Connect with Us

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral mëson se Kader është gjallë

Life Style

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral mëson se Kader është gjallë

Publikuar

-

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral mëson se Kader është gjallë

Meral shkon të ballafaqohet me Songylin dhe e prekur i bërtet që ajo nuk e besoi.  Songyl më në fund e beson Meralin dhe së bashku me vajzat e tjera mendojnë të gjejnë një zgjidhje për të zbuluar ku është Kaderi. Ndërkohë Ezhder vazhdon ta mbajë të mbyllur Kaderin teksa ajo kërkon ndihmë.

Serkan mendon se do të vdesë dhe i kërkon Xhemresë të mësohet me këtë fakt. Ai përgatit një listë me dëshirat e fundit para vdekjes.

Xhemre dhe Serkan kalojnë natën e parë së bashku. Harika gjen Kaderin në bodrumin e shtëpisë së tyre. Ezhder kërcënon Harikën që të heshtë. Harika njofton Meralin se Kader është gjallë. Feride kalon një moment paniku kur humb nga sytë Metinin në parkun e lojërave./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

7 shenja paralajmëruese që tregojnë se dikush është xheloz për ju

Publikuar

-

Nga

7 shenja paralajmëruese që tregojnë se dikush është xheloz për ju

Xhelozia që kalon pa u vërejtur ose injoruar mund të përshkallëzohet në një sjellje toksike që mund ta transformojë mikun tuaj në mënyrë drastike, madje mund të mos i njihni më. Çështja këtu është se shumica e njerëzve i fshehin këto ndjenja thellë brenda, dhe është e vështirë për ne të themi nëse ata janë xhelozë ndaj nesh apo jo. Fatmirësisht, ka disa mënyra për të kuptuar nëse miku juaj po strehon ndjenja negative për ju. Këto janë shenjat paralajmëruese:

LEXO EDHE:  Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral merr lajmin tronditës

LEXO EDHE:  Këtë javë në serialin “Lule të vetmuara”/ Songyl merr vendimin e rëndësishëm për të shpëtuar të atin

Ata të bëjnë “Kompliment” me një fyerje.

Ata kënaqen me gabimet tuaja.

Ata gjejnë justifikime për të qëndruar larg jush.

Bëjnë thashetheme për ty.

Mërziten për suksesin tuaj.

Nuk njeh arritjet e tua.

Ata gjithmonë duan të jenë pranë jush./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë i ndodh trupit tuaj kur dashuroheni?

Publikuar

-

Nga

Në përgjithësi, njerëzit përpiqen për shoqëri dhe dashuri në jetën e tyre. Për shembull, në vitin 2020, 64% e  grave në mbarë botën bashkëjetonin ose ishin të martuara, por sa prej tyre dinë se si ndikon dashuria në to? Pasi të bini në dashuri me një person, gjithçka, nga gjendja shpirtërore deri te qëllimet tuaja të jetës, mund të lidhen me partnerin tuaj.

Truri juaj prodhon dopamine.

Kur mendoni për të dashurin tuaj, trupi juaj prodhon një hormon që është përgjegjës për ndjenjën e lumturisë ( dopaminë ). Ju mund të ndjeni të njëjtën shtysë kur bëni diçka që ju pëlqen si të hani ushqim të shijshëm ose të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar.

Dashuria ul presionin tonë të gjakut.

Statistikat thonë se pothuajse çdo i rritur tjetër në SHBA vuan nga presioni i lartë i gjakut, kështu që ky është një lajm më i mirë për ata që kanë ‘për fat të mirë’ – marrëdhëniet mund të ndihmojnë në  uljen e presionit të gjakut. Diçka aq e thjeshtë sa një bisedë e shpejtë përpara nisjes për në punë ose darkës së bashku bën një ndryshim të madh. Por kini kujdes, kjo nuk do të jetë e mjaftueshme për të zgjidhur plotësisht problemin tuaj.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Vajzat mësojnë sekretin e Songylit

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral takon gjyshin e saj

Toleranca juaj ndaj dhimbjes mund të rritet.

Shkencëtarët kanë zbuluar se kur jemi duke parë në njeri të rëndësishëm për ne , truri ynë shkakton një mekanizëm që zvogëlon ndjenjën e dhimbjes.

Shëndeti juaj fizik ka të ngjarë të përmirësohet.

Ka kaq shumë mënyra që shëndeti juaj fizik mund të reagojë pozitivisht në gjetjen e shokut tuaj të shpirtit, saqë studiuesit ende po na ndriçojnë me zbulime të reja – dhe disa nga këto gjëra janë provuar tashmë.

Mund të forcojë kockat tuaja.

Një  studim tregoi se burrat që janë në një marrëdhënie kanë kocka më të forta. Ky fakt i la shkencëtarët të pyesnin nëse është një reagim natyral, apo nëse është thjesht fakti që burrat në marrëdhënie kujdesen më mirë për shëndetin e tyre dhe kanë një dietë më të mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Modelja e fitnesit me trupin perfekt/ Kiera Bernier, fantastike në fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Kiera Bernier është një yll Instagrami dhe modele fitnessi. Kiera është shumë e apasionuar pas palestrës dhe këtë e tregon dhe trupi i saj perfekt.

Ajo pozon për shumë marka të njohura si kremra apo edhe bikini. Kiera është përfolur shumë për operacioninplastik në gjoks dhe kjo duket qartë edhe në disa prej fotove të modeles.

Ajo kujdeset shumë për fizikun e saj dhe gjithnjë mban një regjim ushqimor të shëndetshëm.

LEXO EDHE:  Këtë javë në serialin “Lule të vetmuara”/ Songyl merr vendimin e rëndësishëm për të shpëtuar të atin

LEXO EDHE:  Lule të vetmuara/ Kader përfundon në spital, a do të dëshmojë ajo kundër nënës së saj?

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE