik. Zoti Patozi se ka pasur kurrë këtë kusht që Basha do ikë.

Do bëjmë marrëveshje me Pd nëse plotëson kushtet tona. Nëse Basha del forcë e parë dhe ka mundësi të fitojë qeverinë me ne ne ia japim mandatet, por me kushtin e fillimit të demokratizimit”, tha ai për “Report Tv”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kur mora mandatin kisha tension me Bashën”/ Artur Roshi tregon pse firmosi koalicion me PD

Publikuar

-

Nga

“Kur mora mandatin kisha tension me Bashën”/ Artur Roshi tregon pse firmosi koalicion me PD

Artur Roshi, emri të cilit ishte surprizë në koalicionin e firmosur me PD, pasi Partia e Ballit Kombëtar nuk pranoi të digjte mandate pas vendimit të opozitës së bashkuar. Por përtej kësaj duket se Basha e ka ftuar në koalicion dhe Roshi e quajti si bashkëpunim pasi i bashkojnë idetë dhe filozofitë e politikës.

Roshi nuk pranoi që mes Bashës dhe tij të kishte krisje, por u sigurua të theksonte se ai me qëndrimet e tij në Kuvend gjithmonë ka qenë pjesë e opozitës së bashkuar dhe për këtë ka ndodhur dhe bashkëpunimit.

“Qëndrimet  e mia kanë qenë në koherencë me Bashën, aludimet e bëra nuk janë punë të miat. Vjen natyrshëm  kam një bashkëpunim me Bashë që nga 2005 dhe nuk është shkëputur që në këtë periudhë. Në ditën e marrjes së mandati mund të kishte pak tension mes nesh, por qëndrimet e mia në politikë  të mbajtur në kuvend ka treguar edhe që unë kam qenë gjithmonë pjesë e opozitës së bashkuar. Idetë dhe filozofia nuk na ndajnë më të djathtën por na bashkojnë për të bashkëpunuar”, tha Roshi në Report Tv./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Shabani: Nuk do jemi patericë e asnjë force politike

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet e 25 prillit/ Shabani: Nuk do jemi patericë e asnjë force politike

Endri Shabani ka komentuar në “Open” për përçarjen e opozitës duke thënë se partia e tij “Nisma Thurje” nuk ka të bëjë aspak me Lulzim Bashën.

Megjithatë thekson se nuk do të jenë “patericë” e askujt dhe synimi është që të ketë dobësim të kryetarëve dhe funksionim të institucioneve.

“Nuk do të jemi patericë e asnjë force politike. Ne po garojmë me një program e platformë ligjvënëse. Unë besoj që Lulzim Basha me LSI-në mund ta rrëzojnë Ramën, s’kanë nevojë për neve. Të thonë se janë më mirë se Rama është shumë e lehtë. Por unë them se kjo nuk mjafton. Nëse nuk kemi një dobësim të kryetarëve, të liderëve, nëse nuk kemi funksionim të institucioneve, nuk mjafton”, tha Shabani./CNA.al

LEXO TE PLOTE