Connect with Us

“Skandali me sanitaren s’i njollos bluzat e bardha”/ Pipero tregon gjendjen, katër ditë pas marrjes së vaksinës

Sociale

“Skandali me sanitaren s’i njollos bluzat e bardha”/ Pipero tregon gjendjen, katër ditë pas marrjes së vaksinës

Publikuar

-

Mjeku infeksionit, pëllumb Pipero ka reaguar lidhur me skandalin tek spitali “Shefqet Ndroqi”, ku një sanitare I zhvati 8 milionë lekë vajzës së një prej pacienteve me Covid.

Skandali me sanitaren, për mjekun Pëllumb Pipero nuk nderon bluzat e bardha, por kurrsesi nuk e njollos këtë uniformë.
“Është një ngjarje që nuk na nderon, edhe pse është sanitare është bluzë e bardhë, por gjithsesi mbetet një rast i veçuar, i shëmtuar që duhet dënuar, i neveritshëm, mënyra sesi është sjellë si ka vepruar e mashtruar, le të shpresojmë që Prokuroria do të tregohet profesionale, ta hetojë çështjen, të shikojë nëse ka dhe implikime të tjera. Të jemi pjesë e qytetarit për ta denoncuar një rast i tillë. Besoj që është një rast i vetmuar, që nuk i njollos bluzat e bardha, bluzat e bardha nuk i ngjan asaj bluze që vetëm e bardë nuk quhet”, thotë ai.për Report Tv.

Pipero është një ndër 4 personat e parë që bëri vaksinën anti-COVID. Ai thotë se deri tani nuk ka pasur asnjë shqetësim.

LEXO EDHE:  Trump e mohon: Nuk jam planifikuar për të bërë vaksinën ndaj COVID-19

“Jam i qetë, nuk kam pasur shqetësime të rëndësishme i vetmi shqetësim është një dhimbje e lehtë te vendi i aplikimit, por kjo është normale, nuk kam pasur asnjë lloj shqetësimi, të paktën deri tani”, rrëfen Pipero.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Kthjellime dhe vranësira në vend/ Parashikimi i motit për sot

Publikuar

-

Nga

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të herëpashershme dominojnë motin në vend ku në skajin verior dhe jugperëndimor priten reshje të pakta shiu e dëbore.

Sipas MetoAlb, mesdita dhe pasditja sjellin mbizotërim të kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë. Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -8°C deri në 9°C.

Era do fryjë e fortë në tokë dhe det me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tërmet i fortë lëkund vendin/ Ja ku ishte epiqendra

Publikuar

-

Nga

Kroacia nuk gjen qetësi/ Një tjetër i fortë tërmet lëkund vendin

Lëkundje tërmeti janë regjistruarpak minuta më parë në vend.

Faqja sizmiologjike “Earthquake” raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e tij është regjistruar 20 nga Laçi dhe 28 km nga Durrësi, ndersa është ndjerë lehtë dhe në kryeqytet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, rrezikohen disa banesa

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, rrezikohen disa banesa

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë ditëve të fundit, vec përmbytjeve të mëdha kanë shkaktuar dhe reshqitje dhe në shumë zona të vendit.

Në Librazhd, në lagjen e ish-ushtarakut ka pasur rrëshqitje dheu duke bërë që të rrezikohen edhe disa banesa.

Dëmtime ka patur dhe në ujësjellës dhe shtyllat e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Fiks- Fare paralajmëron skandalin/ Nxënësit nuk kanë bërë asnjë ditë mësim

LEXO EDHE:  Thellohet skandali/ “Monstra” Anjeza ka rrahur edhe dy fëmijë të tjerë

Aktualisht po punohet për riparimin e defekteve./CNA.al

LEXO TE PLOTE