Connect with Us

Ben Blushi i “paprekshëm”/Lokali i tij mbjell covid 19 dhe dhunë në qytetin e Korçës

Aktualitet

Ben Blushi i “paprekshëm”/Lokali i tij mbjell covid 19 dhe dhunë në qytetin e Korçës

Publikuar

-

Ben Blushi vazhdon të jetë i “paprekshëm”/ Pub Republika vazhdon aktivitetin pas mesnate

Ben Blushi vazhdohn akoma të shkelë ligjin dhe të jetë i paprekshëm nga autoritetet shtetërore.

Lokali “Pub Republika” që është në pronësi të vajzës së tij, Natali Blushi vijon të ushtroj aktivitetin normalisht edhe pas mesnatës me shumë njerëz, duke u kthyer në bombë shëndetësore.

Pavarësisht se vendi ndodhet në karantinë pas orës 22:00, lokali i Blushit nuk do t’ia dijë për rregulla, duke organizuar festa në orët e vona.

Këtë skandal e publikoi ish kryeministri Sali Berisha, i cili nxorri mesazhin e një qytetari dixhital, i cili shprehet se Blushi mbrohet nga Ferdinand Mara që është drejtori i policisë dhe Krenar Gjokutaj që është shefi i komisariatit.

“Lokali i Arben Malavites mbjell covid19 dhe dhune ne qytetin e Korçes.

Narkopolicia ben sehir.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.

Denoj me ashpersi krijimin e bombes biologjike ne qender te Korçes nga Arben Malavita ne lokalin e tij me te cilin mbush xhepat duke perhapur semundje dhe vdekje per pasurimin e tij.

Denoj qendrimin e papergjegjshem te narkopolicise se Korçes qe garanton veprimtarine antiligjore te rrezikshme te lokalit te Arben Malavites. sb

LEXO EDHE:  Video- Berisha flet me emra/Ja “të fortët” që vizitojnë Ramën këto ditë!

Pershendetje dr po ju informoj se per dhunen  dheshkaterimet ne lokalin e blushit policia asnje fjale.Diten  e shtune per shkak edhe te debores korca ka qene plote me turise. Pub republika ka vazhduar punen deri pas mesnate megjithse duhet te ishte mbyllur qe ne 10. Kuptohet mbrojtjen e ofron Fredinand Mara drejtori i policise dhe shefi i komisariatit nje pjanec ordiner Krenar gjokutaj. Keta jo vetem lejojne bomben shendetesore cdo fundjave sepse.marrin vete para nga njerzit e blushit por po fshehin edhe ngharjet kriminale.

Te shtunen lokali gati eshte thyer i gjithi pas nje sheri masiv dhe policia kishte frike te shkonte.

U rahen dy grupe nga tirana per pune droge por policia nuk shkon fare sepse po berk raportin duhet te nxjere oren. Faleminderit doktor qe publikoni te verteten”, shkruan Berisha./CNA.al

https://www.cna.al/2021/01/16/mbuloi-skandalin-e-ben-blushit-drejtori-i-policise-me-biznese-dhe-borxhe-te-dyshimta/

https://www.cna.al/2020/12/25/foto-video-ekskluzive-policia-mbyll-lokalin-e-ben-blushit/

https://www.cna.al/2020/12/24/festa-e-cmendur-ne-kohe-pandemie-policia-mesyn-lokalin-e-ben-blushit-ne-korce/

https://www.cna.al/2020/12/26/ca-te-nenes-e-ca-te-njerkes-policia-gjobit-50-milione-qytetaret-dhe-vetem-10-milione-blushin/

https://www.cna.al/2020/12/26/bomba-shendetesore-naten-e-krishtlindjes-policia-gjobit-lokalin-e-blushit/

https://www.cna.al/2020/12/26/policia-e-korces-zhytet-ne-korrupsion-apo-e-trodhi-blushi/

https://www.cna.al/2020/12/25/skandali-lokali-i-blushit-bombe-shendetesore-qeveria-asnje-mase/

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

“Pa koment”/ Topalli nxjerr videon e Bashës, ja si gënjeu hapur demokratët

Publikuar

-

Nga

Drejtuesja  e “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli ka përdorur si argument për të thënë se kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mashtron demokratët, ka nxjerrë një video të kryedemokratit në vitin 2017, ku deklaronte se nuk do të bënte asnjë pazar me LSI.

Topalli krahas videos ka shkruar “pa koment’ duke lënë të kuptohet se video flet më shumë sesa fjalë.

Në video kryetari i PD-së Lulzim Basha  i garanton demokratët se nuk do të bëjë pazar me partinë e Metës dhe të Kryemadhit, të cilën e ka aleate në opozitë, si dhe kërkonte nga qytetarët që të mos e votonin LSI sepse do të ngeleshin në republikën e vjetër.

“Për të mos lënë demokratët në dyshim, që unë si kryetar i partisë mund të bëj ndonjë pazar me LSI. Se nëse ky dyshim ekziston atëherë çdo demokrat s’ka pse mos të joshet nga shitblerja e votës se hë se do jenë bashkë serish në pushtet.

LEXO EDHE:  ” Shifrat janë manipuluar”/ Berisha: Numri i viktimave 2 herë më shumë se raportohen

LEXO EDHE:  " Shifrat janë manipuluar"/ Berisha: Numri i viktimave 2 herë më shumë se raportohen

Dhe unë i them çdo demokrati se nuk do qeverisim me LSI, mos bëni gabimin fatal se përndryshe do mbeteni si bafqar në auret e republikës së vjetër”, shprehet Basha në video./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultatet e sondazhit/ Çim Peka “çon” Lulin në humnerë, Basha humb zgjedhjet në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Rezultati i zgjedhjeve në 2017-ën

Televizioni i Çim Pekës ka bërë një sondazh ku ka pyetur qytetarët e Tiranës se kë do të votonin nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin sot.

Peka është munduar të rrisë performancën e Lulzim Bashës, për të cilin thotë se e mbështesin 27.3% e qytetarëve të Tiranës, ndërsa PS-në 28.7% dhe LSI-në 7.2%.

Sipas Syri Tv, koalicioni i drejtuar nga PD, ‘Alenca për Ndryshim’ del fitues në Tiranë. Mirëpo faktet kanë nxjerrë bllof sondazhin e Çim Pekës, i cili po mundohet si e si që të nxjerrë Bashën fitues në këto zgjedhje.

Rezultati i zgjedhjeve në 2017-ën për qarkun e Tiranës

Duke bërë një krahasim me shifrat zyrtare të KQZ-së për rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017 për qarkun e Tiranës dhe Bashkinë e Tiranës, vihet re që PD nuk ka asnjë ndryshim.

Në zgjedhjet e kaluara PD-në e kanë votuar 27.67% e qytetarëve të Tiranës dhe LSI-në 13.02% e qytetarëve, ndërsa në rang qarku PD-në e kanë votuar 31.81% e qytetarëve dhe LSI-në 13.45% e qytetarëve.

LEXO EDHE:  Firmosni që presidentin ta zgjedhë populli/Blushi: Reforma pranë dështimit

LEXO EDHE:  Studios ligjore i ndalohet komunikimi me klientin/ Policia nuk u jep informacion

Rezultati i zgjedhjeve në 2017-ën për bashkinë e Tiranës

Pra, PD nuk ka asnjë rritje dhe kjo sipas sondazhit të Çim Pekës që ka nxjerrë dhe LSI me 7% duke e përgjysmuar. Me rezultatet e nxjera nga Çim Peka PD dhe LSI humbasin zgjedhjet.

Çim Peka po mundohet medoemos të ngrejë votat e Bashës, por as sondazhet nuk ka ditur t’i manipulojë si duhet, pasi shifrat e tyre e kanë nxjerrë Lulin me të njejtin rezultat si në vitin 2017 dhe LSI të përgjysmuar.

As kurajo që t’ja ngrenë pak shifrat Lulit nuk kanë, i cili duket të jetë në të njejtën situatë si në 2017 apo edhe më keq./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Zef Mazi jep lajmin e mirë/ Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet, presim…

Publikuar

-

Nga

Zef Mazi jep lajmin e mirë/ Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet, presim...

Kryenegociatori i Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian, Zef Mazi, deklaroi mbrëmjen e sotme se Shqipëria ka plotësuar 4 kushtet dhe 11 kërkesat që i janë kërkuar.

Nga studio e “Real Story” Mazi tha se tashmë hapi i radhës është Konferenca e Parë Ndërqeveritare.

“Nuk dua të flas në emër të unionit, roli i negociatorit është mbi strukturat dhe rolet e partive. Unë kam takuar presidentin që kur kam ardhur në punë, ai ka shprehur interes dhe gatishmërinë që të më ndihmojë. Por jo të ndërhyjë në pozicionin që kam, që e shoh mbi strukturat partiake sepse i tillë është. Motivacioni është që vendi të hyjë në union.

Janë katër kushte që janë plotësuar dhe 11 kërkesa që janë plotësuar. Kushtet kanë qenë katër për të kryer para hapjes së konferencës së parë ndërqeveritare, këto katër janë: kodi elektoral, zgjedhor, funksionaliteti i Gjykatës Kushtetuese dhe e katërta ngritja e institucioneve në luftën ndaj korrupsionit. Këto kushte janë plotësuar nga vendi ynë. Në të tëra këto ka rezultate konkrete. Po ju them se janë rreth 20 komisionarë që janë në procedurë penale për zgjedhjet e 2017-ën. Është një prokuror që është në ndjekje, ka shifra.

LEXO EDHE:  Video-Top Channel propagandë për incineratorët/ Ndiqni faktet që nxjerrin zbuluar gënjeshtrat

LEXO EDHE:  Rama-Meta rivalë në krim/Koalicioni PS-LSI si makinë llogaritëse

Që nga fillimi i SPAK-ut, kjo strukturë ka 15 prokurorë në hetim, është funksionale. Byroja Kombëtare për hetimin po ashtu është funksionale. Procesi i VETING-ut kërkon pak kohë, janë të lidhura të gjitha elementët dhe rezultatet janë”, u shpreh Zef Mazi./CNA.al

LEXO TE PLOTE