Connect with Us

Horoskopi i ditës, 15 janar 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 janar 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Do të jetë një ditë tjetër veçanërisht stimuluese, edhe pse më e mira do të vijë në fillim të shkurtit. Pesëmbëdhjetë ditët e para të muajit tjetër do të kenë një situatë unike astrologjike, aq ndikuese sa që disa mund të kenë pasoja edhe në jetën shoqërore. Sidoqoftë, do të keni forcën dhe qëndrueshmërinë për të përballuar çdo ngjarje dhe në ditët e ardhshme mund të planifikoni edhe diçka interesante për pranverën.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Duhet të përpiqeni të gjeni një qetësi shpirtërore. Ditët e fundit keni pasur disa vështirësi në marrëdhënie, dyshime që ju kanë munduar. Fakti është që në punë po përjetoni një moment të pasigurisë së madhe, ndërsa do të duhej stabilitet. Sa më shumë ditë të kalojnë aq më shumë do të dëshironi të gjeni një zgjidhje për këtë problem

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Kjo e premte do të jetë dita perfekte për të përballuar sqarime në dashuri, për të diskutuar një problem që lindi në të kaluarën. Yjet do të ndihmojnë, ndërsa gjatë fundjavës së ardhshme do të keni edhe dy ditë të diskutueshme dhe nervoze.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Duhet të organizoni diçka për fundjavën. Të shtunën dhe të dielën, me Hënën në Peshqit, do të jetë e mundur të afroheni me një person, për të rikthyer dashurinë në modë. 48 orë premtojnë të jenë veçanërisht romantike. 48 orë që do të favorizojnë çiftet dhe takime të reja, dashuri me shikim të parë.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të jetë një ditë tjetër e karakterizuar nga tensione dhe pasiguri. Edhe nëse mendoni se keni forcën për t’u përballur me këto vështirësi, mos harroni se jeni të rrethuar nga njerëz armiqësorë, të cilët ju vënë në dyshim. Më shumë se një Luan do të duhet të vendosë të ndryshojë grupe, bashkëpunëtorë ose pozicione. Nga mesi i shkurtit do të ketë lajme interesante.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Nga kjo e premte do të duhet të filloni të punoni shumë për t’i bërë talentet tuaja të spikasin: organizoni, zgjidhni situata të ndërlikuara, bëni plane të reja për të ardhmen. Kur bëhet fjalë për të qenë konkretë, produktivë, organizatorë të mirë dhe zgjidhës problemesh ju jeni një nga më të mirët! Ditë fitimprurëse ju presin. Dashuria gjithashtu mund të kthehet në plan të parë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Do të filloni të kuptoni me të vërtetë ndryshimin që po ndodh në jetën tuaj. Nuk është domosdoshmërisht e gjitha e thjeshtë: disa projekte për të cilët po punoni tani do t’ju sjellin rezultate më vonë. Ndoshta do të jetë vetëm një çështje e të paturit të një konfirmimi. Tre muajt e ardhshëm do të jenë të çmuar për të pasur mundësi të reja, për të gjetur rrugën e humbur.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 15 korrik deri në 21 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Do të jetë një ditë e mërzitur që do të përfundojë në një lodhje të thellë. Ju jeni duke përjetuar ditë disi të komplikuara në dashuri, ka një mungesë sigurish. Megjithatë, ju duhet të përpiqeni të mos dorëzoheni në dëshpërim, në mendime të hidhura, por përkundrazi të përqendroheni në fundjavën e ardhshme. Hëna në Peshq mund t’ju japë edhe disa emocione.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju do të jeni mjaft të irrituar. Ju do të dëshironi të keni një maturi të madhe në marrëdhëniet me të tjerët dhe, mbi të gjitha, me familjen tuaj, sepse në ditët në vijim mund të ketë keqkuptime. Do të duket se dikush po përpiqet t’ju heq hapësirën, gjërat që janë të rëndësishme për ju. Disa Shigjetarë madje do të këkohen me një farë këmbëngulje, ndërsa ata mendërisht do të jenë diku tjetër.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Diçka nuk do të funksionojë këtë të premte. Shanset janë që ju do të duhet të zgjidhni një biznes të papërfunduar, që do t’ju duhet të zgjidhni një problem të vogël në familje të vogël ose një problem tjetër. Në këtë periudhë do të dëshironi të merrni pak kohë për veten tuaj, me koston e heqjes dorë nga diçka. Mbi të gjitha, rikuperimi i hapësirës tuaj do të jetë gjëja më e mirë që mund të bëni këto ditë.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Do të prisni Hënën në shenjën tuaj. Planeti mund t’ju ​​zemërojë shumë: bëni kujdes! Po përjetoni ditë disi të trazuara, ka vështirësi për të kapërcyer ose keqkuptime, kritika nga të tjerët. Ndoshta edhe ju po luftoni për të gjetur rrugën tuaj. Kini kujdes për njerëzit përreth jush – jo të gjithë janë aq të sinqertë sa duken!

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Do të filloni të ndjeni ardhjen e afërt të Hënës në shenjën tuaj. E shtuna dhe e diela mund t’ju japin emocione të mëdha. Emocione që madje do të amplifikohen gjatë ditëve në vijim nga Jupiteri dhe Venusi. Marrëdhënie të shkëlqyera private.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Këto janë ditë shumë të veçanta, sepse ju lejojnë të keni kënaqësi të mëdha. Ndoshta 24 orë më parë kishte diçka të rëndësishme dhe mund të fitosh për të marrë më shumë por duhet të rimarrësh forcën fizike. Për momentin kjo është ajo që mungon. Nëse disa projekte nuk kalojnë ose situata të caktuara janë duke u ndalur aktualisht, kjo është pikërisht sepse ka mungesë energjie ose duhet të zgjidhni një problem personal. Jupiteri dhe Saturni shtyhen drejt emocioneve të reja!

Demi

Duket se deri tani ju keni kaluar fazën më komplekse të lidhur me fundin e muajit të kaluar, por mbi të gjitha edhe atë fazë të ndarjes së madhe që ka filluar që nga fillimi i vitit. Me Jupiterin dhe Saturnin përballë mund të tregojë gjithashtu faktin e kryerjes së projekteve të caktuara të punës dhe jo vetëm, me përpjekje të mëdha fizike, me mundime të vogla: përpiqu të shikosh të ardhmen. Ka një qiell të mrekullueshëm edhe në lidhje me ndjenjat, propozimet, lajmet. Punëtorët me kohë të pjesshme gjithashtu do të kenë rikonfirmime.

Binjakët

Java e kaluar ishte vetëm e rëndë fizikisht, por përfundoi me një fitore të bukur. Jupiteri dhe Saturni në një aspekt të shkëlqyeshëm përfaqësojnë forcën , ato përfaqësojnë atë pak fat që është gjithmonë i nevojshëm në jetë për t’u përpjekur të zgjidhin disa probleme personale. Venusi do të jetë në formë të shkëlqyeshme duke filluar nga muaji tjetër, tani për tani ka ende tensione. Këshilla që duhet t’u jap atyre që janë ndarë kohët e fundit, atyre që kanë pasur një sërë vështirësish, është që të veprojnë në kohë për t’u përpjekur të zgjidhin disa kontradikta.

Gaforrja

Këtë të hënë keni një ingranazh shtesë. Me Venusin dhe Diellin në favor, diçka e rëndësishme duhet të kishte ndodhur tashmë të Dielën. Kjo është një javë që ofron disa mundësi të mira, veçanërisht të Mërkurën dhe të Enjten: ndonjëherë ka mendime të dyta. Ju përpiqeni të bini në dashuri me njerëz të arritshëm, sepse ndonjëherë ju pa vetëdije dëshironi të përjetoni komplikime. Për momentin do të jetë më mirë të jesh i qëndrueshëm dhe i pranishëm me njerëz që janë po aq të fortë dhe të rëndësishëm në jetën tënde.

Luani

Zakonisht mos e humbni mundësinë për tu vënë re. Shkurti ishte një muaj mjaft i errët, por tani ka një dritë të re në këtë qiell. Sigurisht, të kesh Jupiterin dhe Saturnin ende në opozitë zbulon nevojën për të bërë më të mirën e një situate të keqe, veçanërisht nëse ka ndonjë problem edhe nga pikëpamja e punës. Më shumë sesa telefonata të drejtpërdrejta, tani mund të zëvendësoni dikë. Ndoshta që nga muaji i kaluar ju keni ndryshuar njerëz përreth jush, njerëz që ju përfaqësojnë dhe ju ndihmojnë.

Virgjëresha

Duhet të ndalesh për një moment. Fakti që Marsi është kundër tij zbulon pikërisht këtë nevojë për të pushuar nga gjithçka dhe për të gjetur një qetësi shpirtërore, gjithashtu përpiquni në një farë mënyre të shmangni tensionet që mund të lindin më lehtë në familje. Tani ka të ngjarë që ju keni dhënë më shumë hapësirë ​​për të punuar dhe nëse kjo ka ndodhur ose ka pasur shqetësime më praktike në jetë, është koha të riktheheni hapat tuaj dhe të përpiqeni të arrini një ekuilibër do të ishte e rëndësishme deri në fund të Marsit .

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 15 korrik deri në 21 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Arben Gjata deklaratë “bombë”/ Numri i të infektuarve dhjetëfish më shumë sesa raportohet

Ju duhet të ndryshoni grupin, referencën : të gjitha transformimet që do të ndodhin gjatë këtij viti do të lindin me Jupiterin dhe Saturnin në favor dhe do të konsiderohen të vlefshme. Isshtë e qartë se shumë prej jush mund të pyesin nëse është e drejtë të ndryshosh, të tjerët kanë frikë të bëjnë një hap të madh. Me energjinë e duhur dhe rezervat e duhura mund të shkoni larg. Duhet qëndrueshmëri!

Akrepi

Këtë të hënë do të bënit mirë të rishikonit disa situata, veçanërisht nga këndvështrimi i punës. Me Venusin e favorshëm, dashuria mund të mbrohet mjaft. Nëse njihni një person intrigues këto ditë, mbase do të jetë një marrëdhënie e rastit, por gjithashtu e vlefshme për të ardhmen. Marsi nuk është më i kundërt dhe ky është një element më shumë për të kuptuar që ju po rigjeneroni jetën tuaj, se ndiheni më mirë. Sigurisht, gjithmonë do të nevojitet një vëmendje në çështjet ekonomike.

Shigjetari

Ju duhet të luftoni me këtë kundërshtim nga Marsi i cili në vetvete nuk është negativ, por sigurisht që mund të shkaktojë disa bezdi në nivelin e stresit, një stres që rritet veçanërisht nëse në këtë moment nuk bëni atë që dëshironi. Ju jeni në një gjendje të pakëndshme: këshilla e astrologut është të jeni të kujdesshëm në dashuri, sepse në marrëdhëniet afatgjata ka pak ndryshk ose mërzitje.

Bricjapi

Këtë të hënë ne udhëtojmë me Hënën në shenjë dhe në vetvete ky është një kusht i rëndësishëm. Në këtë periudhë shumë prej jush po vërejnë se jeni të domosdoshëm sidomos në fushën e punës, në marrëdhëniet me të tjerët, megjithatë, përballë këtij përkushtimi total nuk mendoni se ka vlerësimin e duhur. Aspekti ekonomik është gjithmonë për tu kujdesur.

Ujori

Ju dëshironi të përfundoni atë revolucion të vogël të madh që filloi në fillim të vitit. Duhet thënë se Jupiteri dhe Saturni në tranzit në shenjën tuaj sjellin ide të qarta, tani gjërat ndryshojnë dhe për fat të mirë në një mënyrë të favorshme edhe sepse Marsi është në një aspekt të mirë. Ju jeni gati për të vepruar, mbase ka vetëm një shtjellim të vogël të së ardhmes që mungon: ju mund të bëni zgjedhje të veçanta.

Peshqit

Ngadalë po rigjeni një energji të mirë. Tre muajt e fundit nuk kanë qenë aspak të lehtë as për çiftet më të forta dhe më me përvojë. Do të ketë ditë shumë aktive siç është e premtja falë Hënës në shenjë. Sa i përket çështjeve të punës, tani gjithçka është e qëndrueshme, asgjë nuk po lëviz por do të ketë lajme të mira në gjysmën e dytë të muajit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 mars 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 mars 2021

Dashi

Kjo ditë ju fton të bëni zgjedhjet më të mira pa u ngutur. Thuhet se nxitimi është këshillë e keqe dhe prandaj mos harroni se keni mjetet për të marrë kënaqësinë që meritoni, por mos u ngutni kohërave.

Demi

Disa probleme që keni pasur së fundmi në dashuri po fillojnë që të marrin zgjidhje. E hëna është një ditë e dobishme në aspektin profesional të punës.

Binjaket-Disa probleme të vogla në çift mund të keni ditën e sotme. Do të ishte më mirë të bëni vetëm atë që ju intereson, duke lënë pjesën tjetër. Në punë përpiquni të bëni kujdes, shtyni zgjedhjet.

Gaforrja

Sot do të jetë një ditë shumë e veçantë si për nga puna, ashtu edhe për ndjenjat. Mund të ketë vonesa në punë. Profesioni ju merr shumë kohë, duke lënë mënjanë angazhimet e tjera. Bëni kujdes sepse çifti mund të preket.

Luani

Jeni në një fazë rikuperimi dhe keni shumë më shumë energji sesa ditët e fundit. Problemet shëndetësore që ju mundojnë për disa kohë do t’ju lënë duke lënë hapësirë për një energji të papritur.

Virgjeresha

Sot do të jetë një ditë pozitive në dashuri: çiftet e reja mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Këtë javë, do të ketë ndryshime si në vendin e punës ashtu edhe në atë ndërpersonal.

Peshorja

Me 8 Mars mund të ketë vonesa në punë dhe tensione në dashuri. Kjo gjithashtu ndikon edhe në sferën sentimentale, mbani nervat tuaja.

Akrepi-Më në fund do të ndjeheni më të lehtë! Ju keni dalë nga disa ditë shumë të vështira dhe, edhe nëse mund të ndiheni pak të tensionuar, e keqja tani është prapa jush. Në dashuri, mbase jo gjithçka do të jetë e qartë: nuk do të thotë që marrëdhënia do të jetë në krizë, por mbase së fundmi jeni larguar nga partneri juaj, për të rikuperuar pak energji.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 15 korrik deri në 21 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 15 korrik deri në 21 korrik 2019/ Zbuloni surprizat e kësaj jave për 12 shenjat e zodiakut

Shigjetari

Të dashur Shigjetar, nëse jeni në dashuri duke përjetuar një krizë, tani është koha ta përballoni atë. Ndonjëherë është më mirë t’i japësh fund situatave shumë të vështira. Në punë, shmangni shpërqendrimet.

Bricjapi

Në dashuri ka mbërritur momenti i “brenda ose jashtë”: ju do të jeni në gjendje të kuptoni nëse është e përshtatshme të vazhdoni një histori apo jo. Në punë do të duhet të merrni vendime të rëndësishme.

Ujori-Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një nga ditët me te veçanta sot. Shfrytëzojeni sa te mundni sepse partneri do ju beje surpriza te njëpasnjëshme. Beqaret nuk do e ndiejnë me vetminë sepse do marrin ftesa nga disa persona dhe do njihen me ta. Për te pasur buxhet me te mire duhet ta shtrëngoni paksa rripin e shpenzimeve. Nuk është nevoja te bëni çmenduri.

Peshqit

Dita mund të jetë intriguese, edhe nëse ndiheni pak të lodhur: thjesht përpiquni të shmangni polemikat. Në punë është koha e duhur të shikoni përreth jush dhe të përfshiheni edhe në sektorë të tjerë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 07-13 Mars 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 07-13 Mars 2021

Dashi

Puna

Merrni gjërat siç vijnë. Këtë javë nuk do të jeni në gjendje të keni shumë kontroll mbi situatat përreth jush , prandaj mos u merrni me ato ankthe që ndonjëherë ju marrin.

Dashuria

Çiftet nuk do të duan të krahasojnë atë që kanë bërë në të kaluarën me atë që po planifikojnë në këtë periudhë, nga frika se gabimet do të përsëriten. Është një vendim shumë i mençur duke marrë parasysh mundësitë tuaja.

Financat

Kjo javë patjetër premton të jetë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga përpjekjet dhe vullneti juaj për të punuar, për të luftuar për suksesin tuaj. Do të keni mundësi dhe burime të mira financiare.

Demi

Puna

Ju nuk mund të përballoni përgjegjësi shtesë, aq më pak pasoja të tmerrshme. Në vend të kësaj, duhet të ngadalësoni dhe të mendoni me kujdes se çfarë mund të arrini me të vërtetë në këtë periudhë.

Dashuria

Ju do të preferoni të shijoni gjërat e vogla së bashku me njerëzit që doni, sepse nuk do të jeni në gjendje të bëni shumë më tepër. Pranimi i një kushti të caktuar tashmë është një fitore e madhe për ju dhe për ata të cilët nuk arrijnë të përshtaten.

Financat

Gjatë javës do të keni kosto më të larta dhe do të ishte mirë të planifikoni paraprakisht buxhetin tuaj personal.

Binjakët

Puna

Ju do të punoni më ngushtë për njerëzit që punojnë me ju, pasi absolutisht dëshironi të dini potencialin e tyre. Ju dëshironi të dini se sa shumë duhet t’iu besoni atyre dhe çfarë mund t’ju sjellin.

Dashuria

Do të gjeni shumë arsye për të garuar me njerëzit që doni, por ende nuk e kuptoni pse. Padyshim që ju nuk ndiheni të kënaqur me ta, prandaj keni nevojë për siguri.

Financat

Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të favorshme për të arritur rezultate të mira ose sukses financiar. Përpiquni për siguri dhe mençuri në veprimet dhe vendimet.

Gaforrja

Puna

Do të mbani peshën e vendimeve tuaja për një kohë të gjatë,  nëse në këto ditë nuk mund të gjeni mbështetje,  pasi që projektet që keni konceptuar janë mjaft ambicioze, për t’i realizuar ato vetë.

Dashuria

Këtë javë mund t’i përkushtoheni plotësisht ndjenjave dhe çështjeve që ju interesojnë më shumë për të ardhmen tuaj. Ndoshta nuk do të ishit aq të lumtur nëse nuk do të mendonit për atë që është e bukur përreth jush.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm dhe shmangni vendimet e besimit kur lidhni marrëveshje ose kontrata.Gjithçka që lidhet me financat këtë javë do të duhet të kontrollohet mirë dhe të shmangen rreziqet.

Luani

Puna

Java mund të fillojë pozitivisht,  por do të duhet të mbani të njëjtin kurs gjatë gjithë kohës , përndryshe mund të hasni në disa vështirësi objektive.

Dashuria

Çiftet do të marrin disa vendime që padyshim nuk janë fryt i mendimeve të tyre dhe që ndoshta duhet të çojnë në reflektim, për aq kohë sa ka në dispozicion. Ju jeni akoma në gjendje të ktheheni, padyshim së bashku.

Financat

Këtë javë do të merrni mbështetje ose ndihmë financiare për të mbyllur disa çështje shumë të rëndësishme që po iu pengojnë të ecni përpara normalisht.

Virgjëresha

Puna

Ka disa çështje për t’u adresuar, madje edhe para se të vini në veprim planet tuaja. Nuk është nevoja të teprohet me aktivitete shtesë dhe të analizohet çdo ndryshim nga puna e të tjerëve.

Dashuria

Mundohuni të relaksoheni në këto ditë, duke qenë pranë njerëzve që doni. Është e rëndësishme të mos e humbni lidhjen me njerëzit në familjen tuaj, veçanërisht në këtë kohë.

Financat

Gjatë kësaj jave do të keni një marrëdhënie të favorshme profesionale ose financiare që do të çojë përpara plane të rëndësishme për ju. Do të keni shumë angazhime këtë javë që ndoshta nuk do të keni kohë për t’i përmbushur. Ju do të duhet të bëni disa kompromise, duke i shtyrë disa prej tyre për javën e ardhshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Alarmi/ Shkrirja e Artikut, po çliron mikrobet që mund të shkaktojnë epidemi të reja të rrezikshme

LEXO EDHE:  Arban Domi shuan aludimet/ Vaksina anti-Covid efektive ndaj mutacionit të Britanisë së Madhe

Puna

Mbajtja e përqendrimit tuaj gjithmonë e lartë mund të jetë e ndërlikuar këtë javë,  por sigurisht që mund të bëni pushime, të cilat do t’ju lejojnë të rikuperoheni dhe rimbusheni shpejt.

Dashuria

Momente të vogla dëshpërimi mund të ndryshojnë këtë javë, por ju do të duhet të mbani gjallë shpirtin tuaj të aventurës, në mënyrë që ta përfitoni atë në momentin e duhur, kur më në fund do të jeni në gjendje të ktheheni në pikën e fillimit.

Financat

Mësoni të kontrolloni gjithçka para se të merrni vendime. Këtë javë do të përballeni me një situatë shumë të vështirë financiare.

Akrepi

Puna

Ritmi juaj i tërbuar mund të ngadalësohet pak këtë javë, pasi do të jetë dikush që do të ketë nevojë për ndihmën tuaj, mbase edhe jashtë orarit të punës.

Dashuria

Çiftet do të marrin vendime që janë më të përshtatshme për gjendjen e tyre aktuale, por kjo nuk duhet të çojë në prishjen e premtimeve të bëra tashmë. Do të ketë kohë për të rifilluar projekte që nuk mund ta shohin dritën e suksesit tani.

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me një njeri që do të ndjekë kryesisht për përfitimet e tij.Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me dokumentet tuaja personale dhe portofolin kur jeni në një vend publik.

Shigjetari

Puna

Gjithmonë të jesh i vetëdijshëm për atë që mund të bësh ose jo,  sigurisht që do të të ndihmojë këtë javë të shkosh drejt dhe të mos shpërqendrohesh. Ju keni një plan për gjithçka dhe kjo është e dobishme, jo vetëm për ju, por edhe për ata që do të duhet t’ju ndjekin.

Dashuria

Mund të merrni disa vendime më sfiduese, por gjithsesi duhet të prisni pak para se t’i zbatoni ato. Ju do të keni shumë gjëra për të menduar se si të bëni të lumtur partnerin tuaj.

Financat

Rezultatet që do të arrini gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do t’ju kënaqin. Gjendja juaj financiare do të jetë jo fort e mirë. Do të duhet të analizoni mirë vendimet që duhet të merrni në vazhdim.

Bricjapi

Puna

Ju keni disa mundësi të dobishme për të treguar besnikërinë tuaj, mos i humbni ato. Do të jetë e rëndësishme që shefi ose klientët tuaj të shohin përkushtimin tuaj. Është gjithmonë mirë të rikonfirmohet.

Dashuria

Ju i kaloni ditët duke e bërë veten të disponueshëm për të tjerët, por gjithashtu duhet të mendoni për veten dhe të ardhmen tuaj, sepse ka shumë gjëra që kanë mbetur të papërfunduara dhe ndjenjat tuaja do të shpërthejnë.

Financat

Ju do të duhet të shpërndani siç duhet burimet tuaja financiare midis jush dhe dikujt në familjen tuaj. Mos nxitoni me shpenzimet.

Ujori

Puna

Shmangni kërkesën për ndihmë këtë javë, mund të mos jetë një mënyrë e mirë për t’u prezantuar. Në fakt, ju do të takoni njerëz që nuk ju njohin dhe që do t’ju duhet të krijojnë përshtypjen e parë tek ju.

Dashuria

Çiftet do të provohen shumë nga kjo periudhë, por është e nevojshme të jenë në gjendje të kapërcejnë çdo lloj vështirësie , për të kuptuar se si të dalin më të fortë dhe më të vendosur. E ardhmja nuk është gjithmonë e panjohur.

Financat

Gjatë kësaj jave do të jetë mirë të jeni të kujdesshëm dhe të kujdesshëm në shpenzimet tuaja dhe në përgjithësi në punët tuaja financiare. Java nuk sjell një krizë të madhe në buxhetin personal ose familjar, por gabimet e pakëndshme nuk përjashtohen.

Peshqit

Puna

Shikoni përtej hundës dhe do të gjeni një mal me mundësi, ide dhe bashkëpunime. Mjafton të shembësh një mur indiferentizmi dhe mosbesimi. Vetëm ju mund ta bëni, me spontanitetin tuaj.

Dashuria

Do të keni mindësin të tregoni anën tuaj më të sinqertë dhe më të vërtetë. Është momenti të lini mënjanë rregullimet dhe gënjeshtrat e bardha.

Financat

Gjatë javës, çështjet tuaja financiare, të cilat janë zhvilluar nga java e mëparshme, do të kërkojnë vëmendje, pasi gjatë kësaj periudhe do të ketë pengesa, vonesa ose vështirësi të papritura.

LEXO TE PLOTE