Connect with Us

“Bonus” nga Holanda për klubin e Kategorisë së Dytë, një arkitekt do të blejë aksione: Kam gati strategjinë

Sport

“Bonus” nga Holanda për klubin e Kategorisë së Dytë, një arkitekt do të blejë aksione: Kam gati strategjinë

Publikuar

-

Shans për Maliqin, një arkitekt është i interesuar që të blejë aksionet. Bëhet fjalë për Elton Hoxhallarin, i cili prej 25 vitesh jeton dhe ushtron profesionin e tij në Holandë.

Edhe pse ka pasur kontakte me njerëz pranë klubit për këtë çështje, ai e ka parë të udhës që kërkesën e tij ta bëjë publike.

Ai tregon se ka një strategji konkrete dhe do të ishte i gatshëm që të merrte edhe 75% të aksioneve.

“Jam i lidhur ngushtë me futbollin dhe Maliqin. Kam luajtur deri në moshën 16 vjeç me të rinjtë dhe pak me ekipin e parë, në kohën kur isha në Shqipëri. Jetoj prej 25 vitesh në Holandë dhe më ka lindur dëshira që të kontribuoj për Maliqin.

Kam bërë edhe më herët dhurata të vogla për ekipin, por tani kam një strategji më konkrete. Kur isha me pushime në Shqipëri, dëgjova se klubi ka dalë në shitje. Më pëlqeu si ide, ndaj dua ta bëj publike dhe ta them hapur që jam i interesuar që të blej të paktën 51% të aksioneve.

Nëse ata pastaj e shohin të arsyeshme të japin 75% ose më shumë, më mirë akoma. Unë jam me profesion arkitekt dhe kam një strategji konkrete, që do të doja ta vija në zbatim edhe në infrastrukturë.
Nëse njerëzve rreth këtij klubi u duket e përshtatshme kjo ofertë, atëherë mund të më kontaktojnë.

Nuk dua të luaj me shifrat, qofshin 30 apo 300, por do jap aq sa vlen. Dua që gjërat të jenë transparente, ndaj vendosa që ta them publikisht. Nuk do të preferoja të hyja në hollësi, thjesht dua që të bëj publik interesin që kam për të marrë klubin kur kam luajtur fëmijë.

Ca njerëz thonë kaq e disa aq. Kam pasur kontakte, por jo diçka konkrete. Pres që të ulemi në tavolinë dhe të flasim, gjithnjë nëse i bind plani im. Thjesht dua që njerëzit ta dinë që unë jam i interesuar.

Mund ta marr që tani, në shtator apo kur ata të duan që ta lënë ekipin. Jam i gatshëm kurdoherë, nuk do të më humbë interesi edhe pas 3 vitesh”, përfundoi Elton Hoxhallari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Champions League/ City fiton bindshëm, Reali thyen Atalantën në fund

Publikuar

-

Nga

Manchester City mposhtur 2-0 Borussia Monchengladbach, ndeshje e vlefshme për 1/8-at e Champions League. Citizens arritën që të kalojnë në epërsi pas golit të shënuar nga Bernardo Silva në minutën e 29-të.

Gabriel Jesus 65’ shënoi golin e dyte për t’i dhënë kështu epilogun përfundimtar ndeshjes. Edhe pse nuk u shënuan shumë gola në këtë ndeshje pamë edhe rikthimin e Sergio Agueros, i cili do t’i shtojë më shumë fuqi sulmit të Cityt. Më 16 mars do të zhvillohet ndeshja e kthimit në Etihad Stadium me fillim nga ora 21:00.

Ndërkaq, Real Madrid ka mbyllur me fitore minimale, 1-0, ndeshjen ndaj Atalantës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Edhe pse gjatë gjithë kohës klubi nga Italia po mbrohej për shkak se po luanin me 10 lojtarë, kjo nuk i pengoi aspak Madrilienët që të shënojnë një gol. Goli erdhi në minutat e fundit të ndeshjes nga mbrojtësi anësor, Ferland Mendy.

LEXO TE PLOTE

Sport

Cungu: Vllaznia do bëjë kthesë, ja dy rivalët për titull

Publikuar

-

Nga

Armando Cungu drejton Kombëtaren U-19, por ndër të tjera në një prononcimin që ka dhënë për mediat, mbi ekspriencën e re kuqezi, ka folur edhe për Superioren që e njeh mirë, duke qenë se ka drejtuar Kukësin, Laçin e Vllazninë.

Sipas Armando Cungut: “Vllaznia ka gabuar boll dhe do të bëj kthesën, Partizani e Laçi janë rivalët për titull”.

Cungu është ndalur edhe tek skuadra që si trajner ka provuar suksese e madje ka kaluar pjesë të rëndësishme të karrierës, Laçin. Ja çfarë thotë ai për ecurinë mjaft të mirë në javët e fundit të skuadrës bardhezi.

“Laçin e njoh mirë, e kam drjetuar në fillim të seoznit është më i fortë se vjet dhe është një rival potencial në betejën e titullit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ndihmësi i Rejas, Porrini: Të lumtur me Ismajlin, ka diçka për të përmirësuar

Publikuar

-

Nga

Transferimi i Ardian Ismajlit dhe fillimi i aktivizimit të tij të rregullt në radhët e Specias në Serinë A, ka qënë një lajm i mire për futbollistin e padyshim edhe për përfaqësuesen shqiptare, pasi tanimë mbrojtësi po përballet me rregullsi me disa nga sulmuesit më të mirë në botë e kjo e ndihmon të bëjë një hap të rëndësishëm para në karrierën e tij. Këtë e ka pranuar edhe Serxhio Porrini, krahu i djathtë i Edi Rejas në pankinën e përfaqësueses shqiptare.

Në një intervistë për mediat italiane, ai është pyetur rreth aktivizimit të Ismajlit dhe sigurisht që kishte fjalë pozitive për mbrojtjen kuqezi, vlerat e të cilit ka nxjerrë në pah. Por njëkohësisht, ai ka treguar edhe në cilin aspekt lojtari duhet të bëjë përmirësime.

“Jemi gjithmonë në kërkim të premtimeve për të ardhmen që mund të na rritin me kombëtaren shqiptare. Kam patur mundësinë ta stërvis dhe ta shoh nga afër, ka forcë fizike dhe shpërthim, është i fortë në mbulimin një kundër një dhe në paraprirjen e kundërshtarit, është i vëmendshëm. Duhet të përmirësohet pak në ndërtimin e lojës, por jemi shumë të lumtur me të. Do të rritet me një trajner si Italiano”, tha Porrini.

LEXO TE PLOTE