Connect with Us

Publikohen formacionet të supersfidës/ Ja si rreshtohen Interi dhe Juventusi

Seria A

Publikohen formacionet të supersfidës/ Ja si rreshtohen Interi dhe Juventusi

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet e sfidës më të madhe të futbollit italian, Inter-Juventus e cila luhet në orën 20:45.

Konte duket të ketë gjetur vendosjen perfekte në mesfushë që nis mbi të gjitha nga Brozoviç, Barela dhe Vidal. Teksa krahët i janë besuar Jangut dhe Hakimit. Ndërkohë Pirlo në krahun tjetër i ka besuar mesfushën treshes Rabiot-Bentakur-Ramesj, që do të ndihmohen nga krahët nga Kieza dhe Frabota.

“Derbi i Italisë” do të ofrojë shumë duele, por ai mes Lukakut dhe Ronaldos shkon përtej kujtdo tjetri. Sa të ndryshëm (dhe jo vetëm nga ana fizike), aq edhe të ngjashëm në vazhdimësinë e shënimit të golit, belgu i zikaltërve ashtu sikurse portugezi i bardhezinjve nuk janë më kot edhe dy më të paguarit e skuadrave respektive, ndonëse paga e Ronaldos është thjesht monstruoze (31 milionë euro në sezon), e pakrahasueshme me askënd tjetër, duke qenë se është sa 4-fishi i asaj të Lukakut (7.5 milionë në sezon).

FORMACIONET ZYRTARE

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young; Lukaku, Lautaro Martinez.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonuçi, Chiellini, Frabotta; Chiesa, Rabiot, Bentancur, Ramsey; Morata, Ronaldo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Seria A

Te Milani nuk heqin dorë nga gara për titullin

Publikuar

-

Nga

Milan-Udineze përfundoi me polemika, teksa vendësit barazuan në minutën e 97-të, me një 11-metërsh. Ky episod kishte dy momente.

I pari ishte kontakti mes Leaos dhe Larsen, por ajo prekje ishte mjaft e lehtë dhe nuk justifikon lëvizjen e dorës së lojtarit të Udinezes që preku topin.

Një skenë e ngjashme, për një kontakt të lehtë, ndodhi edhe në dyluftimin ajror mes Romanjolit dhe Bekaos, në rastin e golit të Udinezes, në pjesën e dytë.

Ndaj, mund të themi se penalltia e akorduar në minutën e fundit për Milanin ishte e saktë dhe nuk ka vend për diskutim.

Vendim Moviola i saktë i Masës, i cili nuk kërkoi as ndihmën e VAR-it.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Kishte parkuar keq Ferrarin”, partnerja zbulon si u njoh me Ibrën

Publikuar

-

Nga

Partnerja e Zllatan Ibrahimoviç, Helena Seger ka rrëfyer së fundmi mënyrën se si është njohur me futbollistin suedez. Ajo shprehet se ka ndodhur në një garazhd në Malmo, ku Ibrakishte parkuar keq Ferrarinne tij dhe kishte bllokuar Mercedesin e saj.

“Ai kishte parkuar keq Ferrarin në një parking të Malmos. E kishte lënë në mënyrë që nuk lejonte Mercedesin tim të dilte. Në një mënyrë shumë nervoze i thashë ta largonte menjëherë, por u duk se i pëlqeva. Nuk është e lehtë të jetosh me atë, por e pranoj që nuk është e lehtë as të jetosh me mua. Mendoj se Zllatan i pëlqej sepse jam e zgjuar, kam një të shkuar të rëndësishme dhe e kam ndërtuar karrierëm me shumë sakrifica.

Martesa? Martesa mund të cënojë ndjenjën time të pavarësisë. Nuk dua të etiketohem si thjesht bashkëshortja e një futbollisti apo si një pjesëmarrëse në një konkurs bukurie. Njerëzit nuk e dinë sa kam studiuar, punuar dhe luftuar”, u shpreh Seger.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Plas te Napoli/ Gatuzo dhe Inzinje tërbohen pas ndeshjes, sherr dhe mes tyre

Publikuar

-

Nga

Sasuolo u ka ngrirë buzëqeshjen në fytyrë lojtarëve të Napolit mbrëmjen e sotme. Insinje përmbysi shifrat në minutën e 90, por 4 minuta më vonë, Kaputo barazon shifrat në 3-3.

Ky rezultat i çmendur ka bërë që të tërbohen te Napoli. Gatuzo menjëherë ka përplasur përtokë xhaketën e tij, ndërsa kapiteni Lorenco Insinje godet me shkelm tabelat në korridorin e hyrjes për në dhomat e zhveshjes.

Por dyshes në fjalë nuk i kanë mbajtur nervat as kundrejt njëri-tjetrit. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Gatuozo se dhe sulmuesi i të kaltërve kanë pasur një zënkë pas vërshëllimës së 3-fishtë të gjyqtarit.

Gjithashtu Insinje ka ëshuar britma edhe në drejtim të shokëve të skuadrës, të cilët u treguan të pakujdesshëm dhe i falën një penallti Sasuolos në sekondat e fundit të takimit.

LEXO TE PLOTE