Connect with Us

Sherri para derbit Partizani-Tirana/ Arrestohen 2 të rinj, nën hetim 14 të tjerë

Kronika

Sherri para derbit Partizani-Tirana/ Arrestohen 2 të rinj, nën hetim 14 të tjerë

Publikuar

-

Policia ka arrestuar dy të rinj në Elbasan si autorë të trazirave para derbit Partizani-Tirana.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit S. V., 28 vjeç dhe K. B., 19 vjeç, banues në Tiranë, si dhe kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë 14 shtetas të tjerë.

Arrestimi dhe procedimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “Luigj Gurakuqi”, bulevardi “Aqif Pasha”, Elbasan, këta shtetas, si tifozë të ekipeve të futbollit Tirana dhe Partizani janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin, duke përdorur sende të forta, dhe për pasojë janë dëmtuar 3 shtetas, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu është dëmtuar me sende të forta (gurë) një lokal në pronësi të shtetasit A. M.,

LEXO EDHE:  Kombëtarja fiton me zemër kundër Armenisë, Mavraj e Gashi çojnë delir Shqipërinë

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për veprime të mëtejshme procedurale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Atentat me armë zjarri në Tiranë/ Shënjestrohet 24 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Atentat me armë zjarri në Tiranë/ Shënjestrohet 24 vjeçari

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet në rrugëb “5 Maji”.

Sipas informacioneve paraprake të policisë, mësohet se është qëlluar  me armë zjarri në drejtim të  automjetit të shtetasit  me inicialet N. A. 24 vjeç.

Fatmirësisht nga të shtenat nuk ka asnjë person të lënduar.

Ndërkaq, në vendngjarje kanë shkuar dhe forcat e policisë.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 02.03.2021, në rrugën “5 Maji”  dyshohet se është qëlluar  me armë zjarri në drejtim të  automjetit të shtetasit N. A. 24 vjeç. Nga të shtënat nuk ka asnjë person të lënduar.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor po vijon veprimet  për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Shërbimet e Policisë po krehin  zonën.

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Kuçovë/ 69-vjeçari i jep fund jetës, vetëvaret në ullishten pranë shtëpisë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Kuçovë/ 69-vjeçari i jep fund jetës, vetëvaret në ullishten pranë shtëpisë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Pëllumbas, në Njësinë Administrative Lumas në rrethin e Kuçovës.

Mësohet se një 69-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur në një pemë në ullishten pas banesës së tij.

Viktima është Bashkimi Harizi i cili është gjetur i vetëvarur me litar dhe pa shenja jete në një pemë

Mësohet se viktima kishte vite që vuante nga depresioni dhe në trupin e pajetë të tij nuk ka pasur shenja dhune.

LEXO EDHE:  Automjeti përfshihet nga flakët/ Ja për çfarë dyshon policia

LEXO EDHE:  Vettingu/ Paga të majme për punonjësit e policisë

69-vjeçari Bashkim Harizi kishte 3 fëmijë dhe sipas familjarëve të tij, ai pinte ilaçe antidepresive prej 4-vjetësh.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U qëllua me plumb në këmbë/ Kush është i forti i Korçës që i shpëtoi drejtësisë në 2019

Publikuar

-

Nga

U qëllua me plumb në këmbë/ Kush është i forti i Korçës që i shpëtoi drejtësisë në 2019

Zbardhen detaje të reja nga plagosja me armë zjarri në Korçë.

Ngjarja ndodhi në lagjen Nr. 7 të qytetit juglindor, ku pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Igli Qani 30-vjeç, mori një plumb në këmbë.

Ky shtetas rezulton person me precedent të mëparshëm penal për armëmbajtje pa leje.

Qani është arrestuar nga uniformat blu në qytetin juglindor në gusht të vitit 2019 pasi u kap duke lëvizur në qytet me armë në brezë dhe organet ligjzbatuese kishin infornacione se ai mund të kryente vepra penale.

Arrestimi i Qanit zgjati vetëm 3 ditë dhe më pas ai u la i lirë nga Gjykata.

LEXO EDHE:  Plumba mbi Shefin e Qarkullimit

LEXO EDHE:  Plumba mbi Shefin e Qarkullimit

Sipas informacioneve të siguruara nga grupi hetimor, mësohet se të dy personat janë konfliktuar me njëri-tjetrin në rrugicat e kësaj lagjeje, ndërsa ndaj 30-vjeçarit fillimisht është ushtruar dhunë fizike./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE