Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës së Shën Valentinit

Dashi

Tani keni një ngarkesë të madhe që mund të shprehet edhe në dashuri. Deri më 15 shkurt ka të ngjarë që do të ketë zgjidhje dhe propozime për ju. Ju jeni më luftarak dhe më i fortë se në fund të vitit të kaluar, por nuk duhet të nxitoni : jeni të lodhur (me të drejtë) duke pritur për ngjarje dhe rrezikoni të veproni shumë impulsivisht. Këshilla është të zhvilloni projekte të reja dashurie.

Demi

Kjo fundjavë duhet t’i kushtohet relaksimit : duhet të ndaleni për një moment. Ky fillim i vitit është shumë i nxituar: ata që kanë një kompani ose punojnë vetë duhet të rishikojnë shumë gjëra. Ju ndoshta jeni objekt kritikash ose ndonjë situate konflikti që duhet të përpiqeni t’i menaxhoni sa më mirë që të mundeni. Nga sot dhe nesër do të kemi nevojë për vëmendjen më të madhe nga ana juaj.

Binjakët

Mes ditës së sotme dhe të nesërme do të ndiheni shumë nervoz , deri në pikën që dëshironi të futeni në një cep dhe kjo është e çuditshme sepse ju jeni shenja e komunikimit! Ju e dini që kur keni një problem përpiqeni të flisni dhe të shpjegoni atë që ndjeni, por ndoshta jeni duke pritur ose në ankth për një rezultat ose një projekt që mund të fillojë javën e ardhshme. Qetësia është e nevojshme.

Gaforrja

Ju duhet të rizbuloni emocionet më të bukura dhe midis sot dhe nesër kjo do të jetë e mundur. Ato janë 48 orë objekt i një reflektimi të thellë që ju intereson të gjithëve. Ndjenjat pozitive së shpejti mund të lindin në funksion të së ardhmes. Këshilla për ju është të mos nënvlerësoni takimet dhe të dëgjoni intuitën tuaj .

Luani

Ju duhet të kontrolloni llogaritë dhe të jeni të kujdesshëm në çështjet e biznesit . Ndoshta për të shpëtuar një situatë mund të duhet të bini dakord me disa njerëz. Është një periudhë që krijon disa pengesa të vogla dhe të duhet gjithë shkathtësia dhe forca jote për t’i kapërcyer ato . Nuk është një kohë e keqe, por nuk mund të thuhet se gjithçka shkon normalisht.

Virgjëresha

Ju mendoni se ka tensione të veçanta këtë fundjavë . Ndoshta ditët e sotme dhe të nesërme projektojnë një vizion shumë të çuditshëm të jetës tuaj. Ka shumë përpjekje dhe shumë agjitacion . Nuk është e rëndësishme të krahasohet me të kaluarën, ndërsa është thelbësore të veprohet në funksion të së ardhmes sepse kjo 2021 mund të sjellë shumë burime. Dashuritë e lindura në javët e fundit janë më të forta.

Peshorja

Ndër karakteristikat më të bukura të shenjës suaj është dashuria për artin dhe bukurinë . Pikërisht për këtë arsye, shumë herë ju keni rënë në dashuri me njerëz shumë interesantë në një nivel fizik, por jo aq intrigues nga pikëpamja mendore. Nëse do të kishte një zhgënjim në dashuri, tani duhet t’i kushtojmë më shumë vëmendje përmbajtjes . Ata janë yje të rëndësishëm, pasi Venusi ka filluar një tranzit që mund të jetë edhe më efektiv deri në shkurt.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Akrepi

Mes ditës së sotme dhe të nesërme do të gjeni pak qetësi dhe kjo është shumë e rëndësishme, sepse në kohët e fundit ka pasur shumë nxitim, shumë tension dhe trazira të brendshme. E gjithë kjo ka minuar situatën tuaj personale. Ky zemërim ka ndikuar edhe në dashuri ndaj dhe problem është i dyfishtë. Në çdo rast, në këto 48 orë do të jetë gjithashtu e mundur të rregulloni marrëdhënien tuaj.

Shigjetari

Shpresa është që ju të mos keni në krah njerëz që kufizojnë gamën tuaj të veprimit, sepse dita e sotme dhe e nesërme nuk ju bëjnë të predispozuar mirë për pengesa dhe privime. Ju ndiheni shumë të lirë! Këshilla e horoskopit të Paolo Fox për 48 orët e ardhshme është të keni kujdes nëse duhet të lëvizni ose nëse duhet të bëni gjëra të caktuara, sepse disa probleme mund të lindin për shkak të nxitimit ose ndonjë pakujdesie.

Bricjapi

Ju jeni më të fortë sot. Këto janë yje të rëndësishëm për të gjithë ata që tashmë kanë një dashuri dhe duan ta konsolidojnë atë, për ata që kanë ndjenjën se shkojnë mirë dhe janë optimistë për të ardhmen. Të gjitha situatat që lindin tani në dashuri mund të jenë vendimtare, por duhet të jeni më të kujdesshëm në ekspozimin e vetes. Shpesh, në fakt, për hir të perfeksionizmit gjithmonë bëni diçka më shumë se të tjerët dhe kjo nuk është mirë.

Ujori

Po kaloni një fazë të padurimit të madh . Në dy javët e para të shkurtit do të ketë një takim të rëndësishëm të shumë planetëve në shenjën tuaj të zodiakut. Gjatë asaj kohe do të ketë disa gjëra të çuditshme në botë dhe ndoshta edhe beteja. 15 ditët e para të shkurtit, pra, do të na ftojnë të jemi të kujdesshëm në gjithçka dhe mbi të gjitha të mos zgjojmë polemika.

Peshqit

Kur Hëna kalon nëpër shenjën tuaj të zodiakut, ju emocionoheni më lehtë. Kjo është një ditë interesante, një ditë që nuk sjell polemikë dhe që mund të zgjojë një dashuri të madhe. Nëse një histori ka mbaruar me të vërtetë, këshilla është ta harroni atë dhe të shikoni përpara. Zakonisht ju jeni shumë të lidhur me kujtimet, por ndonjëherë që të përmirësoheni duhet t’i jepni një shpullë gjithçkaje që nuk ju pëlqen ose që nuk funksionon./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për të kapur majat/ Dy shenjat më egoiste të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Bëjnë gjithçka për të kapur majat/ Dy shenjat më egoiste të horoskopit

Dashi

Kur e kuptoni se çfarë dëshironi, thjesht shkoni për ta marrë. Është diçka pozitive, për aq kohë sa mund ta kontrolloni. Ja që shpesh ndosh që situata t’ju dalë jashtë kontrollit. Natyrisht, mundoheni ta shpjegoni pse copa e fundit e picës e mbetur në kuti ju takon juve dhe askujt tjetër, ndërsa në sytë e të tjerëve mbeteni gjithmonë i etiketuar si egoist!

Luani

Motoja juaj është ‘çfarë të sheh syri, atë do marrësh’. Karakterizoheni nga guximi për të kaluar çdo pengesë, vetëm e vetëm që të arrini majën. Nuk e mendoni aspak që të ndaleni kur shihni diçka që doni, duke e bërë të qartë për çdokënd tjetër që të vetmit fitimtarë jeni ju dhe vetëm ju! E nëse dikush tjetër e do të njejtën gjë si ju, thjesht uleni ta këshilloni që po bën gabimin më të madh të jetës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nëse diçka në dashuri ju shqetëson në mendime, do të jetë me vend që këtë të premte të adresoni çështjet siç duhet. Lidhur me punën, pavarësisht krizës së përgjithshme, diçka e mirë rezervohet në qiell. Tregoni vëmendjen e duhur!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Sipas horoskopit(14 maj), për sa i përket dashurisë, fundjava do të sjellë rezultate të mira. Sa i përket punës duhet të merrni kohë para se të veproni. Përdorni mendimet siç duhet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse shkëndija nuk është ndezur për një kohë të gjatë, tani është koha për të ecur përpara. Sa i përket punës, falë një propozimi të ri, do të jetë e mundur të përballesh me disa risi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka ardhur koha të ktheheni në lojë, ndërsa në punë është e nevojshme t’i kushtoni vëmendje të madhe vendimeve që do të merren. Mos u ngutni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Sipas kësaj fundjava do t’ju sjellë disa këshilla, por gjithashtu do të ngrejë dyshime në lidhje me ndjenjat. Sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë falë një vetëvlerësimi në rritje. Vazhdoni kështu!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi filloi me një tranzit të veçantë dhe kjo do t’ju çojë të jeni shumë tolerant në diskutime. Durimi do të jetë i nevojshëm edhe në punë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ka pasur një krizë në dashuri, diçka mund të ndryshojë në orët e ardhshme. Sa i përket punës, ka ardhur koha të ndryshojmë dhe të shikojmë pak përreth.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

LEXO EDHE:  Ngjyra që ju përfaqëson sipas shenjës tuaj të horoskopit

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna nuk është më kundër jush. Dallimet duhet të zgjidhen sa më shpejt, që të jetë e mundur. Në vendin e punës nuk jeni plotësisht të kënaqur: disa vështirësi ju fusin në krizë të madhe.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna ka qenë në opozitë për disa ditë, por nuk duhet të dorëzoheni. Mos u dorëzo kurrë. Sa i përket punës, e premtja do të jetë një ditë për tu marrë me energjinë e duhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ndryshimet që ekzistojnë në çift mund të zgjidhen me një komunikim të mirë. Sa i përket punës, ju mund të bëni disa gabime, për shkak të shpërqendrimit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Takimet e këtyre ditëve do të jenë shumë interesante, për të ardhmen. Kjo vlen si për dashurinë ashtu edhe për mjedisin e punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Para se të thoni ndonjë gjë, mendohuni dhe përpiquni të përdorni fjalët e duhura. Për sa i përket punës, lodhja ju bën të ndjeshëm: nervozizmi juaj rrjedh gjithashtu nga kjo situatë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Lajm i mirë për dashurinë, ndër të tjera me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve mund të keni një histori të mirë. Ju dëshironi të lëshoni, por gjithashtu duhet të kapërceni një pengesë. Në punë, tani mund të ndryshoni dhe të filloni diçka të re gjithashtu!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Lajm i mirë për dashurinë: një mirëkuptim i mirë mund të lindë me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por kujdes për ish-in. Në punë, jeni paksa i trazuar dhe keni Jupiterin dhe Saturnin përballë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u dorëzoni!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në punë, mos mendoni negativisht tani!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet tani janë premtues dhe ata që janë bashkë për një kohë të gjatë gjithashtu mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, lajme të mira.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Për ndjenjat, situata është pak e veçantë, ju mund të keni mendime të dyta. Ëhtë më mirë të jesh i kënaqur me atë që vjen në vend që të nervozohesh!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi dhe Hëna janë disonante dhe dashuria ndikohet shumë nga kjo. Në punë, nëse po kërkoni një bonus, prisni javën tjetër!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna, Merkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që për dashurinë gjithçka po shkon mirë, përfitoni prej saj. Në punë, ka pak entuziasëm në ajër, por nëse filloni një projekt herët mund të keni një lajm të mirë!

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

LEXO EDHE:  E paparashikueshme/ Karakteristikat e Peshores

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shtyni një përballje deri të hënën e ardhshme, tani është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Në punë, momenti është delikat: pranoni atë që ju ofrojnë, përpiquni të mos hapni mosmarrëveshje dhe mosmarrëveshje!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna dhe Venusi janë të kundërta, është më mirë të qëndroni të qetë në dashuri. Në punë, përpiquni të merreni me të gjitha problemet!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Çiftet më pak të qëndrueshme mund të kenë keqkuptime dhe komplikime gjatë fundjavës. Në punë, jeni të pavendosur dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Hëna është e favorshme dhe tani ka ardhur koha për të folur, për të përfituar nga këto mundësi të bukura. Në punë, moment shumë pozitiv: filloni të planifikoni për të ardhmen!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri ka shumë polemika, më mirë për të mbajtur diskutimet larg. Në punë, ju jeni të lodhur, por mund të ndodhë që një bashkëpunëtor t’ju zemërojë.

LEXO TE PLOTE