Connect with Us

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader shpëton Meralin nga burgu

Life Style

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader shpëton Meralin nga burgu

Publikuar

-

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader shpëton Meralin nga burgu

Kader arrin të arratiset dhe shkon në polici. Maxhide ndihmoi Kaderin pasi zbuloi se Ezhder kërkon ta marrë të gjithë pasurinë për vete. Kader arrin të komunikojë me mikeshat e saj dhe më në fund bashkohet me to.

Meral gjithashtu lirohet pas dëshmisë së Kaderit. Vajzat pas kaq kohësh bëhen bashkë. Gynej zihet me një klient në punë dhe përfundon në komisariat.

Ai humb edhe punën. Neriman i jep dënim Kaderit pas rikthimit të saj në konvikt. Ezhder përgatit planin e tij të rradhës. ./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Përputhsat” i futen muzikës/ Në listë shtohet dhe ish konkurrentja

Publikuar

-

Nga

“Përputhsat” i futen muzikës/ Në listë shtohet dhe ish konkurrentja

Të shumtë janë konkurrentët e Përputhen që i janë futur botës së muzikës. Mevlan Shaba, Melisa Lleshi, Princ Mile, Julian Lala, këto janë vetëm disa prej emrave që kanë befasuar të gjithë ndjekësit me zgjedhjen e tyre.

Pak kohë më parë edhe ish konkurretja Ana Kauri shprehu dëshirën se në një të ardhme do të merrej me muzikë.

Pas këtyre emrave, një tjetër ish konkurrente, ka zbuluar surprizën, duke thënë se këtë javë ka nisur me xhirimet e projektit muzikor.

LEXO EDHE:  Polici i burgut në Berat rezulton pozitiv me Covid/ Infektohen dhe dy të tjerë

LEXO EDHE:  Në gjendje jo të mirë shëndetësore/ Kjo është sëmundja që e largoi Neslihan Atagylin nga seriali

Bëhet fjalë për Ana Lleshin, e cila e ftuar në emisioni “E diell” ka zbulaur shumë pak detaje për projektin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj nëse filloni të flini pa jastëk?

Publikuar

-

Nga

Çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj nëse filloni të flini pa jastëk?

Zgjedhja për të fjetur pa jastëk mund të duket e pakëndshme në fillim, por ka shumë përfitime shëndetësore. Jo vetëm për dhimbjen e shpinës por edhe për shumë pjesë të tjera të trupit. Në fakt, ju mund të zgjoheni duke parë një pamje më të freskët në fytyrën tuaj. Ne përdorim kaq shumë produkte bukurie për ta mbajtur lëkurën tonë të butë, por gjëja e fundit që supozojmë është se mënyra se si flejmë mund të ndihmojë në përmirësimin e fytyrës sonë.

Më poshtë keni disa nga përfitimet e të fjeturit pa jastëk

Mund të zvogëlojë rrudhat.

Nuk është vetëm mungesa e gjumit që mund të ju bëjë të dukeni më të mëdhenj në moshë por edhe jastëku. Shumica e jastëkëve janë bërë prej  pambuku , dhe megjithëse mund të ndihet rehat, ky material shkakton fërkime të lëkurës tuaj, duke çuar në tharje. Lëkura që i mungon lagështia është më e prirur ndaj rrudhave, dhe thatësia i bën të gjitha rrudhat ekzistuese edhe më të dukshme. Të flesh pa jastëk duhet të mësohesh, por kjo do t’i sjellë dobi lëkurës tuaj në planin afatgjatë.

Lëkura juaj do të duket më e lëmuar.

Trupi juaj duhet të jetë i hidratuar që të ndihet më së miri, dhe po kështu edhe lëkura juaj. Jastëkët prej pambuku e dëmtojnë lëkurën tuaj nga lagështia dhe vajrat thelbësorë që i duhen për të qëndruar rinor. Kjo, nga ana tjetër, mund të rezultojë në shkallëzim dhe lëkurë, duke e bërë lëkurën tuaj më pak të shëndetshme me kalimin e kohës.

Mund të parandalojë acarimin e lëkurës.

Nëse keni një lëkurë të ndjeshme, të prirur për puçrra, gjumi në një jastëk pambuku mund të mos jetë zgjedhja më e mirë. Pambuku është shumë i ashpër në lëkurë dhe fërkimi prej tij mund të irritojë lëkurën delikate, duke përkeqësuar kushtet ekzistuese të lëkurës. Për shkak se jastëku juaj mund të bëhet lehtësisht një terren për bakteret , gjumi me fytyrën të shtypur kundër tij mund të rezultojë në më shumë shpërthime.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Vajzat mësojnë të vërtetën e largimit të Songyl

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

Do të ndihmojë lëkurën tuaj të rikuperohet më shpejt.

Kur jeni duke fjetur, i gjithë trupi juaj kalon në modalitetin e rikuperimit dhe është koha që lëkura juaj të  riparohet vetë. Jastëku juaj grumbullon vajra dhe mbetje përbërjeje nga fytyra juaj natë pas nate, dhe fjetja me fytyrën tuaj të mbështetur në krevat pa jastëk në të mund ta shndërrojë gjumin e bukurisë në një makth.

Mund të ndriçojë lëkurën tuaj.

Fjetja në një jastëk shumë të butë mund të zvogëlojë rrjedhjen e gjakut në kokë. Kjo mund të rezultojë në dhimbje qafe, dhimbje koke dhe mund të bëjë që lëkura juaj të duket e thatë dhe e shurdhër . Qarkullimi i dobët i gjakut mund të çojë në probleme të ndryshme të lëkurës, duke përfshirë ndryshimin e ngjyrës, skuqjet dhe ndjeshmërinë e lëkurës.

Do të merrni më pak “rrudha gjumi”.

Nëse jeni zgjuar ndonjëherë me vija të bezdisshme të gjumit në fytyrë, mund të jetë faji jastëku juaj. Kur e ktheni gjumin tuaj, jastëku i trashë prej pambuku bën që të formohen rrudha  në lëkurën tuaj. Dhe megjithëse këto linja do të zhduken gradualisht gjatë gjithë ditës, dëmtimi i përsëritur përfundimisht mund të çojë në rrudha të përhershme. Zgjedhja për të fjetur pa jastëk mund t’i japë lëkurës tuaj një pamje më të shëndetshme dhe ta mbajë atë të butë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“A të vjen keq që s’jam e jotja?”/ Ana Lleshi thumbon Arsimin

Publikuar

-

Nga

Ana Lleshi dhe ish konkurrenti i Përputhen, Arsim Abduli janë komentuar shumë në mediat rozë për një lidhje dahsurie mes tyre. Edhe pse dyshja nuk e konfirmoi asnjëherë se ishin në një lidhje fotot ku shiheshin bashkë tregonin të vërtetën.

Së fundi po përflitet se ata janë ndarë. Pak ditë më parë ishte Arsimi ai që hodhi dyshimet pasi në një postim të tijin në rrjetet sociale shkruante: “Unë personalisht ju prezantoj këtë çmim dhe ju të gjithë keni diçka të përbashkët, emri juaj fillon me A (njerëz të rremë)”.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne turpëron Songylin në ballon e shkollës

Pas këtij thumbi nga ana e Arsimit nuk kanë munguar as thumbat e Anës. Ajo ka publikuar një foto ku krahas shkruan: “Kur për mua të pyet bota, a të vjen keq që s’jam e jotja ?!”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Lleshi (@_callmebeba_)

Nuk e dimë nëse këto thumbe janë për njëri-tjetrin, por presim reagimet në ditët në vijim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE