Connect with Us

FOTO/ Kush është talenti 19-vjeçar nga Berati që debutoi në Bundesligë

BundesLiga

FOTO/ Kush është talenti 19-vjeçar nga Berati që debutoi në Bundesligë

Publikuar

-

Tim Civeja është mesfushori shqiptar 19-vjeçar që ka debutuar në Bundesligë ditën e djeshme me klubin e tij të Augsburgut ndaj Verder Bremenit në transfertë.

Mesfushori shqiptar u aktivizua vetëm për 4 minuta dhe ka dale nga ekipi zinxhir të Augsburgut pasi ka shkëlqyer nga ekipet e moshës ai me meritë është thirrur nga trajneri i ekipit bavarez, Herrlik. Civeja është lindur dhe rritur në Gjermani dhe është me origjinë nga Berati.

Sipas “Transfermarkt.de”, kartoni i tij vlerësohet rreth 300.000 euro.

Djaloshi shqiptar ka një të ardhme të ndritur dhe shumë shpejt mund t’a shohim të grumbulluar në Kombëtaren shqiptare nëse vazhdon me këto ritme dhe paraqitje në Gjermani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

17-vjeçari i Bayernit zgjedh kombëtaren e Gjermanisë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi 17-vjeçar i Bayernit të Mynihut, Jamal Musiala, ka zgjedhur “Pancerat” dhe do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së trajnerit Joakim Lëv në ndeshjet e muajit mars. Lëv është takuar personalisht me lojtarin dhe me sa duket e ka bindur atë që të refuzojë çdo tentativë të Anglisë për të zgjedhur kombëtaren e “Tre Luanëve”.

Ky lajm është konfirmuar edhe nga vetë “Sky Sport” dhe “Bild” ditën e djeshme, të cilët janë shkruar se Musiala është i bindur edhe nga trajneri i Bajernit, Hansi Flik për të zgjedhur kombëtaren gjermane. Kujtojmë që lojtari luan prej dy sezonesh në Mynih dhe konsiderohet një nga lojtarët më premtues për të ardhmen në skuadrën e Bajernit të Mynihut.

Vetë lojtari pranoi dje për faqen zyrtare të federatës gjermane të futbollit se e kishte patur të vështirë për të zgjedhur kombëtaren e duhur. “Nuk ishte e lehtë të zgjidhje mes këtyre dy kombeve. Mendoj që kam bërë zgjedhjen e duhur, kam lindur në Gjermani dhe luaj prej disa kohësh këtu. Edhe pse në Angli jam rritur dhe kam hedhur hapat e para si lojtar. Mezi pres të veshë fanellën e “Pancerave”, do të jetë një ndjesi e veçantë”, tha Musiala.

I pyetur nëse kishte shpresë për të qenë një lojtar i kombëtares në Europian, talenti u shpreh: “Është një ëndërr që dua ta bëj realitet. Edhe pse duhet që më parë të ingranohem me skuadrën. Shpresoj shumë që të jem pjesë e Gjermanisë në një turne aq të madh. Më parë duhet të bind trajnerin Lëv, nuk do të jetë lehtë pasi në skuadër ka shumë lojtarë të mëdhenj. Këtë e di shumë mirë pasi shumë prej tyre luajnë te Bajerni. Të shohim se çfarë do të ndodhë”.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Altin Lala zbulon të ardhmen e Milot Rashicës

Publikuar

-

Nga

Menaxheri i Milot Rashicës, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga Werder Bremeni në fund të sezonit

“Për fat të keq ka pasur dy lëndime, një në fillim të stinorit dhe një para se të përfundonte faza e parë dhe ai tashmë është rikthyer në formën e tij më të mirë. Në lojën e fundit ishte lojtari më i mirë. Shpresoj që të vazhdojë me këto hapa. Unë mendoj se në fund të këtij sezoni me shumë gjasa do të ndryshojë skuadër”, ka thënë Lala për “KosovaPress”.

Lala nuk ka dashur të përmend emrat e skuadrave të interesuara për yllin e Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Kampionët e Bayern-it bien në Frankfurt, rihapet gara për titull në Gjermani

Publikuar

-

Nga

Eintracht Frankfurt thyen Bayern Munchen dhe rihap garën për titull në Gjermani. Kuqezinjtë fituan 2-1 në shtëpi kundër kampionëve në fuqi, duke regjistruar suksesin e pestë radhazi në Bundesligë.

 

Vendasit zhvilluan një pjesë të parë fantastike dhe shënuan dy herë me anë të japonezit Daichi Kamada dhe Amin Younes (eurogol i sulmuesit gjerman).

Bayerni reagoi në fraksionin e dytë. Leroy Sane dhuroi “show” në krahun e djathtë në minutën e 53-të dhe dha një asist për Robert Lewandowskin, me polakun që gjeti golin e 26-të sezonal në Bundesligë.

Eintracht ia doli të ruante avantazhin, siguroi tre pikë super dhe tani numëron 42 pikë, shtatë më pak se bavarezët kryesues. Tre ndeshjet e tjera u mbyllën me fitoret e ekipeve udhëtuese: Mainz, Stuttgart dhe Union Berlin.

LEXO TE PLOTE