Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat e ditës së sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat e ditës së sotme

Publikuar

-

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Dashi

Sot ju ende mund të përfitoni nga forca dhe efektiviteti i Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Ju dëshironi të hakmerreni për disa gabime tani ose thjesht të riktheheni në linjë . Ju nga natyra zakonisht jeni në gjendje të ktheheni në krye më lehtë se të tjerët pas një periudhe “jo” të mirë. Sidoqoftë, edhe nëse dita është e mirë, këshilla është të minimizoni problemet në dashuri , veçanërisht në çiftet afatgjata nëse ka ndonjë shqetësim. Edhe nëse jeni pranë një personi, nëse ju pëlqen dikush, mund të ndiheni më të largët gjatë kësaj kohe.

Demi

Ndiheni i zemëruar dhe ndoshta pak i trazuar . Yjet do t’iu shpërblejnë me një ditë të rëndësishme. Por duhet të jeni të kujdesshëm, sepse me fundin e janarit dhe fillimin e shkurtit, nëse ka para ose probleme komunikimi ka shumë të ngjarë që duhet të thuash ndalo . Nga pikëpamja e emocioneve të zemrës dhe punës, gjithmonë duket se jetoni në një mënyrë disi të pasigurt . E gjithë kjo në planin afatgjatë mund t’ju bëjë të paduruar!

Binjakët

Ditën e sotme, ju mund të mendoni se diçka do të shkojë keq, por do të jetë një ditë e fortë si dhe e nesërmja. Ky është një fillim i rëndësishëm i javës, i cili gjithashtu mund t’ju ndihmojë të zhvilloni shumë krijimtari . Shenja juaj drejtohet nga Mërkuri, i cili përfaqëson kuriozitetin, aftësinë për veprim dhe eksplorim. Rekomandimi është të mos nënvlerësoni dashuritë e reja .

Gaforrja

Kjo është ende një javë më e mirë se ato të mëparshme, edhe nëse rreth të Mërkurës do të keni disa yje më të kontrastuar. Ju nuk keni aftësinë të rrëshqisni gjërat mbi ju, edhe kur ato nuk ju interesojnë juve personalisht! Ju gjithmonë e ndjeni detyrën të bëni diçka për të ndihmuar të tjerët dhe kjo është e lavdërueshme, por nganjëherë duhet të mendoni edhe për veten tuaj , siç është dashuria. Vetëm dashuritë e reja në këtë periudhë janë ngadalësuar dhe historitë e lashta duhet të kuptohen.

Luani

Keni shumë armiq, që do të thotë që ju tani jeni protagonistë dhe se në një farë mënyre keni edhe forcën për të fshirë paqartësi të caktuara. Ju do të dëshironit të jetonit në një mënyrë më paqësore, por ju jeni ende një shenjë zjarri dhe jeni pothuajse të lumtur të ngriheni për arsyet tuaja kur dikush ju sfidon. Ju jeni luftëtarë! Dita e sotme sjell një sasi të drejtë energjie , por gjithmonë kushtojini vëmendje parave dhe punës.

Virgjëresha

Kjo është një kohë interesante. Për të gjithë ata që kanë biznesin e tyre, nuk përjashtohet që nga mesi i Shkurtit mund të mbërrijnë disa para shtesë ose thjesht që të ketë një zgjidhje ose që të arrijë një rimbursim i pritshëm . Horoskopi i Paolo Fox ju fton të bëni kërkesat tuaja ! Për ata që tashmë kanë pasur disa përparësi më shumë në vitin 2020, mbetet vetëm të vazhdojnë në të njëjtën rrugë dhe të ecin përpara pa u ndalur.

Peshorja

Ju keni filluar këtë javë në një mënyrë disi të hutuar dhe ka një lodhje të caktuar në nivelin fizik . Ne jemi gati të arrijmë një shkurt të rëndësishëm për marrëdhëniet dhe takimet, por ekziston një e kaluar që na rëndon dhe mbase duhet të mbyllim të gjitha situatat që nuk janë më të mira. Problemi juaj është pasiguria, dhe nganjëherë ju mund të paraqisni çështje që nuk kanë më vlerë vetëm sepse ju bezdis të thuani se nuk jeni më dakord për gjëra të caktuara ose të argumentoni. Ju duhen konfirmime dhe siguri.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

Akrepi

Me Marsin të trazuar, së bashku me planetët që po kombinohen në një mënyrë shumë të veçantë, ju mund të jeni pak më intolerantë . Dita e sotme mund të jetë një kohë e lodhshme , por yjet ju ndihmojnë të reagoni! Një çështje e punës dhe parave do të duhet të trajtohet me shumë kujdes, sepse deri në shkurt diçka mund të ndryshojë. Tani jeni ju që nuk pranoni më një farë pasigurie , kështu që si në dashuri ashtu edhe në punë keni nevojë për siguri.Vëmendje për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë, financat dhe pronën.

Shigjetari

Tani për tani ju jeni gati të shpërtheni, por në një mënyrë të mirë ! Në fakt është një shpërthim vullneti, veprimi, dashurie dhe rebelimi. Këta planetë që do të përqendrohen gjithnjë e më shumë në një pikë të qiellit që përfaqëson çlirimin , do të çojë shumë prej jush të rebelohen kundër disa rregullave dhe situatave të caktuara që nuk janë më të mira. Dita e sotme ju jep energji të mirë : me Hënën, Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm ju me të vërtetë mund të zgjoheni dhe të filloni një jetë të re.

Bricjapi

Sot shënon pak kohë, si ajo e djeshmja. Kjo është një javë në të cilën disa beteja mund të duken të humbura : në realitet ju e dini shumë mirë se çfarë duhet të bëni, por shpesh keni njerëz përreth jush që nuk janë shumë të qëndrueshëm. Keni shumë besim tek vetja, por pak tek të tjerët; pikërisht për shkak të një grupi, një personi, një situate të paqëndrueshme, tani mund të nervozoheni shumë. Ju jeni paksa të izoluar nga gjithçka sepse dëshironi të hiqni shumë bezdi nga jeta juaj.

Ujori

Sot ju keni një garanci të mirë suksesi falë një Hëne të rëndësishme. Shenja juaj është ndër të preferuarat e yjeve, të paktën deri në mes të shkurtit. Sidoqoftë, shpesh duhet të përpiqeni të jeni më të qartë me veten dhe më pak konfuz. Krijimtaria e madhe, dëshira e madhe për të bërë , por nëse nuk ka një projekt të qëndrueshëm dhe nuk ka ndonjë ide fikse ose dëshirë për të ndërtuar, mirëqenia mund të bëhet sëmundje. Kini kujdes të mos ndiheni të detyruar : është një moment kur dëshironi të ndryshoni jetën tuaj, por duhet të bëni zgjedhjet e duhura në mënyrë që të mos e gjeni veten duke u penduar për diçka nesër.

Peshqit

Ju keni forcë të mirë sot. Historitë që kanë shfaqur muajt e fundit janë më bindëse. Në disa momente jeni ndjerë i favorizuar në zgjedhjen e një dashurie, ndërsa në të tjerët jeni ndjerë plotësisht i çorientuar. Sot prodhon një efekt më pozitiv në dashuri me Venusin e favorshëm. Fatkeqësisht, në dy muajt e fundit puna nuk ka dhënë shpërblime të mëdha dhe mbase mund të keni pasur edhe një rezultat më të ulët sesa pritej, por nga qershori deri në dhjetor do të përjetoni muaj me forcë të madhe .Ajo që po përjetoni dhe po përgatitni tani do të zhvillohet mirë nga fundi i pranverës e në vazhdim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Nga

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Dashi

Takimet, telefonatat dhe ndryshimet mund të mbërrijnë në çdo moment . Shumica prej jush mendoni se diçka ka ndryshuar që nga viti i kaluar dhe patjetër që dëshironi të riktheheni në lojë.

Demi

Po përjetoni një kohë transformimi të madh . Nga pikëpamja e punës dhe e personalitetit ka vështirësi për të bërë gjëra, është një fazë kalimi që është pak e rëndë për tu kapërcyer, por që nuk do të përfshijë shqetësime serioze.

Binjakët

Gjatë kësaj kohe mund të arrini diçka më shumë por ata që nuk janë akoma mirë mund të kenë lënë pas dore fizikun e tyre. Kjo mbetet një kohë e veçantë për ndjenjat dhe marrëdhëniet familjare.

Gaforrja

Këtë të enjte mund të mbështeteni në yje interesantë sipas astrologut. Java e duket shumë interesante për marrëdhëniet . Në këtë periudhë është sikur ndiheni të lirë nga një barrë edhe nëse nuk jeni akoma i angazhuar në ndonjë gjë të rëndësishme.

Luani

Ju mund të mbështeteni në këtë Hënë që kalon nëpër shenjën tuaj edhe nëse shqetësimet për ju në periudhën e fundit kanë qenë kaq të shumta. Mundohuni të përballeni me guxim situatën që shkoi keq në fillim të muajit.

Virgjëresha

Po kaloni një javë me plot gjëra për të bërë dhe mbase shumë të trazuar. Jeni nervozë pasi do jepni llogari për veprimet tuaja, punën tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi 3 Korrik 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 24-31 Gusht/ Si do të jetë java e fundit e muajit përsa i përket punës

Ju duhet të besoni në aftësitë tuaja dhe kjo do të jetë thelbësore sidomos në këto ditë. Mërkuri dhe Saturni në një aspekt të shkëlqyeshëm me të vërtetë mund të kthejnë tabelat në favorin tuaj.

Akrepi

Duhet të harroni një fillim të shkurtit, i cili ishte mjaft i rëndë dhe plot bezdi. Ju mund të ndiheni veçanërisht të stresuar këto ditë . Mundohuni t’u kushtoni vëmendje fjalëve.

Shigjetari

Ju duhet të përballeni me një problem të vogël: midis kësaj të enjte dhe të dielës do t’ju duhet të zgjidhni një bezdi të vogël. Pavarësisht nëse është një problem fizik apo personal, astrologu rekomandon kujdes.

Bricjapi

Katër ditë interesante arrijnë me një kulm maksimal midis të Shtunës dhe të Dielës. Gjithsesi këtë të enjte mund të ndiheni shumë të lodhur. Horoskop i rëndësishëm për punën, mund të ktheheni në lojë.

Ujori

Ju jeni në një periudhë ndryshimesh të mëdha edhe nëse në disa raste ato nuk përcaktohen nga vullneti juaj. Këto ditë jeni pak i shqetësuar sepse po humbni mbështetjen e një personi.

Peshqit

Këto janë ditë të rëndësishme për ndjenjat që ju disi të shëroheni nga një zhgënjim ose kaloni një ndarje të kohëve të fundit. Mundohuni të zgjidhni disa trazira të vogla të brendshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 shkurt 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 21 shkurt 2021

Dashi

Ndoshta do të duhet të bësh një zgjedhje midis thënies së së vërtetës dhe gënjeshtrës sot. Në disa rrethana, kjo mund të jetë e vështirë, veçanërisht nëse keni frikë se do të lëndoni ndjenjat e dikujt. Mos harroni se një gënjeshtër mund të marrë më shumë energji sesa e vërteta.

Demi

Dihet se jeni zemërmirë. Eshtë e rëndësishme për ju të besoni në instiktet tuaja për të parandaluar një problem në aspektin sentimental. Nëse mendoni se jeni duke u përdorur, përpiquni të tregoheni më i qartë.

Binjaket

Natyra juaj është intensive. Ju ndoshta i ndjeni gjërat thellë dhe kaloni shumë kohë në mendime. Mund të jetë koha të dilni dhe të kënaqeni. Çohuni nga karrigia dhe bëni një shëtitje. Takoni dikë për drekë ose bëni pak pazar ose joga.

Gaforrja

Ushqejeni mendjen tuaj sot. Ndërsa pa dyshim që ju pëlqen të jeni aktiv dhe shoqëror, gjithashtu mërziteni mjaft shpejt. Eksploroni një temë interesante ose mësoni një hobi të ri. Stimuloni mendjen tuaj dhe trupi juaj do të bëhet më energjik.

Luani

Nëse mendoni se keni diçka të vlefshme për të ofruar, konsiderojeni këtë me kujdes. Ju jeni natyrshëm miqësor dhe mund të merreni vesh me pothuajse këdo. Kjo tashmë mund të jetë forca juaj. Ju keni diçka të mrekullueshme për t’i sjellë grupit tuaj shoqëror.

Virgjeresha

Mos harroni të vini në punë aftësitë tuaja për zgjidhjen e problemeve sot. Ju keni një dhunti të vërtetë për të hetuar situatat dhe për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. Nëse diçka vjen në rrugën tuaj që duket misterioze, përballuni me të me kurajë.

Peshorja

Mos u mashtroni nga të tjerët që nuk janë të drejt me ju. Nëse nuk e njihni mirë personin, besojini instikteve tuaja. Sigurohuni që personi që ju ndihmoni me të vërtetë e meriton atë dhe po ju tregon të gjithë historinë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e yjeve për secilën shenjë

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

Akrepi

Mund të jetë e lehtë të kapeni pas disa gjërave të parëndësishme. Kontrolloni dy herë gjithçka dhe moderoni aktivitetet tuaja. Mos harroni të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.

Shigjetari

Energjia që ndieni sot mund t’ju bëjë aq nervozë saqë të tjerët nuk dinë çfarë të bëjnë me ju. Merruni me punë fizike që të largoni stresin e akumuluar prej ditësh.

Bricjapi

Sipërmarrja në diçka të re dhe të ndryshme mund të jetë ajo që ju nevojitet. Ju keni një anë shumë solide, praktike të personalitetit tuaj, por nevoja për aventura ka të ngjarë të jetë po aq e fortë. Shkoni në një vend ku nuk keni qenë më parë dhe do të eksploroni gjëra të reja.

Ujori

Ju mund të dëshironi të mësoni diçka të re sot. Jeni të lirë të hulumtoni gjithçka që dëshiron zemra juaj. Rritja intelektuale është diçka që ju pëlqen, prandaj pse të mos kaloni kohë në internet ose në bibliotekë duke zbuluar më shumë rreth gjërave tuaja të preferuara?

Peshqit

Nëse sot rastis të takoni njerëz të rinj, bëni kujdes. Disa njerëz duken interesantë sepse janë të guximshëm ose të rrezikshëm. Ndoshta ata bëjnë gjëra që kurrë nuk do të ëndërroni t’i bëni. Kjo mund të duket interesante, por mund të çojë në telashe dhe t’ju dëmtojë nëse nuk jeni të kujdesshëm.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për ditën e sotme?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për ditën e sotme?

Dashi

Në këtë të Mërkurë do të jetë më mirë të shmangni zemërimin , do të jeni shumë të ndjeshëm. Kushtojini vëmendje marrëdhënies me shenjat e Demit dhe Akrepit sepse mund të keni një dëshirë të madhe për të distancuar përgjithmonë dikë. Kur keni diçka brenda që ju mundon, zakonisht nuk mund ta përmbaheni, por duhet të flisni. Rreziku është të thuash shumë ose të jesh shumë i ekzagjeruar në deklaratat e tua.

Demi

Ju jeni pak nën presion dhe në këtë moment nuk është e lehtë të bësh gjëra të reja. Ju nuk keni kënaqësi nga puna, sepse rezultatet nuk janë ato që prisnit ose sepse nuk ju pëlqen ajo që keni filluar gjatë tre javëve të fundit. Meqenëse jeni një shenjë toke do të donit më shumë garanci: ata që punojnë si punonjës e dinë që diçka po ndryshon edhe pse jo për fajin e tyre. Ndiheni veçanërisht të trazuar, kështu që këshilla e astrologut është të rikuperoni pak qetësi. Ekziston rreziku për të shkuar kundër dikujt që ndoshta do të kishit dashur më të pranishëm në këtë kohë.

Binjakët

Nga kjo pasdite e tutje ju mund të rigjeni gjallërinë. Kjo është një javë interesante: e mërkura dhe e enjtja mund të jenë ditët klasike për të biseduar me një person, për të krijuar një projekt. Ndoshta e vetmja pikë e dhimbshme është dashuria. Në dashuri, diçka nuk është në rregull: ata që kanë vendosur pritjet tek një person, nga fundi i shkurtit mund të bëjnë papritmas një hap prapa.

Gaforrja

Ju e filluat javën me shumë shqetësim dhe kur jeni shumë të shqetësuar rreziku është të bëni gabime. Pavarësisht nga kriza juaj e brendshme, ju jeni rritur në krahasim me vitin e kaluar dhe jeni më mirë. Kur duhet të luftojmë për të marrë gjërat, kur jemi zhytur në situata të diskutueshme dhe mendojmë se kjo është tendenca e duhur, është sikur jemi të bindur për të duke mos kuptuar se ndoshta nuk është kështu. Kur më në fund mund të braktisim shtigje të përafërta, shtigje të reja hapen.

Luani

Në këtë të Mërkurë do të përqafoni Hënën e cila do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut. Sigurisht, të heqësh qafe të gjitha tensionet dhe të gjitha problemet që lindën gjatë dy javëve të para të shkurtit është e vështirë . Fakti që nga e enjtja Venusi nuk është më e kundërta ju lejon të rivendosni një ekuilibër të caktuar që mund të jetë gjithashtu i dobishëm nëse doni të kurseni ose rikuperoni një dashuri.

Virgjëresha

Po kaloni një javë me të vërtetë stresuese por mos u shqetësoni sepse rezultatet do të jenë të shkëlqyera. Java e parë e marsit njofton diçka të bukur në horizont, por duket se duke u shqetësuar për çështje praktike, të punës dhe financiare, duhet të largoheni nga të gjitha ato që kanë të bëjnë me dashurinë. Mundohuni të bëni gjërat që duhet të bëni përndryshe rrezikoni të ndjeheni nën presion të vërtetë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 24-31 Gusht/ Si do të jetë java e fundit e muajit përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

Ka shumë energji këtë të Mërkurë edhe nëse mëngjesi nuk do të jetë aq interesant. Nga e enjtja do të jetë më mirë, në këtë vit ju i Peshores do të keni forcën dhe dëshirën për të përcaktuar shumë situata të jashtëzakonshme. Kjo vlen për ata që duhet të martohen, të shkojnë të jetojnë së bashku ose që duan të kenë një fëmijë. Problemi i vetëm është ndrojtja, frika dhe ankthi për të cilin shpesh bini pre.

Akrepi

Ju mund të ndiheni pak të trazuar, veçanërisht në pjesën e fundit të kësaj dite. E mërkura dhe e enjtja janë ditë kur është e lehtë të humbasësh durimin: përpiquni të mos ktheheni përsëri në atë situatë konfuzioni dhe nervozizmi të madh që mund të keni përjetuar rreth datës 10 të këtij muaji. Kushtojini gjithashtu vëmendje financave sepse shumë diskutime ndodhin për këtë arsye ose ndoshta do të zgjidhni një ndryshim në punën tuaj dhe kjo gjithashtu do të përfshijë vendime financiare. Për shitjet dhe lajmet e punës do të duhet të presim deri në Mars.

Shigjetari

Do të jetë shumë e rëndësishme të kemi krahasime dhe mbi të gjitha shumë miq përreth. Ju lodheni lehtë duke qëndruar gjithmonë në shoqëri me të njëjtët njerëz, duhet të bëni gjëra të ndryshme dhe të shoqëroheni me njerëz të rinj. Kjo është një ditë e mirë dhe e enjtja do të jetë gjithashtu interesante për të vizituar mjedise të reja. Disa lajme të mira mund të vijnë gjithashtu.

Bricjapi

Po ktheheni nga një fillim mjaft i rëndë i javës , në fakt të hënën dhe të martën Hëna e kundërt gjeneroi stres por ju po shkoni drejt një pjese të dytë më të mirë të javës. Këtë të Mërkurë, ka diçka që nuk është vetëm në nivelin fizik: shërimi i vërtetë do të ndodhë nga e Premtja e tutje. Nëse ka një mosmarrëveshje familjare, biznesi, mendohuni mirë para se të flisni. Vështrimet do të forcohen të Shtunën dhe të Dielën.

Ujori

Tani për tani jeni të mbushur me shpresa të mëdha për të ardhmen . Ju të Ujorit qeveriseni nga dy planetë: Urani që përfaqëson çmendurinë dhe Saturni, planeti i përgjegjësisë. Me forcën e gjërave atëherë ju hyni në kundërshtim me veten tuaj, ndjenja e përgjegjësisë bllokon dëshirën për të zgjedhur një revolucion që mund të ndryshojë jetën tuaj. Ndoshta kohët e fundit keni ngecur me shumë ngarkesa.

Peshqit

Ju jeni gati të përjetoni një kushtëzim të ri, të rëndësishëm dhe gjithashtu pozitiv : nga e enjtja Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm që nuk do të ketë fuqinë për të transformuar jetën në disa orë ose për të ndryshuar emocionet e dikujt. Sigurisht që ky tension ndihet, ju jeni viktimë e ngritjeve dhe ngritjeve. Për çiftet në krizë dhe marrëdhënie të paqarta, midis të shtunës dhe të dielës një bisedë shumë e veçantë dhe e sinqertë do të jetë e pashmangshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE