Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për secilën shenjë?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për secilën shenjë?

Publikuar

-

Dashi

Kjo e mërkurë është një ditë e fortë, kalimi i Hënës në shenjë e vërteton atë. Paolo Fox kujton se nga e marta Dielli filloi një tranzit të bukur që mund të sillte përfitime të ndryshme. Pra, kjo pjesë e fundit e janarit predispozon për atë energji të mirë e cila do të jetë një konstante nga shkurti e tutje. Astrologu këshillon të mos nënvlerësoni takimet e reja dhe të mendoni për dashurinë, sepse në këtë moment ju duhet të sfidoni fatin.

Demi

Thjesht duhet të jeni pak të kujdesshëm për financat, për çështjet praktike sepse, veçanërisht që nga e enjtja, ne mund të shohim një agjitacion të caktuar në këtë kuptim në qiell. Për të vetëpunësuarit, për të gjithë ata që gjithashtu kanë përjetuar një krizë në muajt e fundit, astrologu këshillon që të jenë të durueshëm. Në këtë gjendje të përgjithshme konfuzioni, edhe ata që kanë qenë në biznes për vite me radhë mund ose duhet të bëjnë diçka për të provuar dhe kursyer. Mos e kurseni veten në dashuri në vend se Venusi është i favorshëm.

Binjakët

Ju jeni ndër shenjat më të forta edhe në funksion të muajit shkurt. Dhjetori ishte një muaj i ngarkuar dhe nëse keni pasur probleme tani më në fund po ndiheni më mirë. Ne kemi një horoskop të rëndësishëm me Mërkurin, Jupiterin dhe Saturnin në favor. Duket sikur këto ditë keni filluar me një projekt të ri dhe keni shumë ide në mendje. Dallimi është pikërisht ky: ndërsa fundi i vitit 2020 ishte pa emocione dhe ju ndiheshit pothuajse të padobishëm, tani e keni kuptuar rrugën për të ndjekur dhe kjo vlen edhe për dashurinë. Ju keni shumë forcë shtesë.

Gaforrja

Kjo ditë e mërkurë është mjaft interesante edhe nëse Hëna e kundërt mund të ketë shkaktuar ndonjë shqetësim në 24 orët e fundit. Horoskopi Paolo Fox këshillon që të mos somatizohen tensionet që vijnë nga jashtë duke i bërë ato probleme të vërteta fizike. Bëni kujdes sidomos në dashuri dhe në marrëdhëniet miqësore, sepse ato mund t’ju ​​bëjnë të trazoheni.

Luani

Ju mund të fitoni çdo sfidë, megjithatë që nga fundi i vitit të kaluar ka pasur lëvizje të çuditshme dhe ju vetë mund të keni vërejtur disa njerëz që të kthehen kundër jush. Nuk është rasti ta teproni, përpiquni të bëni kujdes nga përpjekjet fizike. Kohët e fundit jeta juaj ka pësuar një ndryshim të papritur dhe, edhe nëse jeni në dijeni të asaj që ka ndodhur, fakti që duhet të largoheni, të filloni nga fillimi me bashkëpunime të reja është kompleks dhe i vështirë.

Virgjëresha

Tani jeni pak më mirë: ky fillim i janarit ishte i rëndë fizikisht dhe kjo ose sepse kishte probleme reale ose sepse e mbyllët vitin 2020 në një mënyrë tepër të lodhshme. Ju me siguri i keni prerë degët e ngordhura dhe tani jeni në një forcë të madhe, por jo fizikisht. Plane të mira, por nevojitet pak çlodhje.

Peshorja

Duket se në këtë periudhë jeni vërtet shumë i zhytur në mendime dhe kjo ndodh kur më në fund do të keni mundësinë të bëni një ndryshim edhe nëse ekziston frika e ndërmarrjes së hapit të parë. Shkurti do të jetë një muaj i rëndësishëm. Për momentin, ndër të tjera, me Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin në aspekt të shkëlqyeshëm ju jeni me të vërtetë shumë të fortë. Në dashuri jeni ose në anën e personit që ju intereson ose këto ditë mund të thoni mjaft. Do të jeni shumë të palëkundur.

LEXO EDHE:  Nga më të bukurat deri tek më të shëmtuarat/ Zbuloni renditjen e shenjave të horoskopit

Akrepi

Ju mund të përjetoni disa momente të trazimit. Në këtë ditë shenja juaj është e fortë, por horoskopi Paolo Fox ju kujton se deri në shkurt do të duhet të mbyllni situata të padobishme, veçanërisht nga pikëpamja e punës. Ndonjëherë ndjen që nuk mund ta bësh, në të vërtetë po bën shumë gjëra: kjo mund të jetë e vërtetë për ata që kanë fëmijë ose një punë për të vazhduar, të cilët kanë një mijë pengesa dhe ndoshta janë mjaft të zënë gjatë gjithë ditës. Nuk ka kohë për të bërë gjithçka dhe stresi është armiku.

Shigjetari

Ky qiell i së Mërkurës favorizon takimet, emocionet dhe dashurinë. Jeni gati të dashuroheni përsëri. Ju duhet ngrohtësi, emocione, për të mos e privuar veten nga ato ndjesi që janë të dobishme për ju për të jetuar miqësi të reja dhe për të bërë përvoja të reja. Ju mund ta përdorni këtë qiell pozitivisht. Privatësitë e momentit mund të jenë të vështira për ju që keni lindur nga shenja për t’u kapërcyer, por deri në shkurt mund të ndodhë diçka magjike në jetën tuaj.

Bricjapi

Në këtë të Mërkurë keni ndjesinë e veçantë se diçka nuk po shkon në mënyrën e duhur. Shpesh e kuptoni që pavarësisht intuitave të mira dhe madje edhe direktivave që u jepni njerëzve përreth jush, nuk mund të kapërceni pengesat sepse nuk jeni të mbështetur sa duhet. Dhe kur kjo të ndodhë, ju prireni të izoloheni.

Ujori

Për ju, risitë janë afër, por për të siguruar që ky horoskop jep më të mirën që keni për të shmangur vendosjen e vetes në një gjendje parehati dhe të luani në mbrojtje. Ata që duan vërtet të revolucionarizojnë jetën e tyre, ata që duhet të fillojnë rrugë të reja, tani mund të lëvizin. Dashuria po kalon një periudhë të rëndësishme dhe madje mund të bësh një zgjedhje transgresive.

Peshqit

Në këtë të Mërkurë keni një dëshirë të madhe për të shprehur emocionet tuaja, mbase do të ishte me vend ta bëni këtë deri të premten sepse e shtuna dhe e diela do të jenë ditë më të vështira. Ndonjëherë historitë më të bukura janë ato që kanë filluar me raste dhe pastaj vetëm me kalimin e kohës bëhen diçka më shumë. Ju mund të zbuloni se një person që e keni nënvlerësuar ose sfiduar në fund të vitit të kaluar tani është bërë i rëndësishëm./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Buzëqeshi botës sot. Jini mirënjohës për gjërat që keni dhe njerëzit përreth jush. Përforconi ndjenjën komode dhe të ngrohtë brenda dhe përhapeni këtë dashuri te të tjerët. Rrezatoni natyrën tuaj të vërtetë përmes çdo qelize në trupin tuaj dhe shikoni se si shanset vijnë në rrugën tuaj.

Demi

Dita e sotme nuk është dita më e mirë për të bërë shaka praktike. Rrini pranë të zakonshmes. Gjeni siguri në bërjen e gjërave që dini të bëni më mire. Nëse po njihni dikë të ri, ai mund të mos e kuptojnë se si funksionon sensi juaj i humorit.

Binjakët

Jeta juaj e dashurisë mund të përgjigjet shumë mirë me një dozë humori, por ajo që nuk ka nevojë është sarkazma. Energjitë aktuale astrale mund të nënkuptojnë që vija midis të dyve bëhet shumë e hollë, dhe kjo mund të mos ndihmojë gjendjen aktuale të marrëdhënies tuaj.

Gaforrja

Rreshtimi i sotëm planetar tregon se ju duhet të largoni avullin pas një kohe mjaft shqetësuese në të cilën ju dhe partneri juaj jeni përpjekur të zgjidhni disa probleme. Sa I përket aspektit financair, mund të merrni disa këshilla të mira për investime.

Luani

Ju mund të zbuloni se keni opsione se si të reagoni ndaj një ngjarje të caktuar në lidhje me jetën tuaj të dashurisë. Me energjinë aktuale planetare, mund të kuptoni sa e rëndësishme është që të ruani një raport të shëndetshëm në punë.

Virgjëresha

Sot mund të ketë një betejë midis të vjetrës dhe të resë në botën tënde. Përpiquni të tregoheni sa më I arsyeshëm sa I përket aspektit sentimental. Në lidhje me paratë, sot mund të merrni disa informacione interesante për një investim.

Peshorja

Njerëzit mund të duken paksa kokëfortë sot. Fuqitë tuaja të adaptimit mund të vihen në prove. Sa më shumë të jeni të bazuar, aq më lehtë do të jetë të merreni me energjinë e ditës së sotme. Sa I përket aspektit financiar, mund të shfaqen shenja suksesi.

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas astrologut Italian, Paolo Fox

LEXO EDHE:  Të gjithë i kanë zili/ Këto janë tre shenjat më të fuqishme të horoskopit

Akrepi

Kur ngjitni një shkallë, hidhni hapat një e nga një. Kapërcimi i shkallëve dy nga dy mund të rezultojë që të bini përsëri në fund. Përpjekja për të nxituar gjërat sot do të lërë vrima në projektet tuaja. Mos i injoroni detajet.

 

Shigjetari

Fati dhe prosperiteti janë në favorin tuaj, dhe ju keni mundësinë të merrni disa vendime shumë fitimprurëse financiare. Intuita juaj është e drejtë në përputhje me atë që duhet të bëni. Firmosni marrëveshjen më të mirë të mundshme dhe siguroni një të ardhme të drejtë dhe të sigurt për ju.

Bricjapi

Çelësi për të qenë i suksesshëm sot është të ruani stabilitetin në gjithçka që bëni. Energjia aktuale planetare mund të jetë e mjaftueshme për të shkaktuar një mosmarrëveshje midis jush dhe të dashurit tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm se si i shprehni disa gjëra.

Ujori

Ju nuk do të arrini shumë larg pa ndonjë sens humori sot, veçanërisht me rreshtimin aktual astral. Kontrolloni me kujdes çdo detaj dhe përpiquni të mos lini asnjë pjesë të ekuacionit të pa llogaritur. Ju duhet të mbani një humor të qëndrueshëm, të kujdesshëm që rrezaton dhe tërheq të tjerët drejt jush.

Peshqit

Sot mund të merrni disa informacione të dobishme sa i përket aspektin profesional. Eshtë në dorën tuaj që të dini si t’I vini në zbatim keto informacione. Në dashuri, sot mund të kaloni momente shumë të këndshme me partnerin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 22 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Ndoshta do të duhet të forconi pak më shumë lëkurën tuaj sot. Lejoni të tjerët të kenë mendimet e tyre dhe të respektojnë të drejtën e tyre për t’i shprehur ato hapur. Mbani një mendje të hapur dhe mos gjykoni. Sa I përket aspektit financiar, sot ka të ngjarë të merrni disa informacione të vlefshme.

Demi

Shkëputuni nga të gjitha kufizimetsot. E vetmja gjë që ju pengon mund të jetë mendja juaj. Mos ki frikë nga dështimi. Kartat janë në favorin tuaj. Ecni përpara me qëndrimin se do të keni sukses dhe do të arrini gjithçka. Emocionet tuaja janë të forta dhe aktive.

Binjakët

Sot mund të keni vështirësi të lidheni me të tjerët. Njerëzit mund të jenë të ashpër në mënyrë të panevojshme dhe pa ndonjë arsye. Në lidhje me aspektin romantik, gjasat janë që të merrni infomacione pozitive sa I përket gjetjes së partnerit.

Gaforrja

Ju do të jeni personi më I pëlqyer sot. Të gjithë duan të flasin me ju. Tranzicione të shkëlqyera po ndodhin në jetën tuaj tani dhe ju duhet të shikoni se si mund të përvetësoni parime dhe qëndrime të reja ndaj tyre. Emocionet tuaja sugjerojnë që të merrni një qasje jokonvencionale ndaj ditës.

Luani

Nëse nuk doni të përfshiheni në një mosmarrëveshje intelektuale të ndezur sot, mund të dëshironi të qëndroni në shtëpi. Gjithashtu këshilloheni të bëni një shëtitje të gjatë dhe të shmangni të tjerët. Ose thjesht përgatituni për betejë. Njerëzit nuk janë të prirur të jenë shumë dashamirës për çështjen tuaj.

Virgjëresha

Kaloni kohë me miq të mirë sot. Ndani darkën me njerëzit që doni dhe mos ngurroni të jeni bujar me ushqimin dhe pijet. Ju keni aftësinë për të kontrolluar pothuajse çdo situatë. Kujtojini të tjerëve se ata janë pjesë e një tërësie më të madhe dhe se puna së bashku është çelësi për të arritur gjëra të mëdha.

LEXO EDHE:  Video-Jorida Tabaku “demaskon” Ramën/ Si i gënjeu shqiptarët për vendet e punës
LEXO EDHE:  Antropologia shpjegon pse tradhtojmë njerëzit e dashur

Peshorja

Gjëra të papritura janë në rrugë e sipër dhe është më mirë të jesh i përgatitur emocionalisht dhe fizikisht. Ju mund të jeni mjaft i pavendosur, por kur veproni, lëvizjet tuaja shfaqen në shpërthime të shkurtra dhe të fuqishme. Punoni për të mbajtur ëndrrat tuaja në lëvizje.

Akrepi

Pse të kalosh sot me dyshime apo frikë? Ju keni të gjitha arsyet për të qenë të lumtur. Gjërat që ju i parashikoni sot do të rezultojnë jashtëzakonisht të favorshme. Mos hezitoni ta shijoni në maksimum këtë ditë. Njerëzit do të jenë të etur për të marrë pjesë në çdo gjë që po ndodh.

Shigjetari

Bëhuni agresiv me mendimet tuaja sot. Ju mund të ndiheni paksa të shkëputur emocionalisht. Me siguri do ta dëshironi lirinë tuaj. Kaloni ca kohë vetëm për të zgjidhur gjërat. Një ish nga vite më parë mund të shfaqet në derën tuaj, por mos u habitni shumë

Bricjapi

Çfarë po prisni? E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të shkëlqeni. Ju keni mundësinë të bashkoheni me grupe të fuqishme sot, prandaj sigurohuni që të mbani sytë hapur. Bëni gjëra që do të përmirësojnë statusin tuaj aktual në një situatë të lidhur me financat.

Ujori

Shpëtoni veten nga çdo keqardhje. Ndjenja e fajit është e padobishme. Nuk i bën mirë askujt. Emocionet tuaja janë të paqëndrueshme dhe të prirura të shpërthejnë. Mos ngurroni t’i lini të gjitha jashtë. Sot nuk është dita më e mirë për të kërkuar simpati. Vetëm ju mund të pastroni aspektet negative që qarkullojnë rreth jush.

Peshqit

Sot po digjet një zjarr brenda jush. Bëni kujdes se si e përdorni. Ekziston një shans që të mund të ofendoni dikë nëse emocionoheni shumë dhe nuk arrini të vini re se si ndikon qëndrimi juaj arrogant tek njerëzit përreth jush. Përpiquni të forconi sa më shumë miqësitë që keni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 Qershor 2021

Dashi

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor gjatë ditës së sotme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni që kjo të dominojë jetën tuaj.

Demi

Mundohuni të shmangni ushqimin e tepërt. Kontaktet dhe miqtë e vjetër do të jenë të dobishme. Ditë me fat për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vazhdoni të dashuroni.

Binjakët

Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partnerin tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të mbarojë, pasi ju duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do t’ju vlerësojnë për për bashkëpunimin.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë tjetër plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Merrni më shumë kohë për t’u marrë me problemet që mund të hasin fëmijët tuaj. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Luani

Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe fizike. Këshillat nga babai mund të provojnë të jenë të dobishme në vendin e punës. Do të keni durim të kufizuar sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Virgjëresha

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Të menduarit në terma të asaj që dëshirojnë të tjerët, do të provojë të jetë një strategji produktive për ju. Një person pranë jush mund të përfitojë padrejtësisht nga ju, ndaj mos e teproni me bujarinë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Të gjithë i kanë zili/ Këto janë tre shenjat më të fuqishme të horoskopit

LEXO EDHE:  Këto janë tre çiftet më palidhje sipas horoskopit

Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive do të sjellë një ndryshim të situatës. Një rritje e papritur e shpenzimeve mund t’ju shqetësojë. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura të së kaluarës. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale.

Akrepi

Aftësia juaj për të ruajtur energjinë do të jetë mjaft e dobishme për ju, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, atëherë kjo mund të shitet me një fitim të mirë duke përmirësuar pozicionin tuaj financiar.

Shigjetari

Ju do të shqetësoheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për tu çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Bricjapi

Shfrytëzoni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Bëni kujdes të mos ofendoni pa dashur dikë në shtëpi dhe përpiquni të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat / sekretet tuaja personale me partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Një grindje me dikë do të shtojë një “armik” të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më pas mund pendoheni. Bëni një vizitë te një mik që mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshqit

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Marrja e një masazhi me vajra esencialë, do të jetë një përvojë mjaft relaksuese dhe rigjallëruese. Shmangni shpenzimin e parave për investime afatgjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE