Connect with Us

Situata nga Covid në Kosovë/ 289 raste të reja dhe 14 viktima në 24 orët e fundit

Kosova & Rajoni

Situata nga Covid në Kosovë/ 289 raste të reja dhe 14 viktima në 24 orët e fundit

Publikuar

-

Shifra shqetësuese në Kosvë/ Shënohen 13 viktima dhe mbi 500 të infektuar në 24 orë

Në Kosovë gjatë 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 289 persona dhe janë regjistruar 14 viktima.

Në raport me ditën e djeshme numri i infektimeve ka rënë, pasi dje janë raportuar 296 raste të reja me koronavirus. Numri total i infektimeve nga COVID-19 ka shkuar 57.317, ndërkohë që numri i viktimave është 1.447 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi gjatë 24 orët e fundit është 303.

LEXO EDHE:  MEPJ publikon listën e plotë të shteteve ku mund të udhëtojnë lirisht shqiptarët/ Ja ku kërkohet karantina e tamponi

Ministri i shëndetësisë Armend Zemaj disa ditë më parë dha lajmin shpresëdhënës, se Kosova bëri të mundur sigurimin e 500 mijë dozave të vaksinës anti-COVID se ajo do të jetë falas për të gjithë qytetarët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Kosova regjistron 461 raste me koronavirus/ Ja sa kanë humbur jetën sot

Publikuar

-

Nga

Kosova regjistron 461 raste me koronavirus/ Ja sa kanë humbur jetën sot

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të mërkurën 461 persona të infektuar me koronavirus, pas testimit të 3,138 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar tri viktima me këtë virus.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 1 rast (80 vjeç), Gjakovë 1 rast (85 vjeç), Pejë 1 rast (83 vjeç”, është thënë në njoftim.

Sipas IKSHPK-së, nga sëmundja COVID-19, që shkakton koronavirusi, të mërkurën janë shëruar 319 persona, derisa raste aktive janë 6,968.

LEXO EDHE:  MEPJ publikon listën e plotë të shteteve ku mund të udhëtojnë lirisht shqiptarët/ Ja ku kërkohet karantina e tamponi

LEXO EDHE:  Gati për vjeshtën/ Pipero: Do hapen spitalet Covid-3 dhe 4

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore në këtë shtet kanë regjistruar 67,469 persona të infektuar me këtë virus.

Prej tyre, 1,582 pacientë kanë vdekur./REL

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

E rëndë/ Shpërthen zjarri në kampin e refugjateve në Greqi, humb jetën 6-vjeçari

Publikuar

-

Nga

E rëndë/ Shpërthen zjarri në kampin e refugjateve në Greqi, humb jetën 6-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në kampin e refugjatëve Thiva në Greqi.

Një ndërtesë e një fabrike të vjetër është përfshirë nga flakët dhe për pasojë ka ndërruar jetë një djalë 6-vjeçar.

Sipas mediave greke, vogëlushi ishte me origjinë iraniane dhe anëtar i një familjeje me 7 persona.

Fëmijën e kanë nxjerrë pa ndjenja refugjatet para se të paktën 6 zjarrfikës dhe policia të mbërrinte në vendngjarje.

LEXO EDHE:  Shifra tronditës në Francë/ 1427 viktima në 48 orë, mbi 100 mijë të infektuar

LEXO EDHE:  Rifillojnë bisedimet Kosovë – Serbi me ndërmjetësimin e BE-së

Ngjarja tragjike po hetohet nga policia.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Aksion në Ministri/ Arrestohet kreu i Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë

Publikuar

-

Nga

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Sipas mediave kosovare, në këtë aksion është arrestuar kreu i Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Agim Nuha. Nuha është emëruar në këtë pozicion në shkurt të vitit 2020.

Lajmin për bastisjen në MBPZHR e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani. Kelani ka thënë se informacione shtesë rreth këtij aksioni do të jepen pas përfundimit të operacionit./CNA.al

LEXO TE PLOTE