U denoncua për falsifikim të orës së aksidentit/ Prokurori i “listës së zezë”, në filtrin e Vettingut

Olger Eminaj, prokurori i Korçës, është një nga prokurorët e denoncuar nga ish Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në vitin 2014, pranë Presidentit të asaj kohe dhe njëherësh kreut të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Bujar Nishani dhe Ministrit të Drejtësisë në atë kohë, Nasip Naço. Në fakt asnjërit prej të denoncuarve, pra “listës së … Continue reading U denoncua për falsifikim të orës së aksidentit/ Prokurori i “listës së zezë”, në filtrin e Vettingut