Connect with Us

E qëlluan disa herë me breshëri kallashnikovi dhe u larguan/ Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, si u ekzekutua 32 vjeçari

Kronika

E qëlluan disa herë me breshëri kallashnikovi dhe u larguan/ Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, si u ekzekutua 32 vjeçari

Publikuar

-

E qëlluan disa herë me breshëri kallashnikovi dhe u larguan/ Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, si u ekzekutua 32 vjeçari

Dëshmitarët okularë, të vrasjes që tronditi mbrëmjen e sotme qytetin e Durrësit, kanë rryfer tmerrin që kanë parë.

Në një prononcim për mediat, ata kanë deklaruar se ka patur të shtëna të vazhdueshme me kallashnikov, dhe pasi e kanë ekzekutuar janë larguar nëpër errësirë, favorizuar dhe nga shiu I madh që po bintë në zonë.

LEXO EDHE:  Video- Qytetarët i zë nata në rrugë/ Çfarë po ndodh në Durrës

Viktima Jetmir Bregu, fillimisht u transportua në Urgjencën e Spitalit Rajonal të Durrësit, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Policia ka shoqëruar disa persona, dëshmitarë në momentin e ngjarjes ndërsa ka rrethuar zonën për kapjen e autorëve.

Sa i përket viktimës, nuk ka ende informacion mbi të shkuarën e  Jetmir Bregut.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Foto/ Plagosja me armë zjarri në mes të Korçës, zbardhen detajet e reja

Publikuar

-

Nga

Foto/ Zbardhen detaje të reja nga plagosja me armë zjarri në Korçë

Janë zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në lagjen nr. 7 në Korçë.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia, i plagosur ka mbetur shtetasi me inicialet I.Q 45 vjeç, i cili ndodhet në spital jasht  rrezikut për jetën.

Ndërkaq vijon puna për kapjen e autorëve.

Më datë 02.03.2021, rreth orës 17:50, në lagjen nr. 7, Korçë, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se është dëmtuar në këmbë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, shtetasi I. Q., rreth 45 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sekuestrimin e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Foto-Lajm/ Protestuesit shkatërrojnë gjithçka, thyejnë semaforët dhe tabelat e sinjalistikave

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Publikuar

-

Nga

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër.

I plagosuri ka marrë plagë në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas motorin në rrugën e Kavajës/ Në gjendje të rëndë 21-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Makina përplas motorin në rrugën e Kavajës/ Në gjendje të rëndë 21-vjeçari

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në kryeqytet.

Mësohet se një automjet ka përplasur rëndë një 21 vjeçar me motor pranë rrugës së Kavajës.

Njoftimi i plotë i policisë: Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 02.03.2021, rreth orës 16:05, në rrugën e Kavajës, mjeti me drejtuese shtetasen S. M., ka aksidentuar një mjet motorr me drejtues R. Ç., 21 vjeç. Si pasojë është demtuar drejtuesi i motorrit, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Abuzimi me pronat në Ishëm dhe Gjiri i Lalzit/ Në pranga 4 ish zyrtarë

LEXO EDHE:  I hodhi acid kolegut në shishen e ujit / Arrestohet 52-vjeçarja në Itali

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE