Connect with Us

Shënoi golin e fitores në derbi, ja deklatata e Çinarit

Sport

Shënoi golin e fitores në derbi, ja deklatata e Çinarit

Publikuar

-

Partizani triumfoi ndaj Tiranës me rezultatin 1-0, duke gezuar kështu zemrat e tifozëve të cilat nuk ishin të pranishëm si pasojë e masave ndaj Covid-19. Goli i vetëm i takimit u shënua nga Çinari në minutën e 83-të. Ashtu si herët e tjera, ky derbi ishte mjaft i luftuar, teksa u ndëshkuan me karton të kuq Bardhi dhe Batha.

Pas kësaj fitoreje në kampin e kuq është rritur entuziazmi, të cilët shpresojnë tek një hap fals i shkodranëve për të luftuar për titullin kampion. I ftuar në emision “Pressing” në ABC Neës, Çinari u shpreh se diferenca prej 9 pikësh mes Vllazniësë dhe Partizanit nuk i bën gjërat e pamundura. Megjithatë nuk do të mërzitej nëse titulli kampion do të mbetej në Shkodër, pasi pavarësisht se është lojtar i Partizanit, do të mbetet tifoz i Vllaznisë. Gjithashtu ai deklaroi se pezullimi 6 mujor ishte i dhimbshëm dhe nuk do tia uronte askujt.

“Pezullimi është një diçka që nuk do ia uroja asnjë futbollisti. Dua të përgëzoj Vllazninë për ecurinë që ka pasur. Ka lojtarë me shumë kualitet, por nuk duhet të lëmë edhe Partizanin pas. Ka djem që kanë dalë kampionë dy vite më parë, ekipi ka kualitet. Do të jetë një kampionat i rivalizuar deri në fund, janë edhe 22 ndeshje.

Edhe pse profesionist, gjithmonë do jem tifoz i Shkodrës. Pse jo, të mos shkojë në Shkodër titulli. 9 pikë nuk janë shumë. Vllaznia po bën një kampionat shumë të mirë, por janë edhe 22 ndeshje në lojë, janë edhe 66 pikë.”- u shpreh Çinari. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Seria A

Milan-Udinese, publikohen formacionet zyrtare

Publikuar

-

Nga

Në orën 20:45 do të startojë sfida Milan-Udineze, e vlefshme për javën e 25 të Serisë A italiane.

Në këtë sfidë skuadra e Stefano Piolit vjen pas fitores së rëndësishme ndaj Romës në transfertë, ku kuqezinjtë dëshirojnë një tjetër sukses për të vijuar me rezultatet pozitive dhe për të krijuar vazhdimësinë që kishte në javët e kaluara.

Milani vjen me mungesa të rëndësishme në këtë takim ku mungon Ibrahimoviç për arsye dëmtimi dhe për arsye të pjesëmarrjes së tij në Sanremo, Mario Manxukiç, Benaser dhe Çalhanollu të cilët janë të dëmtuar.

FORMACIONET ZYRTARE 

MILAN – (4-2-3-1): Donaruma; Kalulu, Kjaer, Romanjoli, Teo Hernandez; Tonali, Kesi; Kastijeho, Brahim Diaz, Rebiç; Leao. Trajner: Stefano Pioli.

UDINEZE – (3-5-1-1): Muso; Bekao, Bonifazi, Nojtik; Molina, De Pol, Makengo, Arslan, Zigelar; Perejra; Nestorovski. Trajner: Luka Goti.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Tërbohet” Safet Gjici: Turp i madh, Laçi nuk fitonte kurrë ndaj nesh

Publikuar

-

Nga

Safet Gjici ka shpërthyer ndaj arbitrit Klajdi Kola, pas humbjes 1-2 ndaj Laçit në “Elbasan Arena”. Në një deklaratë ekskluzive për “Panorama Sport”, presidenti i nderit të skuadrës verilindore, ndër të tjera u shpreh:

“A e patë ju çfarë arbitrimi që bëri ai? Çfarë penalltie të turpshme dha? Shumë turp! Po tendencioze është se nuk ka rrugë tjetër. S’ka kuptim tjetër. Nuk është hera e parë.

Pa diskutim që do të fitonim. Ju e patë se çfarë loje kishte Laçi dhe çfarë loje bëmë ne. Arbitri, çdo lloj faulli e jepte atje ku rrezikohej që ne të bënim gol. Turpi më i madh është për penalltinë. Është një turp”, deklaroi Gjici.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zbulohet axhenda/ Spikasin 2 supersfida, ja kur do të luhet java e 23-të e Kategorisë Superiore

Publikuar

-

Nga

Kategoria Superiore do të rikthehet ditën e diel, ku janë planifikuar të zhvillohen 3 sfidat e vlefshme për javën e 23-të. Spikat dueli mes Partizanit dhe Skënderbeut që do të zhvillohet në orën 16:00, teksa në orë 13:00 do të luhen 2 sfidat e tjera, ato mes Kastriotit dhe Tiranës si dhe Bylis-Teuta.

Kjo javë do të mbyllë siparin ditën e hënë me 2 sfidat interesante. Në orë 13:00 luhet takimi mes Laçit dhe Apolonisë, ndërkohë që në orën 16:00, është planifikuar të zhvillohet përballja mes Vllaznisë dhe Kukësit.

Java 23 (7-8 mars)

Të dielën

Bylisi-Teuta 13:00

Kastrioti-Tirana 13:00

Partizani-Skënderbeu 16:00

Të hënën

Laçi-Apolonia 13:00

Vllaznia-Kukësi 16:00

LEXO TE PLOTE