Connect with Us

Arbitri Mahmuti: Po shihnim ndeshjen, trimat e Partizanit më prishën lokalin

Sport

Arbitri Mahmuti: Po shihnim ndeshjen, trimat e Partizanit më prishën lokalin

Publikuar

-

Edhe pse nuk ka pasur lidhje me derbin e djeshëm, për ironi të fatit, asistenti nga Elbasani e ka pësuar nga tifozët, të cilët gjatë përleshjes guerile ia kanë dëmtuar lokalin. Ka qenë vetë arbitri Astrit Mahmuti që ka treguar për “Panorama Sport” më shumë për këtë ngjarje, i cili është ndier i tronditur nga ajo që i ndodhi.

Sipas arbitrit, dhuna ishte e pashpjegueshme, pasi duke mos pasur asnjë lidhje me ndeshjen dhe ngjarjen, disa persona, që ai i quan gangsterë, i shkatërrojnë pronën e tij. Ai i ka identifikuar ata si trimat e Partizanit.

“Ishin disa djem, tifozë të vegjël dhe po shihnin ndeshjen normalisht. Ndërkohë, vijnë afro 50 apo 100 veta, trimat e Partizanit këto… Unë nuk e kuptoj a jemi shqiptarë a jo, nuk jemi as serbë. Unë vetë jam arbitër futbolli, asistent. Po shihnim sportin dhe vijnë këta gangsterët. Çfarë të them, shihni vetë”, shprehet i tronditur Mahmuti pas ngjarjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Seria A

Juventusi po vjen, mposht Spezian dhe afrohet me kreun

Publikuar

-

Nga

Juventusi është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka mposhtur ditën e sotme Specian me rezultatin 3-0, në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të.

Bardhezinjtë marrin kështu një fitore shumë të rëndësishme, e cila i dërgon në kuotën e 49 pikëve, 3 më pak se Milani i vendit të dytë dhe 7 më pak se Interi kryesues.

Për të kaluar te ndeshja, pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ku bardhezinjtë kishin disa raste shënimi, por nuk ia dolën të shënojnë.

Pjesa e dytë ishte një tjetër histori, teksa ndeshjen do ta zhbllokonte Alvaro Morata, i cili  1 minutë pasi ishte aktivizuar, ia doli të shënojë në minutën e 62’. 9 minuta më vonë mendoi Kieza për të dyfishuar shifrat she për të qetësuar Pirlon.

Megjithatë ndeshjen e vulosi Kristiano Ronaldo, i cili pasi ishte ndalur te shtylla në pjesën e parë, në minutën e 89’, shfrytëzoi në maksimum një asist të Bentakur, për të shënuar golin e tretë dhe të fundit të ndeshjes.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Merret vendimi zyrtar për ndeshjen Lazio-Torino

Publikuar

-

Nga

Ka ardhur komunikimi zyrtar nga gjyqtari Piccinini, ndeshja Lazio – Torino nuk luhet sepse Torino nuk u shfaq as pas 45’ minutave nga koha kur loja duhej të startonte.

“Granata” nuk u nisën për në Romë sepse ishin në izolim, sipas parashikimeve të autoritetit shëndetësor lokal.

Por ndeshja e planifikuar për në orën 18:30 nuk është shtyrë sepse Lega Calcio beson se “Toro” ka përdorur tashmë bonusin e një shtyrje sezonale për ndeshjen kundër Sassuolos. Është një rast i ngjajshëm më atë të Juventus – Napoli.

Tani mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i Federatës së Futbollit të Italisë në lidhje me këtë çështje.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rastet me “Covid-19”, Torino nuk del në fushë, Lazio e pret

Publikuar

-

Nga

Tetë rastet me “COVID-19” në ekipin torinez, madje me variantin britanik, i bënë autoritetet të mos bënin ndonjë lëshim, ndaj edhe Torino nuk u paraqit sot në ndeshjen me Lazion në Romë.

Takimi Lazio-Torino ishte parashikuar të niste në orën 18:30, por që tashmë i takon federatës italiane të futbollit që të vendosë për këtë sfidë…, me institucionin e futbollit që ka kërkuar që sfida të luhet.

Pas ndeshjes me Sasuolon, kjo është ndeshja e dytë që Torino nuk zbret në fushën e lojës.

LEXO TE PLOTE