Connect with Us

Studimet: Mbajtja e një bime në zyrë mund të bëjë “magji”

Life Style

Studimet: Mbajtja e një bime në zyrë mund të bëjë “magji”

Publikuar

-

Studimet: Mbajtja e një bime në zyrë mund të bëjë “magji”

Keni një ditë të vështirë në punë? Jeni të stresuar nga shefi apo takimet e shumta? Sipas studiuesve japoneze gjithçka që mund t’iu ndihmojë është një bimë. Studiuesit kanë treguar se shumë njerëz e kanë nënvlerësuar duke përjashtuar faktin se bimët mund të largojnë stresin në vendin e punës.

Në këtë mënyrë studiuesit japonezë kanë bërë një eksperiment me punonjësit e një kompanie elektronike dhe kanë vënë re ndryshimet që sjellin bimët në nivelin e stresit të punëtorit.

Studimet e kryera treguan se nivelet e ankthit janë uluir dhe 27 përqind e punonjësve treguan një rënie të konsiderueshme të ritmit të zemrës.

LEXO EDHE:  Disa mënyra të thjeshta se si të jeni të përqëndruar në punë

Studimet tregojnë se bimët e zvogëlojnë përqindjen e stresit dhe ankthit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Rudina Magjistari ka një kërkesë për të gjithë/ “Mbani maskën që të shijojmë…”

Publikuar

-

Nga

Moderatorja rudina Magjistari shpesh herë ka përcjellë mesazhe tek ndjekësit e saj gjatë vitit pandemik. Duke qenë se rastet e të infektuarëve janë të shumt, moderatorja vijon të këshillojë fansat e saj.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ku shfaqet me maskë, Rudina ka përsëritur të njëjtin mesazh.

Krahas fotos ajo shkruan: “Mbani maskën që të shijojmë verën që kemi përpara.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Françeska Jaçe: Nuk shpenzoj për të brendshme

Publikuar

-

Nga

Françeska Jaçe: Nuk shpenzoj për të brendshme

Modelja Françeska Jaçe është një nga vajzat më të komentuara. Pak javë më parë ajo u bë qendër e mediave rozë pas videos seksi në vaskë në mes të emisionit.

Së fundi ajo ka qenë e ftuar në emisionin Kojshia shoë ku ka përforcuar edhe njëherë frazën që ka thënë më parë në një emision.

E pyetur nëse shpenzon për veshjet e brendshme ajo është shprehur:

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 29 Qershor deri më 5 Korrik

LEXO EDHE:  Harrojeni botox-in vajza!/ Ky është “fruti magjik” që zhduk rrudhat

“Nuk shpenzoj për të brendshme. Shpenzoj për gardërobë por jo për të brendshme.” Arsyeja pse nuk shpenznon për të brendshmet është se nuk i vesh ato dhe këtë ajo e ka pohuar edhe më parë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Juristja seksi nuk përmbahet/ I vë “flakën” rrjetit me të pasmet “bombë”

Publikuar

-

Nga

Redona Koçi njihet ndryshe si “juristja seksi” shqiptare. Ajo provokon shpesh herë me fotot e saj në rrjetet sociale. Bukuroshja së fundi I ka vënë flakën me pamjen e saj.

Ajo shafqet shumë seksi duke treguar të pasmet e saj bombastike. Menjëherë pas publikimit të fotos në rrjet kanë shpërthyer komentet komplimentuese për modelen.

“Bish”, komenton këngëtarja Enca në foton e Redonës.

LEXO EDHE:  Ahmetaj zbulon shifrën/ Ja sa punonjës janë shkarkuar brenda muajit në Shqipëri

LEXO EDHE:  “Duam punë, jo propagandë”/ Protestë kundër qeverisë në Elbasan

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE