Connect with Us

FOTO/ Gjesti i mrekullueshëm i Thiago Silvës, i hedh fanellën punëtorit në skelë

Premier Liga

FOTO/ Gjesti i mrekullueshëm i Thiago Silvës, i hedh fanellën punëtorit në skelë

Publikuar

-

Të jesh punëtor i thjeshtë, mund të jetë dhe përfituese. Diçka e mrekullueshme i ka ndodhur një personi në Angli, i cili ishte duke punuar në skelën e stadiumit të Fulhamit. Në ndeshjen e djeshme ndaj Çelsit, ai preferoi të qëndronte në skelë edhe pse orari i punës kishte përfunduar.

Pasi takimi mes Fulhamit dhe Çelsit mbaroi, punëtori ka marë si dhuratë fanellën e Thiago Silvës. Mbrojtësi brazilian u tregua më se mirëkuptues dhe nuk hezitoi për t’i dhënë fanellën e tij në shenjë respekti.
Po nuk është hera e parë që i njëjti punëtor qëndron në skelë, për të përfituar një fanellë.

Më herët ky person kishte qëndruar përsëri mbas orarit të punës, për t’i kërkuar bluzën një tjetër braziliani, sulmuesit të Evertonit, Richarlison. Ky i fundit gjithashtu u tregua i gatshëm për tja plotësuar dëshirën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Premier Liga

E bujshme/ Myrto Uzunin e duan në dy nga kampionatet më të forta në botë

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik me Ferancvaroshin në Hungari, ku ai u transferua në merkaton e verës. Sulmuesi i Shqipërisë, përveç se në kampionatin hungarez, tregoi paraqitje të shkëlqyera edhe në Ligën e Kampionëve, ku arriti të shënonte edhe një gol, pikërisht ndaj Juventusit, ku përballë kishte idhullin e tij Kristiano Ronaldon.

Duke parë formën e mirë që po kalon, në gjurmët e beratasit janë vënë skuadra nga kampionatet e mëdha europiane. Vetë agjenti i lojtarit, Franci Bode, në një prononcim të dhënë për “Insporti”, është shprehur se interes për lojtarin kanë shfaqur ekipe nga Bundesliga gjermane dhe Premier Liga angleze.

“Klube nga Premier Liga angleze dhe Bundesliga më kanë kontaktuar duke shprehur interesim për Uzunin. Në të kaluarën kemi pasur edhe nga Serie A, megjithatë jemi të fokusuar në sezonin që është duke u zhvilluar. Uzuni është i fokusuar vetëm tek klubi i Ferencvarosh”, tha Bode.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E trishtë/ Ndërron jetë legjenda e Liverpulit

Publikuar

-

Nga

Bota e futbollit në zi. Legjenda e Liverpulit, Ian St Xhon ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare, i cili vuante prej një kohe të gjatë, nga një sëmundje e rëndë në prostë. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i kuq, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

“Ne jemi shumë të pikëlluar nga vdekja e një legjende të vërtetë si  Ian St Xhon. Mendimet e të gjithëve në klubin e Liverpulit janë me familjen dhe miqtë e Ian në këtë kohë të trishtuar dhe të vështirë”, shkruhej ndër të tjera në deklaratën ngushëlluese të klubit anglez.

Ish- sulmuesi skocez kishte fituar dy tituj të ligës së parë nën urdhrat e Bill Shanklit në Anflied në sezonet 1963/64 dhe 1965/66, derisa kishte shënuar edhe golin fitues në finale të FA Cup në vitin 1965.

Xhon gjithashtu kishte përfaqësuar Skocinë 26 herë, derisa më vonë ai u bë trajner i klubit të tij të fëmijërisë, Motheruell, si dhe Portsmuthi.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arteta i mahnitur nga Granit Xhaka

Publikuar

-

Nga

Arsenal triumfoi në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Leister me rezultatin 1-3, teksa një nga më të mirët në fushë për topçinjtë ishte edhe Granit Xhaka. Mesfushori me origjinë shqiptare ka marrë lëvdatat edhe të trajnerit Mikel Arteta, i cili është shprehur se ai është një shembull në fushë.

“Nëse duhet të marrë një shembull në fushë për karakterin dhe për mënyrën si shkon drejt sulmit me atë vendosmëri, ai është Xhaka.

Ai ka luajtur më shumë minuta se gjithë të tjerët, por ai vazhdon edhe kur është i lodhur. Ai mundohet të ndihmojë skuadrën në mënyrën e duhur, ashtu siç bën edhe David Luiz”, u shpreh Xhaka.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara:
Arteta i mahnitur nga Granit Xhaka

Arsenal triumfoi në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Leister me rezultatin 1-3, teksa një nga më të mirët në fushë për topçinjtë ishte edhe...

E bujshme/ Myrto Uzunin e duan në dy nga kampionatet më të forta në botë

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik me Ferancvaroshin në Hungari, ku ai u transferua në merkaton e verës. Sulmuesi i Shqipërisë, përveç se në...