Connect with Us

Skandali me sanitaren e spitalit/ Murrizi kap “mat” Ramën

Politikë

Skandali me sanitaren e spitalit/ Murrizi kap “mat” Ramën

Publikuar

-

Skandali me sanitaren e spitalit/ Murrizi kap “mat” Ramën

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama lidhur me skandalin e sanitares se spitalit “Shefqet Ndroqi” e cila i zhvati 8 milionë lekë vajzës së një pacienteje me Covid.

Sipas Murrizit, nuk ka deklaratë më realiste se ajo e Ramës, që sipas deputetit nënkupton se nuk është problem pse brenda institucioneve të shtetit të kërkojnë para, por probelemi është që nuk mund të japësh para pa e njohur personinq që ja jep.

Murrizi thotë se Rama përmes kësaj deklarate thotë se populli nuk duhet t’i japë para lloj lloj nënpunësi, por vetëm atyre që i njohin se çfare posti kanë.

“Nuk ka deklarate me “realiste” se kjo qe thote km Rama
Pra nuk eshte problem pse brenda institucioneve te Shtetit te kerkojne para, por problemi eshte qe nuk mund te japesh para pa e njohur personin se kujt po ja jep??????
Kjo do te thote qe :
o popull mos ju jepni para lloj lloj nenpunesi ,por vetem atyre qe ju i njihni mire se çfare soj jane, çfare pune bejne dhe çfar posti kane
Me fjale te tjera km thote qe kur keni pune neper ministri duhet ti jepni para ministrave
Kur keni pune ne drejtori, duhet tu jepni para drejtoreve
Kur keni pune ne bashki duhet tu jepni para kryetareve
Ndersa po te keni pune ne kryeministri ose me vete km, ketu nuk ka nevoj fare te japesh para tek km Rama se ketu ka 2-3 mon kokoleshe qe te rruajne dhe ketu nuk mbaron dot pune kurre po nuk more leje tek 2-3 biznesmene ku hajdutet e te tre tufave ( ps, lsi, pd) kane mbyllur parate e vjedhura”, shkruan Murrizi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

“Bashkëpunim taktik me Topallin”/ Patozi zbulon marrëveshjen me ‘Lëvizjen për Ndryshim’

Publikuar

-

Nga

“Bashkëpunim taktik me Topallin”/ Patozi zbulon marrëveshjen me 'Lëvizjen për Ndryshim'

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Report tv, ku ka folur për situtën parazgjedhore.

Ai tha se partia e tij do të dalë e vetme në zgjedhjet e 25 prillit, por do të ketë një bashkëpunim taktik para elektoral me partinë e Jozefina Topallit.

“Unë dhe topalli nuk jemi kaq të mërzitu, ne jemi në komunikimin, kemi pasur takime dhe jemi përpjekur të arrijmë një rezultat, qëllimi ynë është i përbashkët, synimet e njëjtat por vendosëm që të kandidojmë me lista të veçanta.

Ne kemi një marrëveshje do të kemi një bashkëpunim taktik para elektoral, ku gjatë zgjedhjeve do të përpiqemi të mos i prishim punë njëri-tjetrit por ta mbështesim në qarqe sipas rastit”, tha Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Meta në merak për rezultatin e zgjedhjeve”/ Patozi: Ka shfaqur nervozizëm ekstrem

Publikuar

-

Nga

“Meta në merak për rezultatin e zgjedhjeve”/ Patozi: Ka shfaqur nervozizëm ekstrem

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ishte i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku mes të tjerave ka komenuar dhe deklaratat e fundit të presidentit Ilir Meta, i cili është shfaqur gjithnjë e më tepër i nervozuar lidhur me zhvillimet elektorale.

Patozi tha se Meta është njeriu që duhet të jetë më pak i interesuar në rezultatin e zgjedhjeve, por në fakt është më i axhituari.

 “Janë shenja të qarta të një nervozizmi ekstrem, unë nuk e kuptoj arsyen, në fakt e kuptoj, njeriu që duhet të jetë më pak i interesuar në rezultatin e zgjedhjeve është më i axhituari. Ai s’është në zgjedhje, gruaja e tij është, edhe Lulzim Basha është më i qetë. Pas Ilir Metës është më i nervozuar Sali Berisha. Këta duhet edhe të mësojnë nga politika, një njeri që shfaqet nervoz i tradhëton merakun që ata kanë lidhur me rezultatin e zgjedhjeve, të bëjnë edhe gjoja fundja. Por ne s’na intereson se ne kemi betejën tonë”, tha Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tërmeti i fuqishëm në Greqi/ Xhaçka: Shqipëria e gatshme të ndihmojë

Publikuar

-

Nga

Tërmeti i fuqishëm në Greqi/ Xhaçka: Shqipëria e gatshme të ndihmojë

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndien edhe në vendin tonë.

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter zonën e Larisas në Greqi ka shkaktuar dëme të shumta pranë epiqendrës, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ministrja e Jashtme Olta Xhaçka përmes një postimi në rrjetet sociale.

Xhaçka shprehet se Shqipëria është në solidaritet të plotë me Greqinë, duke shtuar se Tirana është e gatshme që të ndihmojë, në rast se është nevoja.

LEXO EDHE:  Mos-dekretimi i Lleshit/ Ish-ministri: Meta i hoqi Ramës…

LEXO EDHE:  Skandali i firmave të karburantit/ Kërkohet procedim për evazion, pastrim parash...

“Solidaritet i plotë me # Greqinë! Zemrat dhe mendjet tona shkojnë te fqinjët tanë grekë në këtë moment të vështirë! 🙏

Shqipëria është gati të ndihmojë, nëse paraqitet nevoja.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE