Connect with Us

“Korrupsioni Rama bën gjëmën në Tiranë”/ Malltezi publikon foton dhe shfrenon gjuhën: Këlysh k*rve

Politikë

“Korrupsioni Rama bën gjëmën në Tiranë”/ Malltezi publikon foton dhe shfrenon gjuhën: Këlysh k*rve

Publikuar

-

Video/ Malltezi ‘diskrediton’ Blushin: Kur i hedhin ndonjë kockë, nuk e ka problem të lëpijë atë që pështyn

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka denoncuar ‘gjëmën’ që Erion Veliaj dhe Edi Rama kanë bërë me ndërtimet në Tiranë.

Teksa ka publikuar dhe një foto ku tregohen ndryshimet para dhe pas qeverisjes së PS, Malltezi shkruan se për paratë e korrupsionit, u zhduken lulishte për pallate e gradacela.

‘Korrupsioni Rama ben gjemen shume me te rende se cdo pushtim. Si ujku me thenien “Kujton se jam piktor” shpiku PERRALLA sa te kesh qef me “Kthim ne Identitet”, “Tirona ne zemrat tona”, “klyshi kurv… qe nuk i gjente dot paret e korrupsionit ne xhepa”, “Tirana/Shqiperia qe duam” etj. por pasojat jane keto si ne foto. Zhduku lulishtet per pallate e gradacela, me pas kafshoi Parkun e Madh, pastaj bllokoi rruget dhe korridoret pamore e ne fund zhduku edhe korridoret e ventilimit dhe te gjitha keto per ca thase me shume a thua se do i marre me vete ne varr. Gjithe ky krim ndaj qytetit me leje ndertimi te Rames dhe Veliaj. (fotot huazuar nga G. Bakiu)’/CNA.al

Image may contain: ‎outdoor, ‎text that says '‎Tirana para Rama-Veliaj ×י Tirana pas lejeve Rama-Veliaj Rama @ te Iannt Bakiu Pasoja bejne? kaq e dine Ku rruga? Ku koridori pamor? Ku koridoret e drites? Ku koridoret e ventilimit?‎'‎‎

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Publikuar

-

Nga

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka prezantuar kandidatin për qarkun e Vlorës, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Bëhet fjalë për Arjan Devollaj, biznesmen i suksesshëm në Gjermani dhe në Shqipëri.

“Mirë se vjen Arjan Devollaj!

Ndjehem i nderuar që arjan devollaj do të jetë pjesë e skuadrës sonë të kandidatëve për qarkun e vlorës.

Një djalë i ri dhe i realizuar vlonjat, biznesmen i suksesshëm në gjermani dhe në shqipëri, ai synon të japë kontributin e vet për projektin tonë politik, që synon ndryshimin dhe jo thjesht rotacionin.

Arjan Devollaj, vlerë e shtuar e bindjes demokratike për Vlorën dhe Shqipërinë.”, shkruan Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Votimi dhe numërimi elektronik/ KQZ ndryshon zonat e aplikimit

Publikuar

-

Nga

Votimi dhe numërimi elektronik/ KQZ ndryshon zonat e aplikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar projektihn pilot për numërimin dhe votimin elektronik në zgjedhjet e 25 prillit.

Në mbledhjen e sotme, KQZ ka vendosur të ndryshojë zonat se ku do të aplikohet projekti pilot.

Sipas KQZ votimi dhe numërimi elektronik do të aplikohet në zonën e administrimit numër 40, në Njësinë Bashkiake nr.10 në Tiranë.

Kujtojmë që pak kohë më parë PD dhe PS patën përplasje sa i takon aplikimit të projektit pilot.

LEXO EDHE:  Rama mesazh të fortë PD-LSI/Do iu shtrijmë dorën e bashkëpunimit, por …!

LEXO EDHE:  Buxheti i vitit 2021/ Rama: Kemi dhënë kaparin për vaksinën anticovid

PD propozoi Korçën dhe Fierin, ndërsa PS bie deri diku dakord me PD për Korçën, por e propozon si Bashki dhe jo si qarku, teksa në anën tjetër propozon edhe Bashkinë e Tiranës, vetëm në disa Njësi Administrative të saj.

Po ashtu, në mbledhjen e sotme, KQZ ka regjistruar edhe koalicionin opozitar, “Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Iu kërkoj votën sepse…”/ Kush është kandidati i pavarur i qarkut të Beratit

Publikuar

-

Nga

"Iu kërkoj votën sepse..."/ Kush është kandidati i pavarur i qarkut të Beratit

Plarent Aleksi është kandidati i pavarur për qarkun e Beratit në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Përmes një postimi, Aleksi u ka kërkuar qytetarëve të  këtij qarku t’i besojnë votën, kundër aleancës së krimit, ashtu siç ai cilëson PD,PS dhe LSI.

Kandidati i pavarur Plarent Aleksi beson se ai është njeriu i duhur për të përfaqësuar vendin e tij me argumentin se ka studiuar në Perëndim dhe ka një jetë të pastër dhe pa rekorde kriminale.

Un jam Plarent Aleksi, Doktor në Shkenca Sociale dhe Filozofi: Kandidat për Deputet në Qarkun BERAT ( Kuçovë + Urë Vajgurore + Berat + Çorovodë) ju flas drejt dhe sinqerisht, ju kërkoj votën sepse vetëm kështu mund të përfundoj betejën që kam filluar kundër aleancës së krimit (PD+PS+LSI).

Un jam kandidati juaj më i mirë në Qarkun e Beratit nëse kërkoni një kandidat të shkolluar në Perëndim, pa CV kriminale, Atdhetar dhe me vullnet të fortë për të luftuar hajdutërinë në politikë. Un jam i sinqertë, mos u besoni më atyre që shkojnë pas politikës së Korruptuar në Shqipëri”, shkruan Plarent Aleksi./CNA.al

LEXO TE PLOTE